Donatas Montvydas pateikė savo versiją apie SEL skandalą: „Aš neatsakau už jo veiksmus ir neprivalau jų komentuoti“

Donatas Montvydas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-08 23:16
Po to, kai dainininkas Egidijus Dragūnas labai nepagarbiai pasišaipė iš vaido įrašą, kaip praktikuoja boksą, įkėlusio modelio Simonos Burbaitės ir už savo žodžius ne tik kad neatsiprašė, bet ir išplėtė savo nuomonę, ką galvoja apie kai kurias moteris, šou pasaulio žmonės sukilo ne tik prieš jį, bet ir atvirai skatino Donatą Montvydą, kuris su E. Dragūnu yra įrašęs dainą „Nieko verta“, išreikšti savo poziciją ir apsispręsti. Sekmadienį Donatas feisbuke išplatino savo pareiškimą.

Cituojame atlikėją (kalba netaisyta):

„Nieko verta“ – yra viena nuoširdžiausių ir tikriausių mano sukurtų dainų, kuri šiame show biznyje buvo mažiausiai pritempta, taikantis prie to, ką žmonės pratę ir nori išgirsti. Išleisti ją buvo nelengva dėl jos kontraversiškumo ir tai, kad ji turi aiškią žinutę, kuri iš tiesų provokuoja. Tačiau tai mano vaikas, mano kūrinys. Kaip kurio nors kito žmogaus spektaklis, vaidmuo, knyga, choreografija ar scenarijus. Muzika yra meno išraiška, kaip ir bet kuris filmas, kuriame matome smurtą, tekstą, keiksmažodžius, vergystę, rasizmą, bet dėl to mes neuždarom kino teatrų. „Nieko verta“ turi savo žinutę ir taip pat simbolizuoja mano, kaip atlikėjo virsmą. Pagaliau aš noriu kurti ne tam, kad įtikčiau žmogui, leidybinei kompanijai, o tam, kad atrasčiau save. Jeigu mano vidinis grožis ar jo paieškos jaudina ir paliečia nors vieną – man tai yra paskatinimas tęsti.

Šią dainą parašiau ir sukūriau remdamasis savo patirtimi ir išgyvenimais. Išdavystę, melą ir nepagarbą apibendrina frazė „Kalė, kuri man nieko verta“. Atsakau už savo žodžius ir kūrybą, kaip už savo vaiką. Tai mūsų aplinkos dalis, kurioje patys gyvename. Aš ištraukiau iš savęs ir sudėjau tai, kas man, kaip menininkui, pasirodė aktualu. Jeigu būčiau homoseksualas tai dainuočiau apie savo partnerį – vyrą. Moteris šiuo atveju nieko bendro neturi su jos žeminimu, moterų teisių kontekste. Ji parašyta apie mano asmeninę partnerystę ir jos išdavystę. Tai mano istorija ir žodis „Kalė“ neskiriamas absoliučiai niekam.

Aš neatsakau už jo veiksmus ir neprivalau jų komentuoti tik dėl to, kad kartu pristatėm dainą ar kažkas viešoj erdvėj provokuoja tai padaryti.

Egidijus atsirado dainos finaliniame etape, kai daina jau buvo įrašyta ir nedarė jokios įtakos kūrinio galutiniam rezultatui. Egidijus yra vienas talentingiausių muzikantų, dainų autorių, dirbant studijoje. Jis turi patirtį, skonį ir intuiciją. Ties čia mano žinios ir pažintis su Egidijumi, kaip žmogumi, baigiasi. Aš neatsakau už jo veiksmus ir neprivalau jų komentuoti tik dėl to, kad kartu pristatėm dainą ar kažkas viešoj erdvėj provokuoja tai padaryti. Tai yra prievarta ir pasirinkimo laisvės netoleravimas, provokacija mano atžvilgiu.

Aš esu garbingas, atsakau už savo darbus, veiksmus, žodžius, poelgius ir savo formą. Niekada nebėgu nuo atsakomybės. Netoleruosiu žmonių, kurie tai varžo, kurie bando pritempinėti ir šmeižti mano vardą, šeimos įvaizdį, muzikinę veiklą. Niekad nesiekiau būti geriausiu tarp kitų, visada norėjau, kad žmonės žinotų skirtumą tarp Donato Montvydo ir „jų“. Mano ištikimybė muzikos kontekste priklauso tik mano klausytojams, kuriems esu reikalingas ir mylimas. Kai neturiu už ko „kabintis“, Jūs esat mano galutinė motyvacija.

Nuo vaikystės esu auklėtas kaip vyras – džentelmenas, su principais ir moralinėmis normomis. Moteris myliu ir aukštinu, gal net per daug savo šeimos atžvilgiu, bet be galo gerbiu ir saugau jas. Aš už stiprias moteris ir kaip tėvas, ir kaip vyras, ir kaip sūnus. Ši tema palietė tiek mane asmeniškai, tiek mano šeimą. Daugeliu atvejų tai buvo naudojimasis situacija, siekiant pigaus dėmesio. Tai buvo viešas puolimas, kurio metu negavau nei vieno privataus klausimo ar replikos. Jeigu matyčiau, kad Sel, Romas Zabarauskas, Beata Tiškevič, Karolis Vyšniauskas, Laimonas Spragtukas ar bet kuris kitas smurtauja – būčiau pirmas, kuris bėgtų ginti kitą pusę. Kadangi tai palietė mano aplinką, aš tai priimu labai asmeniškai. Aš labai lauksiu šių žmonių asmeninio atsiprašymo #atsakykužsavobazarą #testaskarjerai.

„Nieko verta“ skiriama visiem hateriam, kurie skaudina ir griauna žmonių gyvenimus, dėl savo nepasverto žodžio laisvės viešumoje ir teisės tai daryti! YOU KNOW WHO YOU ARE!“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai