Dovilė Filmanavičiūtė: „Geriausia šventinė dovana – nepamirštamos emocijos“

Dovilė Filmanavičiūtė/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-06 11:06
Miss Sheep pseudonimu pasivadinusi atlikėja, reklamos projektų kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė tikina, kad, nors ir kaip nemėgsta prieššventinio šaršalo prekybos centruose ir miesto centre, puikiai supranta, kad Kalėdos yra tas metas, kai privalome pamaloninti savo artimuosius – jei ne dovana, tai bent dėmesiu ir šiluma, todėl ji savo mylimiems žmonėms stengiasi dovanoti ką nors, kas suvirpintų emocijas ir būtų investicija į galvą ir širdį.

Šventės Dovilei visų pirma asocijuojasi su namais, mat būtent čia sutinka Kūčias ir Kalėdas. „Man 32-eji ir mano gyvenime nebuvo nė vienų švenčių, kurias būčiau praleidusi ne namuose. Tai yra šventa taisyklė. Kad ir kas nutiktų, dieną prieš Kūčias keliaujame Šiaurės Lietuvos link – lankome mano mylimojo šeimą, paskui traukiame pas maniškius. Kartais pagalvoju apie galimybę pabėgti, kur šilčiau, suderinti svarbiausias metų šventes su atostogomis, bet taip nė karto ir neišdrįsau. Nejučia atrodo, kad jei taip pasielgčiau, netekčiau kažkokios savo širdies dalies. Bręstant kaip asmenybei, man šeima tampa dar svarbesnė. Aš suprantu, kiek nedaug laiko visi teturime ir kaip svarbu juo dalytis“, – pasakojo atlikėja.

Pašnekovės šeimoje susiklosčiusi tradicija dovanomis keistis tik tarp artimiausių. Visiems kitiems ji stengiasi atsidėkoti dėmesiu. „Jau tampa gražia tradicija, kad dieną ar porą po Kalėdų visi draugai renkasi mūsų namuose. Aš daug gaminu, dažniausiai kepame namuose augintą paukštį. Daug draugų, daug vaikų, daug šunų. Prieš šį susitikimą nuolat lydi tas unikalus jaudulys, kai norisi surengti išskirtinę, staigmenų kupiną puotą, ir verčia laukti Kalėdų. Stengiuosi palepinti artimiausius nematytais skanėstais, lakstau kaip patrakusi po sostinę, kad tik tos nuotaikos nuvežčiau tiems, kurie man svarbiausi“, – tikino reklamos projektų kūrėja.

Rinkdama dovanas artimiausiems, Dovilė laikosi vienos svarbios taisyklės: dovana turi būti investicija į galvą ir širdį. „Mes jau keletą metų šeimai dovanojame tik tokia dovanas, kurios susijusios su kultūra: teatru, kinu ir panašiai. Aš esu šventai įsitikinusi, kad įspūdžiai, žinios, naujos patirtys yra svarbiausias dalykas pasaulyje. Knyga man – dar vienas tobulos dovanos širdžiai pavyzdys. Esu girdėjusi pajuokavimų, kad nupirkti knygą – tai lyg nusimesti atsakomybę dėl atidaus dovanos rinkimo. Neva nuėjai knygynan ir paėmei bet ką“, – samprotavo pašnekovė ir tikino besilaikanti priešingos nuomonės – padovanojęs jai gerai įvertintą knygą, visada pataikysi.

„Dažnai pagalvoju, kad jei turėčiau visą pasaulio laiką, skaityčiau visas įmanomas knygas. Jei klaustumėte manęs, šioms Kalėdoms čiupčiau po keletą knygų: vieną labai įvertintą, stiprią ir turtingą, o kitą – „zefyrinę“, padedančią lengvai atsipalaiduoti prieš miegą. Pati labai mėgstu taip derinti savo skaitinius. Stengiuosi per mėnesį suryti bent po trejetą knygų. Taigi, jei pritrūksite rekomendacijų, brūkštelėkite man socialiniuose tinkluose“, – kvietė dainininkė.

Moteris prisipažino, kad jai ypač patinka šiuolaikiniai atsinaujinę knygynai, kurie po truputį tampa savotiškomis konceptualiomis parduotuvėmis. „Visai neseniai „Pegase“ prigriebiau keletą labai stilingų žvakidžių, išskirtinių lietuviškų saldėsių ir staigmeną mažiausiems – spalvingų tabletės formos kaladėlių, kurios vandenyje pavirsta rankšluostėliais su vienaragiais, nors užėjau pasižvalgyti knygos“, – juokėsi atlikėja ir pridūrė, kad tai ypač patogu skubantiems, mat prie knygos toje pačioje vietoje dar galima nupirkti mielą smulkmeną.

Na, o jei šį tekstą skaito Dovilės draugai, jiems pravartu žinoti, jog šiuo metu moteris, kaip pati sakė, yra susirgusi indų liga. „Taip, šiuo metu bandau atnaujinti namų indus. O jei rimčiau, aš gyvenime sureikšminu tik emocijas, kurių suteikia parodytas dėmesys. Džiugina draugės virtas pomidorų džemas, skandinaviška lesyklėlė, briedžio kumpis, kurį paskui visi kartu kertame. Dažnai gaunu knygų. Ypač – kulinarinių. Aš laimingas žmogus. O tokie dovanų neskaičiuoja, dažniau jas perka patys“, – nusišypsojo Dovilė.

Džiaugsmo kupini pasakiškų dovanų namai – PEGASO knygynai. Čia dovanų rasite visiems ir visoms progoms: mylimiausiems ir mylimiausioms, mažiesiems, draugams, kalėdiniams namams ir maloniems netikėtumams.

Sukurkite tikrą kalėdinę pasaką sau ir visiems, kuriuos mylite!

Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai