Dviejų žinomų moterų Justės Zinkevičiūtės ir Donatos Skorupskaitės bendro kūrinio misija – priminti svarbią tiesą

J. Zinkevičiūtė ir D. Skorupskaitė ėmėsi bendro darbo/Kęstučio Skrinausko nuotr.
J. Zinkevičiūtė ir D. Skorupskaitė ėmėsi bendro darbo/Kęstučio Skrinausko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-03-13 12:22
AA

„Saulėtos moterys“ – taip vieną savo piešinių yra pavadinusi tapytoja, interjero dizainerė Donata Skorupskaitė. Šįkart jos darbas, primenantis pasauliui svarbią tiesą, nugulė ne tik drobėje, bet papuošė kitos žinomos kūrėjos, aktorės, projekto „Pasimatuok jūrą“ įkūrėjos Justės Zinkevičiūtės modeliuotus džemperius ir marškinėlius.

„Afrikiečių piešinys – žinutė apie tai, kad moteriškumui visai nesvarbu kokia kalba kalba tavo lūpos ar kokia tavo odos spalva. Svarbiausia, kad tu esi, tokia vienintelė ir nepakartojama“, – drabužiui suteiktą idėją pristatė aktorė J. Zinkevičiūtė, daugeliui gerai žinoma iš lietuviškųjų filmų ir televizijos serialų.

Tapo tradicija, kad projekto „Pasimatuok jūrą“ sumanytoja visam tam, ką vadina moteriškumo filosofija, suteikia labai realų pavidalą.

„Mano tikslas yra kalbėti apie vidinį moters grožį ir kurti išorinį, todėl projekto rėmuose gimsta drabužiai bei aksesuarai. Klaidinga sakyti, kad tai yra prekinis ženklas, nes kai aš kviečiu moteris pasimatuoti naują mūsų suknelę, kviečiu „pasimatuoti jūrą“ ir tai nėra tik drabužio matavimasis. Tai labiau idėja, žinutė, požiūris į gyvenimą“, – patikino pašnekovė.


J. Zinkevičiūtė ir D. Skorupskaitė ėmėsi bendro darbo/Justės Šuminaitės nuotr.

Ji pastebėjo, jog kartais nenorima kalbėti apie moteriškumą, nes neva tai ir taip aiškus dalykas, pastaraisiais metais sulaukiantis per didelio dėmesio. J. Zinkevičiūtė su tuo nesutinka, pridurdama, jog jeigu moteriškumą priimtume kaip prigimtinį reiškinį, pokalbiai apie jį ne tik neerzintų, bet ir būtų suvokiami kaip būtini.

„Laikas, kai viskas matuojama sekundėmis ir pinigais, lyg prašo stabtelti, atkreipti dėmesį į save. Kova, aukštumų siekimas, tempas grūdina vyrus, o moteris sužeidžia. Tuomet būtina pajusti, jog jau atėjo laikas „pasimatuoti jūrą“... ir atrasti vidinę harmoniją bei moterišką filosofiją gyvenimui. Regis, būti moteriška moterimi po truputį jau tampa rimtu iššūkiu“, – sakė J. Zinkevičiūtė.


J. Zinkevičiūtė ir D. Skorupskaitė ėmėsi bendro darbo/Justės Šuminaitės nuotr.

Per trejus moteriškumą skatinančio projekto gyvavimo metus buvo sukurtas ne vienas jos idėjas įkūnijantis drabužis ar aksesuaras – megztukas, suknelė, palaidinė, rankinė, apyrankė su gyvu akmeniu. J. Zinkevičiūtės namuose yra visi šių kūrinių pavyzdžiai, gimę kartu su Aida Einore bei Gintare Kreipavičiūte. Naujausi „Pasimatuok jūrą“ spintos darbai šiuo metu yra pristatomi Klaipėdoje, butike „La Reina“.


J. Zinkevičiūtė ir D. Skorupskaitė ėmėsi bendro darbo

„Man išties pasisekė, kad turėjau galimybę gyventi ir keliauti keletą metų egzotiškame Maroke. Čia ir atradau savo afrikietišką inspiraciją. Nors Marokas – tik maža Afrikos dalis, tačiau unikali jo kultūra išties užbūrė, o spalvų bei kvapų gausa stipriai įkvėpė šiai tematikai. Džiaugiuosi, kad mano “saulėtos„ moterys atrado vietą “Pasimatuok jūrą„ spintoje ir įkvėps spinduliuoti kiekvieną, kuriai artima moteriška filosofija“, – sakė D. Skorupskaitė.

J. Zinkevičiūtė pasakojo, kad kai gatvėje sutinka moterį, pasipuošusia drabužiu, turinčiu projekto skiriamuosius bruožus – užrašą „Pasimatuok jūrą“ ar moters siluetą jachtos burėje, – būna labai smagu, kad moteris žino apie šį projektą, juo domisi.

„Vadinasi, ji rūpi sau, gilinasi į tuos dalykus, apie kuriuos kalba projektas. Todėl žinau, kad šįmet kūrybinius darbus tęsime ir dar turėsime kuo pradžiuginti bei papuošti moteris“, – tvirtino pašnekovė.