Dukrą į 4 klasę leisianti Ingrida Martinkėnaitė mokyklos reikmenis perka tik sulaukusi rugsėjo

Ingrida Martinkėnaitė su dukra Marija / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2016-08-31 15:15
Artėjanti Rugsėjo 1-oji į mokyklą einančių vaikų tėvams – ne tik džiaugsmas, bet ir galvos skausmas. Pasirūpinti mokykliniu krepšeliu reikia ir laiko, o ir nepigu – vaikai auga, auga ir norai, keičiasi poreikiai.

Šiemet į ketvirtą klasę dukrą Mariją (9) išleisianti dainininkė, grupės „69 danguje“ narė Ingrida Martinkėnaitė (37) pripažįsta – pasiruošimas naujiems mokslo metams yra svarbus visai šeimai.

„Kai Marija pradėjo eiti į mokyklą, supratau, kad yra ką veikti. Ir ne tik dėl to, kad reikia daug visko supirkti. Tėvų pareiga – sustyguoti per vasarą išsibalansavusią dienotvarkę“, – Žmonės.lt pasakojo Ingrida.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Pasak jos, pirma rugsėjo savaitė būna pati sunkiausia. Tuomet tenka priprasti prie naujo ritmo – anksčiau keltis, anksčiau eiti miegoti, pakontroliuoti, kad namų darbai būtų paruošti, kad iš vakaro kuprinė būtų sudėta, uniforma išlyginta.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kuprinių madų šou: garsios mamos ir tėčiai su vaikais bei Agnės Jagelavičiūtės patarimai

„Jau abi juokiamės, kad tą savaitę namuose būna karas. Tačiau neilgai, vėliau viskas sueina į vėžes ir būna lengviau“, – kalbėjo Ingrida.

Daugiau įtampos pirmą savaitę ji sako patirianti dar ir todėl, kad kasmet būtiniausius daiktus mokyklai perka po rugsėjo 1 dienos. Tačiau taip Ingrida elgiasi neatsitiktinai. Esą dažnai pasiduodant pirkimo karštinei rugpjūčio pabaigoje prisiperkama ir nereikalingų daiktų, kurių kartais vėliau visai nereikia.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

„Esu už taupumą, stengiuosi pirkti tai, ką dukra naudos ne vienerius metus, tai, kas pravers ir ateityje. Tačiau auga dukra, auga ir norai. Dar nebuvo metų, kai netektų pirkti naujos kuprinės. Ir kaip neklausysi – pernai reikėjo tik tos ir ne kitos, o šiemet ta, kuri tiko pernai – jau vaikiška, reikia naujos. Bet auginu mergaitę, jai rūpi ir mada, ji savo nuomonę turi, ne visuomet ir nuspręsi už ją“, – šyptelėjo Ingrida.

Dažniausiai su dukra jai tenka pasverti grožio ir praktiškumo klausimus: Marija dažniau vertina daiktų išvaizdą, Ingrida, kaip mama – patogumą, ekologiškumą, kainą. „Vaikai juk į tai nekreipia dėmesio. Jie kaip maži šarkiukai – gražu viskas, kas blizga ir ką turi klasės draugai“, – kalbėjo ji.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

„Neleidžiu niekur, kur ji pati nenorėtų. Net priešingai, jau man tenka stabdyti tas veiklas, nes noro viskuo užsiimti – daug, o laiko tiek nėra. Dabar du kartus per savaitę Marija lanko mintino skaičiavimo būrelį – „MENAR akademiją“, dar du kartus – tenisą. Nenoriu, krūvis būtų per didelis, todėl sakau, kad vieną dieną per savaitę būtinai reikia skirti poilsiui, o ji dar užsidegus ir gimnastiką, ir šokius lankyti“, – pasakojo Ingrida.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kuprinių madų šou: garsios mamos ir tėčiai su vaikais bei Agnės Jagelavičiūtės patarimai

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai