Dukros sulaukęs Juozas Butnorius: apie daugiavaikio tėčio kasdienybę ir šeimos taisyklę

Juozas Butnorius ir Gražina Butnorienė su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Birutė Šarakojytė
Publikuota: 2020-10-04 16:02
„Nežinau, kaip bus toliau, tačiau dabar visai situacijai apibūdinti randu vieną žodį – džiaugsmas. Tiksliau, pilni namai ir pilnos širdys džiaugsmo!“ – teigiamų emocijų neslepia dainininkas Juozas Butnorius (34), rugpjūčio pabaigoje sulaukęs savo pirmagimės dukros Agotos. Su laimingu tėčiu kalbamės apie tėvystę, džiugią kasdienybę bei gražius santykius su žmona Gražina.

„Nemoku apsakyti, koks tai džiaugsmas... Jis neišsenkantis, jo vis daugėja. Kasdien vis kažkas naujo – lyg nauja šypsena, lyg kitoks žvilgsnis. Tos nekaltos tyros akys, jokio pykčio veide... Kai ji neverkia, jaučiasi gerai, tai atrodo, kad kartu nušvinta visi namai!“ – laimės neslepia tėčiu tapęs J.Butnorius.

Tiesa, tėvo pareigos dainininkui nėra naujos – vyras iki dukrelės Agotos gimimo jau augino du mažamečius vaikus.

„Tai man nauja patirtis iš tos pusės, kas susiję su kūdikyste, nes, kaip žinia, vaikų auginimas man nėra naujas dalykas – Gražinos dukra ir sūnus yra mano vaikai, nors ir nesu biologinis jų tėtis. Visu šimtu procentų atlieku tėčio vaidmenį, taigi šis etapas yra naujas būtent dėl kūdikystės. Ir tai tikrai nuostabus etapas, sakau nuoširdžiai“, – šypteli jis.

Juozas Butnorius su dukrele Agota / Asmeninio albumo nuotr.
Juozas Butnorius su dukrele Agota / Asmeninio albumo nuotr.

„Išsilydęs“ tėtis

J.Butnorius neslepia, kad dukros atsiradimas jį patį padarė sentimentalesnį, labiau pastebintį mažas smulkmenas ir paprastus kasdienybės džiaugsmus.

„Dukra mane visiškai ištirpdė jau su pirma savo šypsena, tai kas bus toliau – net neįsivaizduoju. Nesvarbu, kad jai dar nėra nei dviejų mėnesių – pakalbinu ją ryte, paklausiu, ar padovanos tėtukui šypseną, o ji ir nusišypso! Man visa diena iškart pasidaro šviesesnė, visiškai „išsilydau“, – juokiasi atlikėjas.

Vyras džiaugiasi, kad pusantro mėnesio skaičiuojanti mažylė – labai rami, taigi bemiegės naktys šeimos kol kas neištiko, tačiau čia pat nusijuokia, kad garsiai bijo tuo girtis, nes neaišku, kaip viskas keisis mergaitei augant.

„Tėtis naktimis miega turbūt saldžiausiai iš visų, – juokiasi atlikėjas. – O jeigu rimčiau, su Gražina esame labai gražiai pasiskirstę darbus – naktį merginos atsikelia pasikeisti sauskelnių ir pasimaitinti, užtat ryte tėtis keliasi anksčiausiai, o žmonai leidžia ilgiau pamiegoti: išvedu šunį, suruošiu vyresniuosius vaikus į darželį bei mokyklą, juos nuvežu ir pan. Toks paprastas, šeimyninis, darnus pareigų pasidalijimas.“

Dainininkas svarsto, kad natūralu, jog atsiradus šeimoje kūdikiui, vyresnieji vaikai gavo šiek tiek mažiau dėmesio iš mamos, tačiau patikina, kad visi prisitaikė, o ir Gražina pamažu stengiasi vis daugiau savo laiko skirti vyresnėliams, kad šie nepavyduliautų mažajai sesei.

Juozas Butnorius ir Gražina Butnorienė su dukrele Agota / Asmeninio albumo nuotr.
Juozas Butnorius ir Gražina Butnorienė su dukrele Agota / Asmeninio albumo nuotr.

It seriale „Pilna troba“

Trys vaikai, šuo, katinas ir dvi papūgos – štai tokia gausi Butnorių šeima kasdien bruzda namuose. Juozas pasakoja, kad išleidus vyresnėlius į mokymosi įstaigas, namuose ramiau būna iki popietės, o tada vėl visa gausi šeima susirenka po vienu stogu, tad nuolatinio veiksmo, bruzdėjimo ir klegesio – netrūksta.

„Vaikai yra mūsų šeima ir mes neturime kažkokio ypatingo noro nuo jų pabėgti ar dažnai pabūti tik dviese. Žinoma, vasarą vyresnėliai kažkiek laiko leisdavo pas senelius, tuomet mudu ištrūkdavome dviese. Dabar yra Agotėlė ir jai buvimas pas senelius greitai tikrai nenusimato“, – šypteli.

Nors atlikėjas teigia šeimoje radęs pilnatvę, prisipažįsta, kad retos tylos ir vienatvės akimirkos visgi irgi džiugina. „Kartais taip išpuola, kad  kol vyresnieji mokykloje ir darželyje, o žmona su mažąja išeina prie jūros, namuose trumpam lieku vienas. Nepasakyčiau, kad ta ramybė būtų labai nemaloni, – juokiasi. – Tačiau man jaukus tas namų pilnumas ir šeimyniškas patriukšmavimas – taigi tikrai neieškau kažkokių ilgų pabėgimų ar poilsio vienatvėje.“

Juozas Butnorius ir Gražina Butnorienė su dukrele Agota / Asmeninio albumo nuotr.
Juozas Butnorius ir Gražina Butnorienė su dukrele Agota / Asmeninio albumo nuotr.

Anot dainininko, šeimoje, kurioje yra vaikų, svarbu nepamiršti disciplinos, tuomet ir to laiko paroje užteks ir pareigoms, ir pramogoms.

„Pas mus kiekviena diena nuo ryto iki vakaro yra aiškiai surikiuota. Pamenu, kai 2006-aisiais tarnavau kariuomenėje, visiškai negalėjau pakęsti tos griežtos disciplinos, tačiau būtent ten jos galiausiai ir išmokau, ji man padėjo suprasti to naudą. Atsiradus vaikams disciplina būtina – kad viskas būtų atlikta ir niekas neliktų nuskriaustas“, – įsitikinęs pašnekovas.

Juozas Butnorius su šeima/Astos Pažereckaitės nuotr.
Juozas Butnorius su šeima/Astos Pažereckaitės nuotr.

Mes, o ne aš

Butnorių šeima, galima sakyti, viską padarė tarsi iš vadovėlio: 2018-aisiais susižadėjo, 2019-aisiais susituokė, o 2020-aisiais susilaukė kūdikio. Pora nevengia gražiomis akimirkomis pasidalinti socialiniuose tinkluose ir neslepia, jog būdami kartu atrado savo laimę.

„Turbūt esu pakankamai senamadiškas – tėvai man įskiepijo tvirtas vertybes, kurios susijusios su šeima ir namais. Manau, kad šeimoje negali būti tokių dalykų, kaip antai – čia tavo darbas, o ne mano, čia tavo reikalas, o ne mano. Šeimoje viskas juk bendra: valgome prie to paties stalo, žiūrime tą patį televizorių, gyvename po vienu stogu, mūsų drabužiai skalbiasi toje pačioje skalbyklėje... Tad koks dar gali būti tavo ar mano? Pas mus yra mūsų.

Savo individualumą gali išreikšti išėjęs iš namų – darbe, hobyje ar panašiai, o šeimoje, mano nuomone, viskas turi vykti petys į petį“, – pasvarstymais apie laimingos šeimos principus dalijasi Juozas.

Juozas Butnorius su šeima/Astos Pažereckaitės nuotr.
Juozas Butnorius su šeima/Astos Pažereckaitės nuotr.

Jis neabejoja, kad namų be dūmų nebūna, tačiau svarbu laikytis komandoje, o ne priešingose stovyklose su savo ego.

„Jeigu mes pradėtume vienas į kitą pirštais badyti ir svarstyti, kuris čia labiau pavargęs ar mažiau kažko padaręs, – nemanau, kad tai būtų normalu. Kas ten žino, kuris iš tiesų labiau pavargęs? Ar iš viso reikia tai matuoti? Mes stengiamės to nedaryti ir bent jau kol kas mums tai pavyksta. Esu dėl to labai laimingas“, – šypteli J.Butnorius.

Naujausi straipsniai