Dramos „Balta varna“ režisierius įkvėpimo semiasi iš kolegos Spielbergo

Ralph Fiennes / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-26 09:00
Režisierius Ralph Fiennes kurdamas dramą „Balta varna“ (orig. „White Crow“), pristatančią šokiruojančią baleto šokėjo Rudolfo Nurejevo gyvenimo istoriją, įkvėpimo sėmėsi iš prisiminimų dirbant režisieriaus Steven Spielberg filme „Šindlerio sąrašas“.

„Niekada nepamiršiu Spielberg energijos filmavimo aikštelėje, jo jėgos, jo vokalinio susilaikymo nebuvimo.“ – su šypsena prisimena R. Fiennes.

„Tikras džiaugsmas jausti režisieriaus tvirtą asmenybę, buvimą šalia ir šiltą bendravimą. Steven Spielberg, priešingai nei kai kurie kiti režisieriai, kurie lieka pasislėpę palapinėje ir perduoda nurodymus žiūrėdami į monitorių, išmokė būti veiksmo centre.“ – teigia 2-iems „Oskarams“ nominuotas aktorius ir režisierius Ralph Fiennes.

Kita dalis įkvėpimo ne tik Ralph, bet visiems Fiennes šeimos nariams atkeliauja iš ilgalaikio susižavėjimo Rusija. Brolis Joseph Fiennes atliko vieną iš pagrindinių vaidmenų Jean-Jacques filme „Priešas už vartų“, o sesuo Martha režisavo dramą „Oneginas“, Alexander Pushkin klasikos adaptaciją kine, kuriame pagrindinis vaidmuo atiteko turbūt žinomiausiam Fiennes šeimos nariui – Ralph Fiennes. Pastarasis, visų nuostabai, išmoko profesionaliai kalbėti rusiškai ruošdamasis vaidmeniui režisierės Vera Glagoleva karo filme „Dvi moterys“.

Naujausias R. Fiennes režisūros darbas – provokuojanti, įkvepianti ir jaudinanti drama „Balta varna“ – dar kartą atskleidžia meilę slavų istorijai. Filmas pasakoja apie rusų baleto šokėją Rudolfą Nurejevą, vieną žymiausių XX a. artistų pabėgusių iš SSRS į Vakarus. Nors filmo pabaiga yra nuspėjama, tačiau R. Fiennes atlieka meistrišką darbą perteikdamas Rusijos baleto esmę ir dvasią.

Vis dėlto, Ralph Fiennes neapsiriboja vien tik režisūra, todėl filme taip pat atlieka antraplanį, švelnaus ir rafinuoto šokio mokytojo Pushkin vaidmenį. Pagrindinis R. Nurejevo vaidmuo buvo patikėtas kino naujokui, profesionaliam baleto šokėjui Oleg Ivenko, turinčiam nepaprastą panašumą į tikrąjį šokėją.

Šiek tiek ironiškai, filmas prasideda posakio „balta varna“ apibrėžimu, kuris Rusijoje (ir Lietuvoje, bet ne Vakaruose) yra naudojamas apibūdinti asmenį, kuris yra „neįprastas, neeilinis, ne kaip kiti, pašalietis“. Gyvenimo drama „Balta varna“ seka baleto žvaigždės R. Nurejevo trajektoriją nuo gimimo 1938 m. iki lemiamos kelionės į Paryžių 1961 m., ir iš to kylantį baleto scenos užkariavimą.

Žmonės.lt

Temos:

Kinas

Naujausi straipsniai