Donatas Katkus susirūpino savo kūnu: „Buvau jį apleidęs“

Donatas Katkus/Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Dirigentas, profesorius Donatas Katkus netrukus švęs septyniasdešimt aštuntąjį gimtadienį. Jis sako, kad pagaliau gali leisti sau pagalvoti ir apie save, atsigręžti į savo fizinį kūną ir džiaugtis tais dalykais, kurių dėl karjeros aukštumų anksčiau vengė.

„Aš visą gyvenimą pragyvenau dėl kitų, o ne dėl savęs ir tai yra labai blogai. Aš gyvenau dėl aplinkos. Nuo ryto iki nakties lakstydavau, būtinai turėdavau kažką organizuoti, dirbti, dalyvauti įvairiuose renginiuose. Buvau nuolatiniame lėkime ir nebemačiau savęs“, – mintimis dalijasi D. Katkus.

Dirigentas 1995 metais įkūrė Šv. Kristoforo orkestrą, kuriam vadovavo daugiau nei dvidešimt metų. Pasak garsaus vyro, tai buvo viena didžiausių jo gyvenimo aistrų. Tačiau prieš porą metų jis suprato, kad turi pakeisti savo gyvenimą: „Septyniasdešimt penkerių aš nusprendžiau, kad man jau reikia pabaigti savo, kaip dirigento karjerą. Ir staiga aš pajutau, kad yra dar vienas nuostabus žmogaus gyvenimo tarpsnis, kai žmogus atsigręžia į save. Aš supratau, kad yra mano kūnas, kuriuo aš niekada gyvenime nesirūpinau. Aš jį buvau apleidęs, nes svarbiausia buvo mentaliniai dalykai. Manęs vieną kartą paklausė, koks yra mano hobis, o aš neturėjau ką atsakyti, nes aš tiesiog neturėjau laiko hobiams.“

Donatas Katkus

Visuomet geros nuotaikos ir kupinas pozityvumo garsus vyras pastarąsias dienas leido Paliesiaus dvare, kur jam buvo taikyta speciali fizinio krūvio terapija kūnui sustiprinti.

Dabar garsus dirigentas sako pagaliau atradęs laiko sau ir džiaugiasi, kad gyvena tokį gyvenimo etapą, kai niekam nieko nebeprivalo įrodinėti. Išskirtinis Donato Katkaus interviu ir jo šiandieninė kasdienybė – laidoje „Pagaliau savaitgalis“, šeštadienį 10:30 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Donatas Katkus/Gretos Skaraitienės nuotr.
Skaitykite daugiau