Domantas Sabonis trečius metus iš eilės išrinktas geriausiu Lietuvos krepšininku

Domantas Sabonis / Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-29 20:58
Baigėsi 2020 metų geriausiojo Lietuvos krepšininko rinkimai – „Krepšinio namų apdovanojimai 2020“. Paaiškėjo, kad šis garbingas titulas trečius metus iš eilės skirtas 24 metų 211 cm ūgio Lietuvos nacionalinės rinktinės ir NBA „Indiana Pacers“ klubo žaidėjui Domantui Saboniui.

Ši žinia buvo paskelbta sekmadienį per 2022 metų Europos krepšinio čempionato atrankos turnyro rungtynių tarp Lietuvos ir Belgijos komandų ilgąją pertrauką.

Legendinio Lietuvos centro Arvydo Sabonio sūnus Domantas gimė Portlande (JAV). Jis nuo 2015-ųjų nuolat gina Lietuvos rinktinės garbę. 2017 metais D.Sabonis atsidūrė „Pacers“ ekipoje ir tik savojo ryžto, atkaklumo bei sunkaus darbo dėka tapo vienu jos lyderių.

Domantas Sabonis / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Domantas Sabonis / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

2020-aisiais Domas tapo tik antruoju lietuviu (po Žydrūno Ilgausko) išrinktu žaisti NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse (vasario 16 d., mačą 157:155 laimėjo mūsiškio atstovaujama LeBrono Jameso komanda).

Tolesnis NBA sezonas D.Saboniui klostėsi permainingai, nes jis dėl traumos buvo priverstas praleisti čempionato tęsinį Orlande.

Nepaisant visko, praėjęs sezonas D.Saboniui buvo įsimintiniausias karjeroje. Jis NBA arenose pelnydavo po 18,8 taško per susitikimą, o aukštaūgis iš Lietuvos pagal atkovotų kamuolių vidurkį – 12,4 – užėmė net penktąją vietą pajėgiausioje pasaulio lygoje.

Apdovanojimų akimirka / Ž.Vingelio nuotr.
Apdovanojimų akimirka / Ž.Vingelio nuotr.

„Keturias savaites vėl sportuoju ir norėjau tik paskutinį savaitgalį truputį pailsėti prieš sezoną. Man anksti baigėsi praėjęs NBA sezonas, nes Orlande negalėjau žaisti. Gaila. Norėjau, kad naujas NBA sezonas vėliau prasidėtų, kad galėčiau su rinktine būti dabar. Palaikysiu juos ir linkiu jiems pergalių. Labai ačiū. Jau treji metai iš eilės – tai kažkas neįtikėtina! Negalėjau net svajoti, kad taip bus. Ačiū visiems už šitą įvertinimą ir linkiu, kad būtų labai geras sezonas šiais metais“, – iš Havajų savo linkėjimus gausiai Lietuvos krepšinio gerbėjų armijai atsiuntė D.Sabonis.

2020-ųjų geriausiojo Lietuvos krepšininko rinkimuose D.Sabonis aplenkė Marių Grigonį (Kauno „Žalgiris“) ir Joną Valančiūną („Memphis Grizzlies“, NBA).

Rinkimai buvo rengiami jau 13-ąjį kartą. Sulaukta beveik 52 000 krepšinio gerbėjų balsų.

Sekmadienį buvo pagerbta ir antroji grupė laureatų, kurie nugalėjo „Krepšinio namų apdovanojimai 2020.

Jei pirmoji apdovanojimų lavina daugiausiai atiteko tiems, kurie yra Lietuvos krepšinio ateitis, tai antroji – tiems, kurie tą ateitį daro šviesią.

Geriausia jaunimo trenere šalyje pripažinta Jolanta Martinonienė.

„Vien jau būti tarp tokių pretendenčių man buvo labai didelis laimėjimas. Dabar tai yra  itin didelis įvertinimas, o svarbiausia, kad tą lėmė žmonių palaikymas. Iš tikrųjų  palaikymą jaučiau nuo pat pradžių, kai tik buvo paskelbti rinkimai. Sulaukiau daug sveikinimo žinučių. Žmonės dalinosi, „tagino“ ir ragino balsuoti. Nuo pat pradžių jaučiau palaikymą“, – rinkimų eigą prisiminė krepšinio specialistė.

Paskui laureatę rikiuojasi trenerės Šarūnė Valinskaitė ir Lina Dambrauskaitė.

Geriausiu jaunimo treneriu išrinktas Karolis Abramavičius.

„Įvertinimas, žinoma, yra labai malonus. Pagrindinis džiuginantis dalykas buvo patekti tarp tokių trenerių, kurie dalyvavo šiuose rinkimuose. Tai yra tie keturi žmonės, į kuriuos kažkada lygiavausi ir toliau galiu lygiuotis bei iš jų mokytis. Labai šaunu ir tai džiugina. Kryptingai to galbūt niekada nesiekiau, norėjau savo darbą daryti kuo geriau ir šis įvertinimas suteikia motyvacijos dirbti toliau“, – savuoju pasiekimu džiaugėsi prieniškis K.Abramavičius.

Antrojoje ir trečiojoje vietose liko Edvinas Justa ir Tomas Purlys.

Šiuolaikinio krepšinio neįsivaizduojame be žiniasklaidos atstovų darbo. Balsuotojų nuomone, 2020 metų geriausias Lietuvos krepšinio žurnalistas yra Karolis Tiškevičius.

„Pirmiausia yra labai malonu gauti tokį apdovanojimą, bet reikia suprasti, kad įvertintas yra visas BasketNews.lt kolektyvas. Mes kvietėme savo gerbėjus balsuoti aiškiai sakydami, kad tai balsas ne už K.Tiškevičių, o už visą BasketNews.lt kolektyvą. Jame dirba mažiausiai 10 kietų vyrukų, kurie tą daro ne vien dėl honorarų, o jaučia tam aistrą“, – savo bendradarbiams dėkojo K.Tiškevičius.

Rinkimuose aktyviai palaikomi taip pat buvo Donatas Urbonas ir Rytis Kazlauskas.

2020-aisiais rinkimuose atsirado nauja aktuali kategorija – „Geriausias atsakas į COVID 19”. Balsavimo organizatoriai kvietė siūlyti rinkti įvairias su krepšiniu susijusias iniciatyvas, projektus ir idėjas, kurios buvo įgyvendintos pandemijos metu.

Apdovanojimų akimirka / Ž.Vingelio nuotr.
Apdovanojimų akimirka / Ž.Vingelio nuotr.

Nutarta, kad geriausias atsakas į COVID-19 buvo tinklalapio BasketNews.lt kurtas turinys: įvairūs protmūšiai, biržos ir „podcast‘ai“. Portalo vadovas Jonas Miklovas neslėpė, kad jis su kitais BasketNews.lt kolegomis buvo verti šio garbingo apdovanojimo.

„Tai mums reiškia labai daug. Labai smagu gauti tokį įvertinimą. Žinoma, tai yra žmonių ir fanų įvertinimas, galbūt daugiau populiarumo balsas, bet vis tiek smagu. Patys jaučiame, kad esame to verti, nes patiems tai buvo iššūkis sukurti kažką įdomiau. Pasaulis buvo ganai stipriai sustojęs. Pirmiausia, tai yra žmonių įvertinimas, kad jiems patinka tai, ką mes darome. Mums taip pat patinka tai, ką mes darome. Toks įvertinimas, į kurį pažiūrėję, galėsime atsiminti tuos beprotiškus 2020 metus”, – teigė krepšinio žurnalistas J.Miklovas.

Naujausi straipsniai