Drabužių dizainerė: „Pamirškite madą, kurkite savo stilių“

Dizainerė Deimantė Songailienė / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-09 07:00
Pavasarį savo garderobą atnaujinti norinčioms moterims dizainerė Deimantė Songailienė pataria neskubėti sekti mada, geriau tobulinti savo stilių, nes mados ateina ir praeina, bet ne visada yra palankios skirtingų figūrų moterims.

Kiekvieną pavasarį moterims kyla problema – ką šiemet naujo įsigyti, kad atrodytų madingos, stilingos ir atsinaujinusios. Ką patartumėte?

Dabar nebėra madinga būti madingam, labiau reikėtų ieškoti savo stiliaus.

Manau, laikui bėgant kiekviena moteris supranta, kad neverta aklai sekti mada. Žinoma, kiekvieną sezoną norisi atsinaujinti, tad tendencijas sekti reikia. Man tikriausiai svarbiausia yra spalvos. Nes juk kiekviena moteris žino, koks drabužio siluetas ir ilgis jai tinkamiausias, nes tai – svarbiausi dalykai norint gerai atrodyti. Jaunoms merginoms tinka viskas, o štai vyresnėms moterims renkantis sijono ar suknelės ilgį reikia atsižvelgti į kojų formą, žiūrėti, kur siauriausia kojų vieta, ne storiausia, ir rinktis būtent tokio ilgio drabužius. Jei nusipirkote per ilgą, netingėkite pasitrumpinti – vaizdas tikrai bus kur kas geresnis. Tai yra labai individualūs dalykai, bet kiekviena moteris turi žinoti, koks sijono ilgis jai tinkamiausias. Kita vertus, dabar nebėra madinga būti madingam, manau, gerokai svarbiau ieškoti savo stiliaus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Marškiniai – universalus drabužis

Žinoma, reikia stebėti tendencijas, nes laikui bėgant pradeda dominuoti vieni ir kiti daiktai. Tad galima savo aprangą papildyti detalėmis. Apskritai, manau, labai svarbu yra spalva, spalvų deriniai, siluetas. Kai pas mane į parduotuvę ateina moteris, mes pradedame ne nuo to, koks drabužis tinka, o nuo spalvos. Mūsų lietuvės pavasariui atėjus sako: „Nenoriu juodos spalvos“, nors atėjo su juoda striuke. Aš juodų drabužių nesiūlau, vos vieną kitą ir savo butike turiu. Ieškau spalvų.

Deimantės Songailienės kepuraitė / Fotostudija Balta nuotr.
Deimantės Songailienės kepuraitė / Fotostudija Balta nuotr.

O kokios spalvos populiariausios šį sezoną?

Pavasarį visada norisi gaivių spalvų. Bet kadangi mūsų daugelio veidai dabar yra pilki, tai reikia ryškesnių, gyvesnių atspalvių, kad atrodytume gaiviau. Nežiūrėkime į pilkas, kitas liūdnas spalvas, kurioms metas ateis vasarą, rudenį, kai jau oda įgaus gražesnę spalvą. Ką reiškia madinga? Žinoma, dabar žalios spalvos metas, ji daug kam tinka, tik reikia rasti savo atspalvį. Baklažaninė irgi madinga, bet geriau palikime ją rudeniui. Dabar vyrauja minimalizmas, daugiau dėmesio skirkite išskirtinėms detalėms, įdomesnėms pirštinaitėms, subtiliam dekorui, kokybiškam audiniui ir pasiuvimui.

Kartais pamatai moterį ir akių negali atitraukti, kaip gražiai atrodo, kad ir pusė metro sijonas išlindęs iš po palto, jei tinkamai suderintos spalvos.

Atėjo mažų rankinių mada? Ar tokios visoms moterims tinka?

Išties moteris negali turėti tik vieną rankinę, turėkite kelias: didesnę, mažesnę, kurias derinsite prie drabužių pagal progą. Mažas rankinukas reikalingas, kai turime kur nors pasipuošusios išeiti. Bet reikia atsižvelgti ir į tokį dalyką – jeigu jūsų ūgis yra metras penkiasdešimt, tai maža rankinė tikrai bus gražu, bet aukštesnės nei metro septyniasdešimties ir pilnos moterys su tokia maža rankine atrodo kaip su pinigine. Vėlgi labai svarbu ieškoti tinkamų proporcijų, net jei mada diktuoja kitus dalykus. Aš seniai tokia mada netikiu, nes reikia įvertinti visą moters išvaizdą, neišimti iš konteksto vienos kurios detalės. Kartais pamatai moterį ir akių negali atitraukti, kaip gražiai atrodo, kad ir pusė metro sijonas išlindęs iš po palto, jei moka derinti spalvas. Nors gal kitas pasakytų „nesąmonė“, taip negali būti. Ieškokite netikėtų dalykų, tam reikia laiko, ir svarbiausia – reikia pačiai jaustis gerai, toks sprendimas turi patikti. Žinoma, reikia turėti ir nuojautą, šiokį tokį stiliaus pojūtį, pasidėlioti savo spintos drabužių derinius, bet jei vidinis jausmas sako, kad gražu, vadinasi, gražu. Kad ir mėlynos bei žalios spalvų derinys pavasarį. Tegul būna žaismingumo. Kita vertus, jei galvojate, kad nepataikysite, tada geriau to ir nedarykite, tarkitės su specialistais arba rinkitės klasiką.

Pavasario kolekcija
Pavasario kolekcija

Užsiminėte apie savo ką tik atsidariusį butiką „Lakštingala ir rožė“. Prieš šešerius metus sakėte, kad norėtumėte turėti savo galeriją, bet šeima – svarbiausia. Svajonė išsipildė? Kas toliau? Juk, pavyzdžiui, jūsų kepuraites net septynerius metus pirko ir paryžietės? Dabar rengsite lietuves?

Išties taip ir yra. Šeima man viskas, o už tai, kad dabar turiu šitą butiką, esu dėkinga savo vyrui, kuris mane visada palaiko ir skatina siekti daugiau. Svajonės pamažu pildosi, o vienas keičia kitos. Kai viskas pamažu nusistovės, turiu minčių paleisti savo drabužių liniją. Kone dvidešimt metų siuvusi kepuraites, šioje srityje, rodos, išbandžiau viską, taigi norisi ko nors daugiau. Norisi pabandyti kurti sukneles, paltukus, nes visada tai dariau bendraudama su savo individualiomis klientėmis. Visko išduoti nenoriu, be to, ne viską ir pati esu susidėliojusi.

Moterys neretai bijo užsukti į tokias parduotuvėles, neva ten labai brangu. Ką tokioms atsakytumėte?

Tikrai neretai taip pasitaiko, todėl daugiau moterų dabar stebi mano išpuoštas vitrinas, nei drįsta užsukti į vidų. Tačiau čia galima rasti išskirtinių dalykų, vienetinių drabužių. Štai mano butike „Lakštingala ir rožė“ galima ne tik apsirengti, – čia šiuo metu net daugiau nei dešimties drabužių dizainerių darbai – bet ir dovanų įsigyti, staltiesę Velykų stalui išsirinkti, servetėles, prie jų priderinti, serviravimo lėkštę ir net Velykų stalui pasipuošti įsigyti tikrų skandinaviškų samanų, kurios žalios išlieka labai ilgai. O kainų baimintis nereikia, jos įvairios, ir tikrai piniginės labai nepaploninančios. Užtat pasitenkinimas, įsigijus vienetinį daiktą, visiškai kitoks, nei nusipirkus tokį, kokių vėliau gatvėje pamatysite ne vieną. Be to, naujais daiktais parduotuvė pasipildo kiekvieną savaitę. Esu buvusi ir kitoje barikadų pusėje, pati viriau tame katile, kai pristatinėdavau į parduotuves savo gaminius, turiu savo klienčių, todėl gerai žinau, ko moterys nori, galiu atsirinkti tai, kas bus joms įdomu.

Kokios yra jūsų klientės?

Jų ratas dar formuojasi. Vienos užsuka apsidairyti pamačiusios naują parduotuvę, kitos išeina įsigijusios visą aprangą. Moterys ateina, apsižiūri, matuojasi – man tai smagiausia, nes galiu patarti, padėti drabužį išsirinkti, prisitaikyti, prie jo priderinti papuošalą, paltuką, batus. O kai pati nuolat būnu parduotuvėje, galiu pasiūlyti ne tik vieną ar kitą drabužį, nes visus juos gerai žinau, bet ir daug metų dirbdama šioje srityje, matau, kas kuriai moteriai tinka, kokia spalva, forma, siluetas. Todėl jos kartu gauna ir nemokamą konsultaciją, jeigu to nori. Galiu padėti drabužį išsirinkti ar jį šiek tiek pataisyti. Mūsų moterys kuklios, neretai to prisibijo – kaip čia ar eisi taisyti nusipirktą rūbą, o juk daugelio, bėgant metams, figūra keičiasi, atsiranda defektų, kuriuos galima pataisyti šiek tiek patvarkius drabužį. Juk gatavas dažniausiai tinka tik standartinės figūros moteriai, o tokių labai mažai.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai