Dovilė Filmanavičiūtė – apie švenčių tradicijas ir brangiausią šiemet gautą dovaną

Dovilė Filmanavičiūtė/Gedmanto Kropio/„Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Živilė Karevaitė
Publikuota: 2019-12-12 12:17
Jau sunku kūrybininkę Dovilę Filmanavičiūtę įsivaizduoti be knygos. Jos literatūros rekomendacijomis vadovaujasi tūkstančiai žmonių, tad nenuostabu, jog po Kalėdų egle savo artimiesiems ji taip pat dažniausiai deda knygas. Apie tai, kokias dovanas jai pačiai labiausiai patinka gauti ir kokia literatūra ruošiasi šiemet nustebinti šeimą kalbamės su atokvėpio minutę tarp motinystės ir darbų radusia Dovile.

Prieš Kalėdas nemenkas galvos skausmas sugalvoti prasmingą ir geras emocijas keliantį dovanų sąrašą. Jeigu reikėtų išrinkti TOP3 dovanas, kurias dažniausiai dovanoji, kokios jos būtų?

Mūsų šeimoje per keletą metų įsigalėjo tradicija dovanoti kultūrą. Tai gali būti bilietai į teatrą, kiną, koncertus. Taip pat – knygos. Mano vyras reikalauja jį apdovanoti istorine literatūra, aš labiau linkusi leisti galvai pailsėti (juokiasi). Jei jūs manęs klaustumėte, kas šiemet sušildytų bet kurią Lietuvos šeimą, aš sakyčiau, kad norvegų rašytojos Maja Lunde kalėdų istorija „Sniego sesė“. Šią jautrią ir nuostabiai gražią knygą tiesiog privalu skaityti visiems sukritus po egle, apsikabinus ir iš anksto pasirūpinus nosinėmis. Ji mane beprotiškai sujaudino.

Visai neseniai savo socialinių tinklų sekėjams sakiau, kad tokiems kaip mano vyras labai patiktų Madeleine Albright „Fašizmas. Įspėjimas“. Dar visiems labai rekomenduoju Johno Bergerio „Mes susitinkame čia“. Na, akivaizdu, kad knygas galėčiau vardinti ir vardinti. Bilietų medžioklės, prisipažinsiu, dar nepradėjome…

Į ką labiausiai atkreipi dėmesį rinkdama dovanas artimiesiems?

Labiausiai stengiuosi galvoti apie konkretų žmogų. Pavyzdžiui, pamanau, kad brolio šeimai gal labiau patiktų eiti į kiną, o tėvai – dideli teatro gerbėjai. Taip pat aptariame ir vyro šeimą. Paprasčiau su vaikais. Tiesiog visada pasitariame iš anksto. Šeimoje turime paauglių, o su jais sudėtinga nesitarus (juokiasi).

Ar dažniau dovanas perki, ar stengiesi gaminti ir pakuoti savo rankomis?

Aš labai pavydžiu savo draugėms, kurios kantriai verda džemus ar gurmaniškus pagardus ir tuomet juos dovanoja. Pati nesu nė per vienas šventes taip padariusi… Įsivaizduokite, mano prodiuserio Andriaus Kauklio šeima verda pomidorų padažą, kuris buvo toks gardus, jog kartą bandžiau jo užsisakyti visiems likusiems metams. Deja, nepavyko. O dovanas pakuoju pati. Ne paskutinėje vietoje man ir tvarumas. Jau esu pririnkusi šilkinio popieriaus, naudosiu jį antrąkart.

Kokias dovanas Tau pačiai labiausiai patinka gauti?

Valgomas! Mėgstu turėti įdomių druskų, žolelių, kitokių gurmaniškų įdomybių. Esu gavusi dovanų trumų. Kur tu tokią prabangą gausi?! Dabar toks įtemptas gyvenimo laikotarpis, kad mielai priimsiu dovanojamus masažus ir kitas atpalaiduojančias procedūras. Pasakyti adresą? (juokiasi)

Kada pradedi ieškoti dovanų ir pagal ką jas renki?

Jau senokai perku tik internetu. Tai tas rinkimo procesas labai paprastas – tiesiog naršyti. Prisipažinsiu, yra tekę tai daryti ir Kūčių dieną. Bet nelabai čia yra kuo girtis…

Esi iš tų, kurioms labiau patinka dovanoti, ar tų, kurios laukia staigmenų?

Visai neseniai su mama beveik turėjome konfliktą – ji kvotė, ką mums padovanoti šių Kalėdų proga, o aš jai aiškinau, kad nieko, nes savo dovaną šiemet mes jau gavome. Aš nuoširdžiai taip jaučiuosi. Labai noriu apdovanoti šeimą ir visai nesitikiu nieko mainais…

Ar šeimoje turite su dovanomis susijusių tradicijų? 

Dovanas įteikiame pavalgę Kūčių vakarienę. Tokia paprastutė ir vienintelė tradicija. Su didžiuliu jauduliu prisimenu vaikystę, kuomet naktį beveik sudėti bluosto neišeidavo. Kad tik greičiau tas rytas, kad tik greičiau dovanų po egle…

Jeigu per šias Kalėdas netikėtai taptum Kalėdų Senelio dešiniąja ranka, ką jam patartum?

Būti dosnesniam tiems, kuriems stinga, o mes tikrai visa ko pertekę. Mielai pasidalinčiau.

Naujausi straipsniai