Dovana unikalaus savo stiliaus ieškotojoms – įkvepianti, drąsi ir žaisminga Lauros Mizgirytės-Latour knyga

Laura Mizgirytė-Latour / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

„Ko gero, nėra nė vieno žmogaus, kuris nesidomėtų mada – juk kai perki paprasčiausią švarką, renkiesi, vertini „gražu-negražu“, „patinka-nepatinka“, – trečiadienio vakarą sostinėje pristatydama debiutinę savo knygą teigė stilistė, tinklaraštininkė ir žurnalistė Laura Mizgirytė-Latour. Nors Lietuvoje kelis pastaruosius metus galima justi nemažą mados, stiliaus ir gyvenimo būdo knygų bumą, ką tik pasirodžiusi „10 auksinių mados raktelių ieškančiai savo stiliaus“ – išskirtinė.

Pradėkime nuo viršelio – drąsaus, ryškaus, puošto pačios autorės piešta iliustracija ir spindinčiais skaitmenimis bei raidėmis – tokios beveik neįmanoma nepastebėti lentynoje. O atsivertus – dar sunkiau paleisti iš rankų nepervertus iki pat paskutinio puslapio.

Lauros Mizgirytės-Latour knygos pristatymas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

L.Mizgirytės-Latour biografija ir darbinė patirtis – toks pat spalvingas miksas, kaip ir viršelį puošianti iliustracija. Ji studijavo drabužių dizainą Lietuvoje, dirbo įvairių žurnalų, tarp jų ir „Laima“, stiliste, vėliau, persikėlusi į JAV, dėstė Kalifornijos dailės institute, o šeimyninėms aplinkybėms prieš keletą metų nuvedus į Japoniją, tapo dar ir tinklaraštininke bei tekstų ir komentarų autore (kelis kartus per mėnesį Lauros tekstus galite skaityti ir Elaima.lt).

Lauros Mizgirytės-Latour knygos pristatymas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Stilius ir mada – pirmiausia apie tai, ką mato akys, o atsivertus knygą „10 auksinių mados raktelių ieškančiai savo stiliaus“ iškart pradžiugina nuotraukų ir iliustracijų gausa – originalių, sulaikančių žvilgsnį, skatinančių detaliau analizuoti daugybę outfitų, kuriuos demonstruoja pati knygos autorė, taip pat labai stilingų ir skanių – taip, būtent skanių, nes knyga papildyta dar ir įdomių patiekalų receptais.

Lauros Mizgirytės-Latour knygos pristatymas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Savo knygoje L.Mizgirytė-Latour į mados džiungles, stiliaus paieškas kviečia leistis atsipalaidavus ir atsikračius stereotipų.

Ėmus gilintis į tekstą, autorė paperka savo rašymo stiliumi – šmaikščiu, ironišku (ir saviironišku), asmenišku ir bekopromisiu.

Knygoje ji narsto 10 mados stilių, apie kuriuos sukasi visos tendencijos, kaip rašo ji pati „šie stiliai iš mados neišeina, tik tam tikrais sezonais gali tapti itin populiarūs“. Savo skaitytojas autorė veda nuo vyriško stiliaus prie romantinio, nuo bohemiško prie klasikinio, nuo militaristinio prie seksulaus, taip pat vintažinio, minimalistinio, ekstravagantiško ir galiausiai sportinio.

Lauros Mizgirytės-Latour knygos pristatymas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kiekvienas jų pristatomas trumpu istoriniu ekskursu, komentuojamos jį atspindinčios detalės, derinių variantai, gatvės mados tendencijos. Struktūruotai, nenuobodžiai, be griežtos didaktikos, tačiau išlaikydama savo poziciją – taip savo mintis knygoje dėsto stilistė L.Mizgirytė-Latour.

Lauros Mizgirytės-Latour knygos pristatymas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Svarbus knygos bendraautorius, kuris jos pristatyme negalėjo dalyvauti – L.Mizgirytę-Latour stiliaus nuotraukoms fotografavęs jos vyras Albertas Latour, jūrų pėstininkas, fotografuojantis kone kaip gatvės mados fotografijos žvaigždė Scottas Schumanas. Pristatymo metu paklausta, kaip kariškį privertė imti fotografuoti madą, Laura tik plačiai nusišypsojo ir gūžtelėjo pečiais: „Jis mėgsta fotografuoti, tad aš ir tapau jo fotografijos projektu.“

Stiliaus paslaptis atrakinančios Lauros Mizgirytės-Latour knygos pristatymas (24 nuotr.)
+18

Lauros Mizgirytės-Latour knygą išleido leidykla „Alma Littera“, jos jau galima dairytis knygynuose!

Temos:
Skaitykite daugiau