Dominykas Vaitiekūnas sužinojo, kas feisbuke erzina žmones – surado būdą padėti

Vitalijus Špokaitis / Kipro Kublicko nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-11-03 13:36
Televizijos laidų vedėjas, dainininkas ir aktorius Dominykas Vaitiekūnas (31) prieš keletą savaičių pristatė savo alter ego – Vitalijų Špokaitį. Šis aktoriaus sugalvotas personažas – elektroninės muzikos kūrėjas – gimė iš vienatvės ir noro padėti sau pačiam. Dominykui buvo sunku, norėjosi laisvės.

„Šiek tiek daugiau nei prieš metus griuvo mano asmeniniai santykiai ir baigėsi visi projektai. Liko kūryba. Kalbant apie skirtingas asmenybės puses, aš prisiminiau prosenelę. Kai buvau pradinukas, prosenelė Rozalija labai sunkiai vaikščiodavo, sėdėdavo verandoje ir kalbėdavo maldas, pasiteiraudavo manęs tarmiškai: „A kū sakai?“, ir tiek. Bet, kai likdavome dviese ir kai ji įsitikindavo, kad namie nėra dukros, kuri ją prižiūrėdavo, akys sužibėdavo, ji pradėdavo su manimi visai kitaip kalbėtis, burbėti ant visų ir puikiai girdėdavo, ką jai atsakydavau. O tam, kad aš niekam nepasakočiau, kaip ji gerai iš tiesų jaučiasi ir ko man pripasakojo, pašokdavo nuo kėdės, nubėgdavo kaip kulka iki spintos, ištraukdavo kupiūrą ir už mano tylą duodavo 10 litų. Tai buvo tarsi du skirtingi žmonės. Babytė, sėdinti verandoje, prosenelei atrodė kaip patogus vaidmuo. O ta, kuri lakstydavo po kambarį su kyšiais man, – jos savotiškas alter ego.“


Vitalijus Špokaitis
Vitalijus Špokaitis
Vitalijus Špokaitis / Kipro Kublicko nuotr.
Vitalijus Špokaitis / Kipro Kublicko nuotr.
Alter ego išvertus iš lotynų kalbos reiškia kitą, dažnai nematomą, asmenybės pusę. Dominykas sako, kad žmonės, norėdami parodyti kitokį savo sceninį charakterį, dažnai susikuria sceninį alter ego. Pavyzdžiui, Beyoncé pusę trečiojo solinio albumo dainų atliko prisidengdama Sasha Fierce vardu – paaiškino, kad tai jai leidžia elgtis scenoje taip, kaip pati niekada nesielgtų, ir dar pajuokavo, kad jeigu sutiktų Sashą užkulisiuose, ko gero, jos nemėgtų. Lady Gaga vieną kūrinį pristatė vyrišku Jo Calderone vardu, o dainininkas Prince’as visą albumą įrašė dainuodamas moterišku registru ir prisistatė Camille.
Vitalijus Špokaitis / Kipro Kublicko nuotr.
Vitalijus Špokaitis / Kipro Kublicko nuotr.
Vitalijus Špokaitis / Kipro Kublicko nuotr.
Vitalijus Špokaitis / Kipro Kublicko nuotr.

Grįžusiam į televiziją vesti laidos bei vaidinančiam teatre Dominykui jo kita asmenybės pusė, Vitalijus Špokaitis, tapo išsilaisvinti padėjusiu herojumi.

„Į Vitalijų Špokaitį aš sudedu viską, ko negaliu parodyti kitur. Vitalijus pasakoja apie naudojimąsi pasimatymų programėlėmis, vienos nakties nuotykius, apie laiko trūkumą, apie tai, kas jį užknisa, apie geidulingą save, apie chronišką vienatvę ir kitus dalykus, apie kuriuos aš, Dominykas Vaitiekūnas, negaliu kalbėti įvairiuose projektuose. Dažniausiai mane gyvenimas įpareigoja elgtis vienaip ar kitaip, esu priklausomas nuo aplinkybių. Televizijoje – nuo laidos formato, teatre – nuo pjesės ar režisieriaus“, – sako Dominykas.

Jo nuomone, šiais laikais, kai socialiniai tinklai tapo tokie populiarūs, kad dažnai vieni kitus ėmėme vertinti primityviai, skubame greitai užklijuoti etiketes. „Iš to, kiek teko pažinti save ir kitus, manau, kad vienas žmogus gali turėti daug spalvų, atspalvių ar net veidų.“


Vitalijus Špokaitis / Roberto Daskevičiaus ir Audriaus Solomino nuotr.
Vitalijus Špokaitis / Roberto Daskevičiaus ir Audriaus Solomino nuotr.
Vitalijus Špokaitis / Roberto Daskevičiaus ir Audriaus Solomino nuotr.
Vitalijus Špokaitis / Roberto Daskevičiaus ir Audriaus Solomino nuotr.

Žinomas vyras verkšlenti taip pat nenori. Vienoje jo dainoje skamba tokie žodžiai: „Nieko nėra privalu mokėti, tik naudinga mokėt įsitverti, į save patį, į patį save. Kai šnabžda, kai liečia ar net kai bučiuoja, ypatingai tada, kai nebebučiuoja, priverstų mokėti, prilaikyti save.“ Dominykas labai dažnai tos dainos naktimis klausydavosi. Ir ne todėl, kad būtų norėjęs pasigėrėti savo muzika, o todėl, kad jausdavosi vienišas. „Taip aš drąsindavau save“, – dabar pasakoja jis. Aktorius visuomet stengėsi į gyvenimą žiūrėti šviesiai, todėl Vitalijaus Špokaičio programa yra skirta ne vienatvei apraudoti, o veikiau atvirkščiai – skatinanti skaidriai pažvelgti į problemas.

„Pasitelkdamas kūrybą, bandžiau žiūrėti į sunkų gyvenimo etapą tarsi kito žmogaus akimis. Nuo manęs atsiskyrė ir išsigrynino dalis asmenybės, kuri nusprendė savo nesėkmes ir silpnybes tiesiog švęsti. Juk visus mus kamuoja panašios problemos – vienatvė, laiko, meilės, sekso ir kantrybės trūkumas. Tai – dvylikos problemų sąrašas ir kiekvienai iš jų sukurta po dainą. Dariau apklausas feisbuke, teiravausi virtualių draugų ir sekėjų, kas juos erzina, ką jie darytų, jeigu turėtų daugiau laiko. Visais žmonių komentarais papildžiau savo kuriamus tekstus. Rūta Kyguolytė Vitalijui pasiuvo kostiumą, mes jam ant peties patupdėme „sąmoningumo lempą“. Vitalijus kviečia ją uždegti visus, kad pamatytume savo gyvenimo problemas ir išmoktume su jomis susigyventi.“

Taigi, Vitalijus Špokaitis maloniai kviečia problemas spręsti kartu. Kur? Lapkričio 8 dieną, muzikos klube „Tamsta“.

Naujausi straipsniai