Dizaineris Aleksandras Pogrebnojus sukūrė neįtikėtinus marškinėlius – jų gamyboje naudojo ledą

Aleksandras Pogrebnojus ir Mindaugas Tendziagolskis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-09-19 21:37
Dizaineris Aleksandras Pogrebnojus savo kurtų marškinėlų kolekciją papildė išskirtiniu darbu – jis gimė panaudojus ledą ir ant jo išraižytus piešinius.

Kol kas tokių originalių rankų darbo marškinėlų tėra dešimt. Jie pristatyti antradienį Kaune vykusiame trečiajame didžiasiame Baltijos šalyse moderniųjų technologijų ir verslumo renginyje „#Switch!“.

Pagal pirminį sumanymą A. Pogrebnojus turėjo sukurti marškinėlius 3D printerio pagalba, tačiau kūrėjas šios minties atsisakė ir pasitelkė drabužių dizaine dar nenaudotą materiją. „Dirbant su printeriu ir norint išgauti 3D efektą, būtų reikėję daugiau laiko. Tektų gaminti silikoninę formą, kad galėtum įspausti audinyje ledo vaizdą. Man pasitaikė galimybė dirbti su tikru ledu – skulptorius Mindaugas Tendziagolskis „pagamino“ tai, ko man reikėjo“, - pasakojo A. Pogrebnojus.

Naujausią savo kūrinį jis vadina eksperimentu ir asaku tiems, kas žavisi moderniomis technologijomis bein jų galimybėmis daugelyje sričių pakeisti žmogų.

„Turime suprasti, kad žmonės skraidymo priemones pradėjo gamnti stebėdami paukščius, o antenas kurti žvelgdami į voro tinklą. Niekas geriau nei bitė ar vabalas nieko dar nėra sukūręs. Žmogus dievas nėra. O jei kas nors sukurs dirbtinį dievą, turės daug problemų. Greičiausiai aš su tuo nesusidursiu, bet matau, kas dabar vyksta. Kas bus, jei mašinoms bus leista galvoti ir nuspręsti? Arba vieną dieną dings ilgam elektra? Juk reikės orientuotis pagal žvaigždes ir kitus gamtos kūnus“, - sakė kūrėjas.

Ant ledo motyvais puoštų marškinėlių yra pavaizduotas Vytis bei Gedimino stulpai. A. Pogrebnojaus teigimu, ledas turi gylį, 3D efektą, sukurtą gamtos.

„Šiuo darbu nukonkuravome moderniąsias technologijas. Mene ranka ir galva tikrai laimine prieš kompiuterį. Stebėjau šianden kaip upėje naras gaudo žuvį – iki jo bet kokiam kompiuteriui dar labai toli“, - patikino pašnekovas.

Jis namuose turi visų paties kurtų marškinėlių pavyzdžius. Ne viskus nešioja, bet laiko kaip darbų pavyzdžius. A. Pogrebnojus įsitikinęs – vienas sudėtigiausių jo kūrinių yra pristatytass būtent šiandien, o keisčiausias dienos šviesą dar išvys ateityje.

A.Pogrebnojus įsitikinęs – tikrą ledą savo kūryboje jis naudoja ne pasktinį kartą. Gali būti, jog jo motyvus publika išvys ir būsimoje marškinėlių, puoštų vitražais, kolekcijoje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai