Dvasinių pažinčių tarnybos įkūrėja: „Poros santykiai – nesibaigiantis šokis“

Dvasinių pažinčių tarnybos įkūrėja Vilma Šiaučiūnienė / fotororo.info
Dvasinių pažinčių tarnybos įkūrėja Vilma Šiaučiūnienė / fotororo.info
2018-03-02 12:53
AA

Dvasinių pažinčių tarnybos „Meilės harmonija“ įkūrėja Vilma Šiaučiūnienė padeda vyrams ir moterims atrasti tinkamus gyvenimo partnerius. Anot pašnekovės, remiantis krikščioniškosiomis vertybėmis, veidotyros, psichologijos, astrologijos ir ajurvedos žiniomis, galima sukurti harmoningus ir ilgaamžius santykius.

V. Šiaučiūnienė pasakoja, kad, gilindamasi į įvairias mokslo ir ezoterikos sritis, stebėdama poras, suprato, kokia svarbi žmogui yra meilė ir partnerystė. „Partnerystė – tai puiki galimybė nuolat tobulėti, pamatyti save kito žmogaus akimis. Man šis tarpusavio santykių kūrimo ir savirealizacijos procesas visada buvo, yra ir bus labai svarbus ir įdomus. Tai mano pašaukimas ir didžiausia nauda, kuria galiu dalintis su kitais. Padėti kurti tikrus meilės santykius yra didelė Dievo dovana ir atsakomybė“, – pokalbį pradeda pašnekovė.

V. Šiaučiūnienė atskleidžia laiko patikrintus būdus, kaip puoselėti santykius. „Nesikapstykite per giliai: paprastas pokalbis – sėkminga ateitis.“

Pažinčių tarnyba

„Meilės harmonija“ skirta neįsipareigojusiems žmonėms: oficialiai išsiskyrusiems, nesusituokusiems, našliams. Kreipiasi įvairaus socialinio sluoksnio vyrai ir moterys nuo 25 iki 72 m., juk meilei amžius nesvarbus (šypsosi). Pirmiausia žmogus užpildo išsamią anketą (konfidencialumą garantuojame), tada suteikiama valandos konsultacija gyvai ar skaipu. Jos metu atliekama išsami buvusios šeimos (vyro ar žmonos, vaikų) santykių analizė – svarbu, ant kokių pamatų ir kaip pradedame kurti naujus santykius.

Vėliau atliekame partnerių suderinamumą pagal gimimo datą, veidotyrą ir anketoje nurodytus duomenis. Suradus kelis suderinamumus, poros kviečiamos susipažinti gyvai mažuose renginiuose. Dažnai klientams organizuojame keliones po Lietuvą – neoficialioje aplinkoje žmonės bendrauja laisvai ir flirtuoja lengvai, – juokiasi Vilma. – Populiarūs tapo vienišių klubo susitikimai ir tarpusavio santykių seminarai. Juose žmonės pamato savo esmines klaidas, kurios griovė jų santykius, ir mokosi, kaip jų ateityje išvengti. Dažniausiai žmonės klumpa dėl pavydo ir godumo. Taigi, tenka mokytis šių įpročių atsikratyti. Darnių santykių ir nuoširdžios meilės nebus, kol neišlaikysi nuolankumo, pagarbos, atlaidumo ir tolerancijos egzamino. Nes meilė niekada nebuvo ir nebus pigus blizgutis. Gaila, kad nėra meilės universitetų, kurie mokytų mus reikšti jausmus, apsikabinti kitą, prisiliesti, pabučiuoti, taip pat, kaip reaguoti, jei šalia žmogus, nemokantis rodyti jausmų. Kokios pasekmės laukia, ką daryti, kaip visgi sušilti šalia žmogaus, kurio jausmai sušalę. Juk žinių apie dviejų žmonių santykius pradedame ieškoti tik tada, kai ima braškėti šeimos pamatai.“

Dvasinių pažinčių tarnybos įkūrėja Vilma Šiaučiūnienė / www.fotororo.info

Sėkmingų santykių paslaptis

V. Šiaučiūnienė atskleidžia laiko patikrintus būdus, kaip puoselėti santykius. „Nesikapstykite per giliai: paprastas pokalbis – sėkminga ateitis. Neikite miegoti užvaldžius neigiamoms emocijoms, nepamirškite susitaikyti ir atsiprašyti.

Negydykite liūdesio apgaulingais malonumais (saldumynais, alkoholiu – viskuo, kas sukelia tik trumpalaikį malonumą). Pradžiuginkite mylimą žmogų maža dovana – banalu, bet net smulkmenėlė suteikia daug džiaugsmo ir pakelia nuotaiką. Liaukitės kabinėtis ir kritikuoti. Imkitės veiksmų – niekas gyvenime nieko neatneša ant lėkštutės, dėl svajonių ir tikslų reikia pasistengti.

Mėgaukitės kiekviena akimirka kartu: gaminkite maistą, kalbėkitės, savaitgalio rytą susitikite jaukioje kavinukėje išgerti kavos. Tiesiog leiskite sau padrybsoti ilgėliau lovoje ir maloniai pasišnekučiuoti. Kelionėse mėgaukitės buvimu dviese, – vardija V. Šiaučiūnienė. – Beje, poros santykiai – tai nesibaigiantis artumo ir erdvės šokis. Norime susilieti su kitu, bet kartu jausti ir laisvę, turėti laiko tik sau. Sugebėti pabūti vienatvėje, kai to norisi, nėra lengva. Susilieję su kitu, esame linkę šį sugebėjimą prarasti. Ką daryti? Šiek tiek pabuvę drauge, turime atsiskirti ir truputį pabūti su savimi, tai gali tęstis nuo kelių minučių iki kelių dienų.“

Kas vyrams patinka? Be abejo, humoro jausmas. Juokas puikiai išsklaido ore tvyrančią įtampą ar pakelia nuotaiką po barnio

Namų židinio kurstytojos

„Kad ir kaip būtų, didžiausia sėkmingų santykių našta gula ant moterų pečių. Tačiau jos ne visada susidoroja su šiuo vaidmeniu. Kokių klaidų daro? Nuolatinis pamokslavimas greičiausiai kiekvieną išvestų iš kantrybės. Visada lengviau pastebėti krislą kito akyje nei rąstą savoje. Vertėtų pasistengti susilaikyti nuo išankstinių komentarų ir pirmiausia išklausyti partnerį.

Pakeltas balsas, gynyba rėkiant atstumia priešingą lytį. Rūkymas ir alkoholis neprideda moteriai savivertės ir orumo.

Dalį savo žavesio moteris praranda ir nuolat kalbėdama apie dietas ar kalorijas. Vyrams tikrai nebūtina žinoti, kelis kilogramus priaugo moteris, ir tai, kad dabar savaitę ar dvi ji valgys vien salotas. Tegu moteris tai daro, tačiau tikrai nereikia to viešinti ar juolab kartoti partneriui.

Kas vyrams patinka? Be abejo, humoro jausmas. Juokas puikiai išsklaido ore tvyrančią įtampą ar pakelia nuotaiką po barnio“, – sako V. Šiaučiūnienė.

Kodėl poros skiriasi?

Pažinčių tarnybos vadovė įsitikinusi, kad porai labai svarbu suderinamumas. „Pateiksiu keletą pavyzdžių. Po 25–35 bendro gyvenimo metų išsiskyrusios poros kaip dažniausią skyrybų priežastį įvardijo vyro emocinį šaltumą: uždarumą, nemokėjimą reikšti jausmų, palaikyti, taip pat, kad iš partnerio trūko prisilietimų arba jų visai nebuvo.

Dar viena dažna priežastis – vyro gobšumas visose gyvenimo situacijose. Pvz., viena moteris pasakojo, kad ji galėjo pirkti rūbus tik iš dėvėtų drabužių parduotuvių, nors finansinė šeimos padėtis buvo pakankamai gera.

Žinoma, po tokių santykių prireikė laiko moterims vėl išmokti būti savimi, pasitikėti, mylėti“, – kalba pašnekovė.

Svarbus Dievo vaidmuo

Esame niurzgantys, nepatenkinti, nelaimingi. O tada šast – liga, kur reikalingas ilgas gydymas ir kantrybė, vaistai ir išlaidos, nerimas ir nemiegotos naktys, kupinos viltingo laukimo.

„Esu atlikusi 8 metų išsiskyrusių porų analizę, beveik 80 proc. tų šeimų buvo netikinčios. Manau, tai daug. Tačiau yra ir tokių vyrų, kurie mina bažnyčios slenkstį, bet nuolat žvilgčioja į ilgakojes blondines ar mintimis klaidžioja ir svajoja apie dangišką rojų su nauja dama... Niūriomis mintimis sugriauname savo likimą. Esame niurzgantys, nepatenkinti, nelaimingi. O tada šast – liga, kur reikalingas ilgas gydymas ir kantrybė, vaistai ir išlaidos, nerimas ir nemiegotos naktys, kupinos viltingo laukimo. Esame atsakingi už savo mintis, žodžius ir veiksmus, – sako moteris. – Vis sakau žmonėms, jog reikia pradėti dieną dėkojant Dievui už tai, kad esame sveiki, kad turime namus ir sveikus vaikus. Dėkokime už gražų rytą, už dvasinę ramybę širdyje. Kai mes meldžiamės kartu su visa šeima, Dievas tai mato ir džiaugiasi. Mus lydi mus palaimintas gyvenimas šeimoje.“

Pradėkime nuo sėkmingo pasimatymo!

„Pirmasis susitikimas gali tapti nuostabių santykių pradžia arba labai greita pabaiga. Ne paslaptis – moterims patinka dėmesys. Todėl vyrams reikėtų nesidrovėti moters daug klausinėti, šypsotis, pajuokauti. Mokėjimas išklausyti, išgirsti, suprasti gali atverti kelią į jos širdį. Be abejo, vyrui vertėtų papasakoti ir apie save, tačiau nepersistengiant ir neužgožiant savo kalbėjimu. Kita vertus, kartais vyrai imasi psichologinės gudrybės ir savo kalbomis tikrina, kiek moteris geba klausytis, ar ji klusni ir kantri. Tačiau visur turi būti ribos. Jei vyras pusantros valandos plepa, tai dominuojanti asmenybė, – atkreipia dėmesį V. Šiaučiūnienė. – Net ir tuomet, kai moteris pabrėžia, kad yra savarankiška, gebanti savimi pasirūpinti, vyras turėtų nepamiršti etiketo taisyklių. Pavyzdžiui, atitraukti moteriai kėdę, atidaryti duris, praleisti pirmą ir pan. Svarbiausia – išlaikyti pagarbą savo damai, pasitikėti savimi, neabejoti. Vyras neturėtų pirmas atsisveikinti, tačiau atėjus pasimatymo pabaigai turėtų nepamiršti savo damos apkabinti ar pabučiuoti. Be to, vertėtų pridurti ir tai, kad norima susitikti dar kartą. Blogiausia, ką galima padaryti, – burbtelėti „iki“ ir nueiti. Pakštelėjimas į skruostą suteikia teigiamų emocijų moteriai ir vilties antrajam susitikimui.“