„Dronų giesmių estafetę“ palaikantys garsūs atlikėjai: „Mūsų jėga yra vienybėje“

„Dronų giesmų estafetės“ dalyviai / Asmeninio albumo nuotr.
„Dronų giesmų estafetės“ dalyviai / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-08-18 12:36
AA

Edgaras Lubys, Bjelle, Ieva Narkutė, Queens of Roses, Giedrius Leškevičius, Vilius ir Ingrida Tamošaičiai, Dileta, Indrė Malakauskaitė-Juodeikienė, Justė Kraujelytė, Šarūnas Mačiulis, Dovilė Filmanavičiūtė, Gabrielius Liaudanskas-Svaras – tai atlikėjai, jau prisijungę prie Ukrainai palaikyti skirtos iniciatyvos „Dronų giesmių estafetė“.

Garsūs muzikos pasaulio atstovai, pristatydami savo šiuo metu karo siaubą išgyvenančios šalies nepriklausomybei paminėti skirtą kūrybą, nori pakviesti visuomenę dar kartą susitelkti bei paremti ukrainiečiams taip svarbių drobų įsigijimą.

Lietuvos paramos Ukrainai organizacija „Maži, bet stiprūs“ visoje šalyje vykdo kampaniją „Dronų giesmės“. Paramos akcija siekiama surinkti 300 tūkst. eurų, už kuriuos bus nupirkti 500 vnt. FPV tipo kamikadzių dronų.

Justė Kraujelytė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Pilietiškos akcijos yra būtinos pažadinti, sujudinti ir kartais pastūmėti link susitelkimo. Mūsų jėga yra vienybėje, kartu galime padaryti daugiau nei po vieną“, – neabejoja dainininkė J.Kraujelytė.

Nuo karo Ukrainoje pradžios ji stengėsi aktyviai prisidėti prie pilietinių iniciatyvų.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad mes, lietuviai, sugebėjome jau iki šiol pagelbėti ir prisidėti parama. Daugybės žmonių gyvenimai jau nebeįsivaizduojami be savanorystės, aukojimo ir aktyvaus dalyvavimo padedant tiek humanitarinės, tiek karinės pagalbos klausimais. Tikiu, kad galiu nešti šią žinią ir jei mano balsas ar žodis gali paskatinti mūsų prisidėti daugiau – be abejo, nedvejodama prisidedu“, – kalba pašnekovė.

Kad paramos akcijos reikalingos ir prasmingos pritaria ir G.Leškevičius.

Giedrius Leškevičius / Asmeninio archyvo nuotr.

„Man regis, jau seniai esame įrodę, kad tai, ko negali padaryti valstybinės institucijos, daug greičiau ir efektyviau padaro pati visuomenė. Dabar belieka nieko neįrodinėti, o tiesiog nepavargti ir daryti tai, ką mokam ir galim – visomis išgalėmis remti mūsų kovojančius brolius ir seses Ukrainoje“, – kviečia atlikėjas.

„Dronų giesmių estafetė“ (11 nuotr.)
+5

„Dronų giesmių estafetę“ remiančios Queens of Roses narės pasisako „už“ iniciatyvas, parodančias tautos vienybę: „Jos gali pakeisti visuomenės problemas, skatinti socialinį teisingumą. O mes savo ruožtu renkamės muziką ir Dronų giesmę, nes ji – plačiai sklindanti ir ją gali pajausti kiekvienas. Kadangi mes esame laisvi ir galime ją atvirai ir nuoširdžiai dalintis, tai ir darome. Mes džiaugiamės, kad bent maža dalimi galime prisidėti prie Ukrainos kovos už laisvę.“

Queens of Roses / Asmeninio archyvo nuotr.

Paramos akciją „Dronų giesmės“ vykdančios organizacijos „Maži, bet stiprūs“ įkūrėjas Raimundas Aleknavičius paaiškina, kad šios iniciatyvos dalyviai atlieka Ukrainos gimtadieniui ir šiai paramos akcijai skirtą posmą – savo stiliumi, savo muzika, savo žodžiais.

„Ši estafetė tęsis iki rugpjūčio 24d. – Ukrainos Nepriklausomybės dienos ir „Dronų giesmės“ paramos akcijos pabaigos. Labai tikimės, kad šią dieną galėsime skambiai sugiedoti bendrą giesmę bei įteikti Ukrainai kamikadzių dronų spiečių jos gimtadienio proga!“, – sako R.Aleknavičius.

Visos estafetės metu atliktos dronų giesmės yra publikuojamos tiek autorių socialiniuose tinkluose, tiek ir akcijos organizatorių „Maži, bet stiprūs” youtube, Facebook, Instagram paskyrose bei web puslapyje.

VŠĮ „Maži bet stiprūs“ yra Lietuvos Seime patvirtinta paramos Ukrainai organizacija, veikianti nuo pat 2022 metų vasario. Organizacijoje yra savanorių, kurie dalyvauja pagalbos Ukrainai teikime jau ir nuo 2014 metų. Visi čia savanoriaujantys asmenys dirba be jokio atlygio.

Nuo veiklos pradžios „Maži bet stiprūs“ Ukrainos gynėjams surinko daugiau kaip 570 tūkst. eurų paramos ir į užpultą šalį jau nuvežė 56 paramos siuntas.

Paskutinį pusmetį organizacija yra maksimaliai sutelkusi savo jėgas stiprinant Ukrainos dangų – perka, tobulina ir pilnai paruošia naudojimui fronte komercinius dronus, remontuoja „sužeistus“, organizuoja Lietuvoje įvairių priedų dronams gamybą, kuria lietuvišką droną „Aras“, prisideda prie FPV kamikadzių dronų „TORO“ kūrimo bei tobulinimo, bendradarbiauja su dronų pilotų ruošimo mokyklomis Ukrainoje bei kuria kitus susijusius sprendimus.