Du ypatingi balsai viename koncerte: prie Robertino Loreti Lietuvoje prisijungs jo 12-metis mokinys

Robertino Loreti / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-11-05 11:17
Pasaulyje šiandien yra tik vienas atlikėjas, galintis pasigirti tuo, kad jį vokalo paslapčių moko garsusis dainininkas Robertino Loreti. Italų atlikėjas, kuris šių metų pabaigoje dainuos trijuose Lietuvos miestuose, ištisus dešimtmečius dėl didelio užimtumo atmesdavo visus prašymus tapti mokytoju. Tačiau jo širdį suminkštino dvylikametis iš Rusijos Feliksas Karamianas – nuostabaus balso berniukas pasirodys Lietuvos publikai kartu su Robertino Loreti ir Šv.Kristoforo kameriniu orkestru.

„Kai pirmą kartą išgirdau Felikso balsą, nepatikėjau savo ausimis. Atpažinau save vaikystėje“, – pernai prisipažino Robertino.

Muzikos pasaulyje tai tapo sensacija – nejaugi italų žvaigždė, pagarsėjusi gana uždaru gyvenimo būdu ir negausiais kontaktais su kitais atlikėjais, surado savo įpėdinį?

Panašu, kad būtent taip ir yra. Robertino Loreti ne tik apsiėmė nuolat teikti pamokas moksleiviui iš Nižnij Novgorodo miesto, bet ir rūpinasi jo vaizdo klipais, įrašais, o kartais pakviečia koncertuoti kartu, suteikdamas neįkainojamos scenos patirties. Maestro kvietimu berniukas prisijungs prie Kalėdų laikotarpio gastrolių, kurių metu dainininkas aplankys tris Baltijos šalis.

Felikso kelias į sceną prasidėjo prieš penkerius metus – kai berniuko tėvas, išgirdęs dainuojantį sūnų, staiga suprato, kad vaikas turi neabejotiną muzikinį talentą. „Jis padainavo man telefonu – padarė siurprizą gimtadienio proga. Aš apsiverkiau iš jaudulio – gal ir keistai skamba, bet iki tol nesusimąstydavau, kaip gražiai dainuoja sūnus“, – pasakojo berniuko tėvas.

Konkursai, į kuriuos buvo nusiųstos paraiškos, patvirtino jo įspūdį – Felikso kolekcijoje jau greitai puikavosi keliolikos renginių prizai ir diplomai. Rusijoje berniukas iškart pradėtas lyginti su Robertino Loreti – atlikėju, kuris prieš kelis dešimtmečius skardžiu balsu pasaulį irgi pakerėjo dar vaikystėje.

Panašūs yra ne tik Felikso ir į publikos atmintį įsirėžusio mažojo Robertino balsai, bet ir dainavimo maniera ir net muzikinis skonis. Pirmuosius kartus TV laidose ir konkursuose pasirodęs Feliksas dainavo „Jamaica“, „O sole mio“ ir kitas dainas, kurias milijonai klausytojų sieja būtent su Robertino Loreti. Nors juos skiria dešimtmečiai, Feliksas nuo mažens žavėjosi per radiją išgirstais Robertino įrašais.

Felikso tėvui iškart kilo mintis susisiekti su Robertino ir paprašyti šio patarimų bei pagalbos, tačiau iš dainininko prodiuserės jis iš pradžių sulaukė mandagaus „ne“. Mat Robertino Loreti kiekvieną mėnesį sulaukia daugybės panašių prašymų ir laikosi taisyklės nesikišti į kitų atlikėjų karjerą.

Vis dėlto jaunajam talentui ir scenos veteranui buvo lemta susitikti. Kai prieš trejus metus Feliksas padainavo dideliame konkurse Italijoje, šį pasirodymą išvydo Robertino Loreti. Sujaudintas dainininkas suprato, jog berniuko talentas – išskirtinis. Po keleto dienų jis jau susirašinėjo su Felikso tėvu. Po kelių mėnesių Felikso dainavimą jis savo ausimis išgirdo Kijeve. Moksleivio balsas taip sužavėjo Robertino, jog jis čia pat sutarė – nuolat duos berniukui vokalo pamokas ir pasirūpins jo repertuaru.

Pažado laikomasi – Robertino prašymu kompozitorius Sergejus Terchanovas Feliksui rašo dainas, pats berniukas su tėvu kas keletą mėnesių lankosi įžymiojo dainininko namuose Italijoje, kur jie repetuoja numerius būsimiems bendriems koncertams.

Šių metų rudenį buvo pristatytas pirmasis profesionalus Felikso Karamiano vaizdo klipas – jame berniukas sudainavo giesmę „Ave Maria“ ir skyrė ją Rugsėjo 11-osios tragedijos aukų atminimui.

Visa Robertino komanda – nuo kompozitorių iki vadybininkų – liaupsina iš armėnų šeimos kilusios Felikso talentą. Robertino prodiuserė Eva Strong taip susižavėjo Feliksu, kad kartu su savo vyru netgi tapo jo krikštatėviais.

Bendra Robertino ir Felikso veikla šiuo metu įsibėgėja – berniukui teko svarbus vaidmuo naujoje maestro koncertinėje programoje, kurią Lietuvos žiūrovai pamatys vieni iš pirmųjų. Kitų metų pavasarį ji bus pristatyta daugelyje Europos miestų, taip pat – gimtajame Felikso mieste Nižnij Novgorode, kur atlikėjų koncertas suplanuotas kovo mėnesį.

„Tai – lyg tiltas tarp dviejų kartų. Robertino balsas – stiprus ir įtaigus, o Feliksas koncertams suteikia ypatingą atspalvį. Tai kelionė laiku – kai į sceną žengia Feliksas, publika mintimis tarsi nukeliama į tuos laikus, kai Robertino Loreti dėl savo balso buvo pramintas „auksiniu berniuku“, – po koncerto Norvegijoje, kur Feliksas pasirodė kartu Robertino, rašė šios šalies spauda.

Daugiau nei penkis dešimtmečius garsus Robertino Loreti – neprilygstamas itališkų dainų atlikėjas, kurio plokštelės dar sovietiniais laikais išpopuliarėjo ir Lietuvoje.

Dar 1960-aisiais televizijoje pirmą kartą pasirodęs atlikėjas tapo muzikos pasaulio sensacija. Dainininkas gastroliavo visoje Europoje, JAV, Kanadoje, Japonijoje, Australijoje, pasirodė prestižinėse „Carnegie Hall“ ir „Madison Square Garden“ salėse, pelnė daugybę „auksinio“ ir „platininio“ disko apdovanojimų. Skaičiuojama, kad vien Sovietų Sąjungoje jo įrašytos plokštelės buvo parduotos daugiau nei 56 milijonų egzempliorių tiražu.

Nors Robertino išgarsėjo vaikystėje, populiarumo jis neprarado ir pasikeitus balsui. 1964-aisiais tuomet 17-metis dainininkas tapo San Remo festivalio finalininku, po dvejų metų laimėjo Neapolio festivalį. Šiandien atlikėjo balsas – galingas baritonas, suteikiantis jį išgarsinusioms itališkoms dainoms naujų spalvų.

1973-aisiais nuo nesibaigiančių gastrolių pavargęs dainininkas pasitraukė iš scenos, tačiau jos trauka buvo stipri – po dešimtmečio sugrįžęs Robertino ir vėl rinko pilnutėles sales gerbėjų. Tai nenutrūksta iki šiol – dainininkas nuolat gastroliuoja JAV ir Europoje, kiekvieno koncerto metu įsitikindamas, kad gerbėjų meilė jam – neblėstanti.

Į Lietuvą prieš Kalėdas atvykstantį Robertino Loreti atlydės ne tik Feliksas Karamianas su tėvu, bet ir žinomas italų pianistas ir aranžuotojas Fabrizio Masci. Kartu su jais scenoje muzikuos Donato Katkaus vadovaujamas Vilniaus Šv.Kristoforo kamerinis orkestras.

Šventiniai koncertai įvyks gruodžio 20 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje, gruodžio 21 d. Vilniaus kongresų rūmuose ir gruodžio 22 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai