Drabužių kolekciją pristatysianti Ieva Daugirdaitė modelių ieškojo pagal vieną griežtą kriterijų

Kastingo akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-24 18:53
Saulėtą šeštadienį vyko grandiozinė „Mados infekcijos“ modelių atranka, kurioje driekėsi festivalio podiumui pasiryžusių vaikinų ir merginų eilės. Prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ nutiestu raudonuoju „Infekcijos kastingo“ kilimu visą dieną žingsniavo šimtai kandidatų, iš kurių per 300 balandžio 13-14 dienomis pamatysime ant didžiojo festivalio podiumo. Vienas modelis į atranką tikriausiai keliavo iš toli ir labai skubėjo – dizaineriams jis pasirodė su visu lagaminu.

Atrankoje modelių ieškojo ne tik „Mados infekcijos“ dizaineriai, bet ir svarbiausios Lietuvos modelių agentūros: „Image Group“, „Baltic Model Management“, „RUTA model management“, „First Face model“, „Modilinos model management“, „Supermodels“, „Major Amber Models“. Kastingo podiumą stebėjo ir aktorių agentūra „Editos kastingas“.

Savo pasirodymo laukiantiems modeliams ir prekybos centro lankytojams nuobodžiauti neleido ryškus atlikėjo Alen Chicco pasirodymas – stebint miniai žiūrovų jis ryžosi susikurti sau ekstravagantišką makiažą. Tokį išškūkį jam metė „Mados infekcijos“ modelių įvaizdžio kosmetiką kasmet ruošiantys „Avon“ meistrai.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Užkrečiantis pasitikėjimas savimi

„Infekcijos kastinge“ kasmet vis drąsiau ant podiumo žengia ir tie, kurie nebūtinai atitinka stereotipinius grožio standartus. Tokia tendencija rodo, kad žmonės darosi laisvesni, drąsesni, jie nebijo savęs parodyti ir tai daro su įtaigia energija.

„Kiekvienais metais „Infekcijos kastinge“ pasisemiu gerų emocijų. Smagu sutikti matytus veidus – „Mados infekcija“ turi gausų būrį kasmet dalyvaujančių modelių, kaskart maloniai nustebina ir nauji atradimai. Žaviuosi jaunosios kartos drąsa, kaip jie ruošiasi ir pasitiki savo jėgomis – tokia atmosfera įkvepia“, – sakė atrankai vadovavusi festivalio prodiuserė Renata Mikailionytė.

Podiumas laukia unikalių asmenybių

Savo kolekcijų pristatymus ant „Mados infekcijos“ podiumo ruošiantys dizaineriai kasmet tikisi rasti originalių, autentiško žavesio modelių.

Dizainerė Ieva Daugirdaitė dairėsi aukštų merginų, natūraliais, nedažytais, bet nebūtinai ilgais plaukais. „Šiemet man buvo svarbūs modelių plaukai – tiesūs, garbanoti arba labai trumpi – svarbiausia, kad nebūtų dažyti“, – kriterijus savo kolekcijos modeliams pristatė I. Daugirdaitė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Mados infekcijos“ idėjinė vadė Sandra Straukaitė, festivalyje kasmet pristatanti savo naujausią kūrybą, modelių atranka dažnai išsiskiria iš kitų kūrėjų. Paklausta, kokius reikalavimus kėlė šiemet, ji rėžia tiesiai: „Ieškojau žmonių, kurie nebūtų visiški besmegeniai. Radau“.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Nesvarbu, kokio gymio, kokios spalvos ar ūgio. Nesvarbu ir plaukai – ilgi, trumpi, jokių plaukų – mūsų pasirinkimas priklausė nuo to, kaip žmogus jaučiasi ant podiumo, kokią energiją spinduliuoja“, – savo lūkesčius pristatė dizaineris Thom Bara, kuris „Mados infekcijoje“ šiemet dalyvauja kartu su lėtosios mados iniciatyva „Upcycled by LT“.

Atlikėjas Alen Chicco pademonstravo įspūdingą makiažo performansą

Šiemet specialus kastingo svečias – ekstravagantiškasis atlikėjas Alen Chicco. Kosmetikos kompanija „Avon“, kastingo metu tradiciškai pristatanti naujausias pavasario makiažo tendencijas, šiemet metė atlikėjui iššūkį ir pakvietė makiažą susikurti pačiam. Saviraiškos drąsa garsėjantis Alen Chicoo nedvejodamas sutiko ir rezultatą pademonstravo drąsiai pozuodamas fotografams.

„Makiažus sau kuriu dar visai neseniai – pradėjau maždaug prieš metus, bet tai darau drąsiai. Žinau tiksliai, kokio rezultato noriu ir kaip jį pasiekti. Kai sulaukiau „Mados infekcijos“ pasiūlymo, abejonių nebuvo – kodėl gi ne? Truputį baiminausi, kad neužteks laiko, bet rezultatu esu patenkintas. Tiems, kurie ieško savito stiliaus, turiu patarimą – neieškokit. Įvaizdis pats jus susiras, jei tik būsite sau atviri“,– sakė Alen Chicco.

Tarptautinis festivalis „Mados infekcija“ vyks balandžio 13–14 dienomis Šiuolaikinio meno centre. Festivalio metu bus pristatyta 17 Lietuvos ir užsienio dizainerių kolekcijų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai