Dvi dvynukų poras auginanti Ieva: „Vaikai įgyvendino visas mano svajones“

Ieva su dukromis / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Sveiki, esu Ieva, keturių vaikučių mama. Vaikučių, kurie į šį pasaulį atėjo po du. Pirmagimiai Džiugas ir Mažvydas šį rudenį jau švęs savo 10-ąjį gimtadienį. Sesutėms Ūlai ir Mėtai liepos 15-ąją sueis treji. Šiuo metu rašau vaikų mados ir stiliaus blogą „Two makes six“.

Visad buvau ir tebesu maksimalistė, noriu siekti tobulo rezultato. Gimiau ir užaugau Molėtuose, mažame miestelyje, dar mokyklos laikais svajojau, kad turėsiu tris vaikučius, o pirmagymis bus sūnus, vardu Džiugas.

Dar nesulaukusi 16-os netekau tėčio, vėliau sekė dar viena skaudi netektis – mirė močiutė, mano sielos draugė, didžioji patarėja. Tos dvi netektys paliko manyje didžiulį liūdesį, pakoregavo susikurtą ateities modelį.

Visada daugiau ar mažiau ėjau iš proto dėl drabužių, ypač vaikiškų. Baigusi mokyklą įstojau į Vilniaus pedagoginį universitetą, lituanistikos fakultetą, kur susipažinau su savo vyru. Meilė jam gimė iš pirmo žvilgsnio. Po metų draugystės nusprendėme susituokti ir spalio 27 d. Sumainėme aukso žiedus. Metus pagyvenę vieni du supratatome, kad abu trokštame mažo vaikelio. Kaip jaukuoju dabar, abu labai jau norėjome, tad gavome iškart du, kiekvienas po vieną!

Tik sužinojusi, kad laukiuosi, bėgau į prekybos centrą nupirkti kažko gražaus kūdikėliams. Dar negimę mano vaikai jau turėjo krūvas drabužėlių derinukų. Svaigau nuo minčių apie motinystę, apie tai, kaip būsime kartu, kaip juos puošiu. Sunku buvo auginti iškart du, bet jie augo, o rūpesčių mažėjo. Tuomet, kai atšventėme penktąjį pirmagimių gimtadienį, vyrui pasakiau, kad labai noriu dar vieno vaikelio, o gal šįkart gims mergytė.

Suplanavome, kad vaikelis gimtų tuo metu, kai broliukai kulniuos į pirmą klasę, nes ir jiems bus saugiau, kai mama namuose jų lauks. Pradėjome dairytis būsto. Kuomet pajutau, jog laukiuosi, iškart pagalvojau, kad vėl gali būti dvynukai, tad nieko nedelsusi lėkiau pas gydytoją echoskopui.

Ievos vaikai / Asmeninio archyvo nuotr.
Ievos vaikai / Asmeninio archyvo nuotr.

Nuojauta nenuvylė, manyje plakė dvi širdys. Šįkart vyras labai palaikė, sakė, jei dievulis dovanoja, vadinasi, mes galime, užauginsime, tačiau džiaugsmą aptemdė liūdesys… Vyras viešėjo Vokietijoje ir vėlų vakatą ji partrenkė taksi autimobilis. Nežinia, milijonas klausimų, sugriuvę planai... Nepaisant to, niekad neleidau sau nustoti tikėti, kad viskas bus gerai.

Ir stebuklas įvyko! Šiandien mano vyras, mūsų tėtis kartu su mumis. Ilgas reabilitacinis laikotarpis pastatė jį ant kojų. Aš jau su didžiuliu pilvu kasdien jį lankiau ligoninėje, ten lankiausi ir pas savo gydytoją. Sužinojau, kad šįkart laukiuosi dukryčių. Liepos 15 d. po cezario pjūvio gimė Ūla ir Mėta.

Atrodo, kad kartu su jų gimimu nuo mūsų šeimos pasitraukė juodi debesys. Vyras sugrįžo po reabilitacijų, pradėjome kurti naujus gyvenimo planus, šįkart šešiese. Išdrįsau įgyvendinti savo seną svajonę kurti stilių vaikams – dalinti patarimus tėvams, kurti stilių šeimų fotosesijoms, organizuoti vaikų madų šou, dalyvauti įvairiuose renginiuose. Man ši veikla ne tik hobis, man tai gyvenimas, oras, kuriuo kvepuoju. Kurti stilių vaikams – tai sena svajonė, kuri virto realybe. Vyro nelaimė man atvėrė akis, kad gyvenimas tikrai nenuspėjamas, tad turime jį nugyventi taip, kad jaustume pilnatvę, tobulybę, kurią kiekvienas suprantame savaip. Aš noriu sukurti pamatus savo vaikams. Aš sakau, jog pradžioje vaikai būna mūsų svajonėmis, o paskui jie padeda įgyvendinti kitus norus.

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.

Skaitykite daugiau