Dovanų idėjos paskutinei minutei: praktiški daiktai namams

„Native Universal Ceramics“ puodelis, salonas „Decosense“ / "Domus galerija" nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-20 11:19
Kalėdinis laikotarpis pilnas vieniems malonių, o kitiems galvos skausmu virstančių rūpesčių, vienas jų – kalėdinių dovanų rinkimas, kuris kartais paliekamas ir paskutinei minutei. Šiemet nemažai žmonių, besiruošiančių sveikinti draugus ir artimuosius, linksta prie originalių lietuvių dizainerių darbų.

Salono „Decosense“ kūrybos vadovės Agnės Povilonytės teigimu, dalis žmonių išties mėgaujasi dovanų rinkimu – kruopščiai jas planuoja. „Tačiau intensyviausia dovanų paieška kasmet prasideda nuo gruodžio vidurio, o yra dar viena grupė žmonių, kurie palieka dovanų pirkimą paskutinei minutei.“

Populiariausios dovanos namams prieš šias Kalėdas – išskirtiniai namų kvapai, vazos bei lėkštės. A. Povilonytė pastebi, kad šiemet ypač daug žmonių dovanoms renkasi lietuvių dizainerių darbus – žvakides, smilkalines, dubenis, vonios aksesuarus. Šiuos daiktus dovanoms renkamasi dėl kelių priežasčių – jie lengvai pritaikomi tiek draugams, tiek šeimos nariams, be to, rankų darbo daiktai jaukūs, šilti, todėl juos malonu ir dovanoti, ir gauti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Netikėta, tačiau, atsižvelgiant į Lietuvos orus, labai praktiška dovana – stilingi skėčių dėklai. Specialistė atkreipia dėmesį, kad žmonės ieško ir originalesnio požiūrio į tradicines dovanas, pavyzdžiui, žvakes, namų kvapus – dažniau kaip dovana perkami natūralūs sakai ar lavos akmenys, prisotinti kvapų, vertinamos išskirtinės rankų darbo pakuotės.

Greičiausiai turime draugų ar artimųjų, kuriems dovaną išrinkti labai paprasta, bet yra ir tokių, kuriems pristingame idėjų. Kartais sprendimą gali padiktuoti ir žmogaus pomėgiai – mėgstančius gaminti visuomet pradžiugina apgalvotai parinkti virtuvės įrankiai ar indai, vertinantys namie praleidžiamą laiką apsidžiaugs jaukiu pledu, dekoratyvinėmis pagalvėlėmis ar šventiška stalo tekstile.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kelios dovanų įdėjos, kurios pradžiugins praktiškumą vertinančius žmones:

  1. Kvapnios žvakės ar namų kvapai – tai visuomet personalizuota dovana, nes renkant galvojama apie konkretaus žmogaus mėgstamus kvapus arba norimą sukurti nuotaiką.
  2. Dekoratyvinės pagalvėlės – tai miela, namų jaukumą kurianti dovana, kurią nesunku išrinkti žinant žmogaus, kuriam dovanojama, namų interjerą, vyraujančias spalvas.
  3. Pledai – dovana, puikiai atspindinti, kad norime padovanoti šilumą.
  4. Rankšluosčiai – natūralių medžiagų elegantiški rankšluosčiai tiks šeimos nariams ar draugams, vertinantiems kokybę.
  5. Takeliai, staltiesės ir kita stalo tekstilė – šventišką atmosferą namie kurianti praktiška dovana, kuriai panaudoti tikrai netrūks progų – juk per šventes nemažai laiko praleidžiama prie stalo, dažniau sulaukiama svečių.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai