Dukrą Patriciją į pirmą klasę palydėjusi Laura Čepukaitė: „Svarbiausia – kad nebūtų patyčių“

Laura Čepukaitė su dukra Patricija / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-09-01 11:40
„Laikas taip greitai bėga, kad kartais sunku patikėti, jog mergaitė, kuriai dar neseniai teko keisti vystyklus, šiandien jau žygiuoja į pirmą klasę“, – Rugsėjo 1-osios išvakarėse Žmonės.lt sakė Laura Čepukaitė. Lauros ir buvusio vyro, muzikanto Donato Paulausko 7-metė dukra Patricija – pirmokė, ji pradeda lankyti Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnaziją.

Šiemet Rugsėjo 1-oji Laurai ir jos šeimai – didelė šventė. Pirmų mokslo metų su nekantrumu laukė ir pati Patricija. Į mokyklą ji kartu su mama atvyko rankoje laikydama gėlių puokštę, puikiai nusiteikusi.

„Stengiuosi nesureikšminti šios progos, tačiau tėvai, seneliai – jie viską linkę dramatizuoti. Sako, pamatysi, kaip pasikeis viskas, kaip čia sunku neva bus. O aš galvoju priešingai, juk dukra pagaliau taps labiau savarankiška, išmoks disciplinos“, – Žmonės.lt kalbėjo Laura, 2005-aisiais su grupe „Laura & The Lovers“ atstovavusi Lietuvai „Eurovizijoje“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Mokyklą Laura dukrai sako pirmiausia rinkusi pagal gyvenamąją vietą. Pasak jos, labai svarbu, kad susisiekimas būtų patogus, kad dukra galėtų be vargo į pamokas ir iš jų keliauti pati. „Nematau reikalo savęs ir vaiko apkrauti papildomu važinėjimu, kai reikia valandos, kad nuvyktum į mokyklą ir dar tiek pat – kad iš jos grįžtum“, – sakė ji.

Atlikėja įsitikinusi, kad pradinėse klasėse vaikui svarbiausia maloni ir savo darbą išmananti mokytoja bei bendravimas su klasės draugais, bendra atmosfera klasėje.

„Pradinukai mokosi pusiau žaisdami, visose mokyklose programa panaši, todėl dėl pačių mokslų visiškai nesijaudinu. Nė vienas nebaigė nemokėdamas skaityti ar rašyti, pasitikiu mokytoja, kuri mokys mano vaiką. Daug aktualesnis patyčių klausimas ir tai, kad mokytojai nežlugdytų vaikų kūrybiškumo“, – mintimis dalijosi Laura.

Dar prieš pradėdama eiti į mokyklą Patricija nuo dvejų lankė darželį, vėliau ėjo į parengiamąją grupę. Įdomūs užsiėmimai, įvairūs lavinimo pratimai ir smagios specializuotos užduotys išėjo į naudą – Patriciją į pirmą klasę žygiuoja jau mokėdama ir skaityti, ir rašyti.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Su nekantrumu pamokų laukianti mergaitė šiandien sako labiausiai norinti šokti ir dainuoti, taip pat lankyti šachmatų būrelį. „Dukra labai nori į mokyklą, viskuo domisi, žavisi įvairiomis veiklomis. Laikui bėgant ji pati pajus, kas labiausiai prie širdies. Laikausi požiūrio, kad vaikui reikia leisti pasirinkti pačiam, negrūsti per prievartą. Todėl manau, kad viskas išsigrynins natūraliai“, – kalbėjo Laura.

Rugsėjo 1-ąją pasipuošusi Patricija kaip ir kiti vaikai į mokyklą keliaus vilkėdama uniformą. Pasak Lauros, sprendimas suvienodinti aprangą – labai gera idėja.

„Vertindama uniformas iš mamos perspektyvos galiu tik pasidžiaugti: nereikia sukti galvos, ką apsirengti, visi vaikai vienas prieš kitą bent dėl drabužių tampa lygūs. Be to, nėra viskas taip jau ir griežta – penktadieniais galima vilkėti laisvalaikio drabužiais. O išsiskirti galima ir kitais būdais – šukuosenomis, aksesuarais. Nors visi suprantame, kad už išvaizdą daug svarbiau asmenybė“, – sakė ji.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai