Dizainerių patarimai: ką dovanoti madą mylinčiam žmogui?

Kristina Kruopienytė, Ramunė Piekautaitė, Lilija Larionova / Luko Balandžio/15min.lt/Tomo Kaunecko („Ciklopas“)/Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Kad ir kaip gerai pažinotume draugus, savo artimus žmones, nupirkti jiems Kalėdų dovaną neretai tampa tikru iššūkiu. O ką padovanoti madą mylinčiam žmogui? Jo mėgstamo dizainerio drabužį ar aksesuarą? Su mada susijusią knygą? Gal leisti apsispręsti pačiam ir nupirkti dovanų čekį vieno ar kito dizainerio parduotuvėje? O gal geriausia dovana yra ne daiktas, kaip esame įpratę manyti, bet – emocija?

Tikrai smalsu, ką mano ar patys dovanoja madą kuriantys žmonės. Todėl patarimų šiuo klausimu paprašėme keletos žymiausių lietuvių dizainerių.  

Dizainerė Ramunė Piekautaitė:

Ramunė Piekautaitė / Tomo Kaunecko („Ciklopas“) nuotr.

„Perkant žmogui dovaną, reikia gerai jį pažinoti ar žinoti, ko jis nori. Gal šiais laikais geriausia dovana yra kvepalų ar dizainerio parduotuvės čekis. Žiūrint, kokio charakterio tas žmogus: ar mėgsta staigmenas, ar ne. Jei nemėgsta, tikėdamiesi nudžiuginti galite ir suerzinti. 

Kalbant apie daiktą, manau, tinka viskas, jei tai yra iš įdomios, stilingos parduotuvės. Artimiausiems žmonėms galiu tiksliai parinkti, ką dovanoti, nors dukrai jau galiu dovanoti tik čekį (juokiasi). 

Madą mylinčiam žmogui tinkama dovana gali būti ir mados žurnalo prenumerata ar su mada susijusi knyga. Priklauso, koks tas madistas: materialus ar tas, kuris gilinasi į istorinę ir meninę mados pusę.“

Dizainerė Lilija Larionova:

Ramunė Piekautaitė / Tomo Kaunecko („Ciklopas“) nuotr.

„Kalbant apie žmogų, kurį pažįsti, manau, kvepalai visada yra gera dovana. Jei bijai suklysti dėl kvapo, galima padovanoti galimybę pačiam susimaišyti norimus kvepalus.

Kitas pasirinkimas – dizainerio aksesuaras ar juvelyro dirbinys. Tokie daiktai yra vienetiniai, į juos įdėta daug širdies ir tokį kūrinį labai smagu gauti. Ši dovana nebūtinai turi būti brangi, kaip tik tai gali būti miela smulkmena už labai prieinamą kainą.“

Dizaineris Egidijus Rainys:

Ramunė Piekautaitė / Tomo Kaunecko („Ciklopas“) nuotr.

„Fashionistai, kuriai svarbu mada, greičiausiai padovanočiau lėktuvo bilietus į Paryžių, nes manau, kad su daiktais būtų sunku įtikti. Tad reikia atmosferos. Skrydis į mados sostinę tinkamas daug kam ir kiekvienas gali šią dovaną interpretuoti pagal savo kišenę – ir ekonomiškai, ir labai brangiai. Bet manau visiems mylintiems madą tokia dovana turėtų tikti.“ 

Dizainerė Kristina Kruopienytė: 

Ramunė Piekautaitė / Tomo Kaunecko („Ciklopas“) nuotr.

„Aš visada už unikalumą. Bet kokios dovanos atradimas madą mylinčiam žmogui, kad jam patiktų, yra labai didelis ir sunkus darbas, reikalaujantis išankstinio pasiruošimo. Todėl reikėtų išgryninti to žmogaus ypatumus, gyvenimo būdą, pomėgius, įsiklausyti į jo poreikius.

Pati labai mėgstu gauti ir dovanoti nuotykį, nes retai pamename dovanotus daiktus, geriausiai įstringa emocija.

Pati labai mėgstu gauti ir dovanoti nuotykį, nes retai pamename dovanotus daiktus, geriausiai įstringa emocija. Tai gali būti pakvietimas į kokią nors nematytą, dar nelankytą vietą, parodą ar net kursus – dabar jų daugybė.

Svarbu – kaip tą dovaną įteiksite. Dėstau „Mados akademijoje“ ir esu ne kartą girdėjusi, kad čia ateinantys žmonės kursus gavo dovanų. Pagalvoju: kaip pati norėčiau gauti tokią dovaną!

Ramunė Piekautaitė / Tomo Kaunecko („Ciklopas“) nuotr.

Kalbant apie daiktus siūlyčiau ieškoti ko nors nematyta, unikalaus. Dovanų niekada neperku iš parduotuvių, jas gaminu pati. Žinau, kad tokios dovanos džiugina žmones, nes jas darydamas skiri laiko jiems, apie juos pagalvoji. Tai yra tik laiko klausimas, nes rankų darbo dovana gali būti bet kokia: pagaminta, iškepta, pasiūta ir pan. Tiesiog siūlyčiau galvoti apie žmogų, kuriam ieškote dovanos, o ne tik užsidėti pliusą, kad ką nors padovanojote.“

Skaitykite daugiau