Dizainerio Roberto Kalinkino kapsulinėje kolekcijoje „Urban Jungle“ – originalūs kontrastai ir drąsūs pareiškimai

Dizainerio Roberto Kalinkino kolekcija „Urban Jungle“ / Roberto Kalinkino mados namų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-28 10:22
Mados dizaineris Robertas Kalinkinas pristato kapsulinę kolekciją „Urban Jungle“.

Natūralių audinių, kontrastingų sprendimų gausa, originaliu dekoru bei drąsiomis žinutėmis išsiskirianti kolekcija – ypatingai didelė. Dizaineris siūlo per keturiasdešimt tarpusavyje derančių drabužių ir aksesuarų: suknelių, palaidinių, marškinėlių, džemperių, kelnių, rankinių, diržų.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Urban Jungle“ pirmieji išvydo mados gerbėjai užsienyje: prestižinėje „Mercedes-Benz“ Kijevo mados savaitėje pristatyta kolekcija – jau beveik išgraibstyta.

Paklaustas, kaip kilo kolekcijos idėja, Robertas Kalinkinas atviras: „Buvo toks darbymetis, kad geriausios idėjos savo įgyvendinimo laukė stalčiuje. O kai kūrybos yra, reikia ją paleisti gyventi. Su komanda norėjome viską padaryti išbaigtai, pradedant drabužiais, baigiant rankomis iš popieriaus kurtomis džiunglių dekoracijomis.“

„Kaip ir užsienio mados namai bandome tolti nuo šablono, neva kolekcijas reikia pristatinėti tam tikru laiku. Tiesiog darome tai, ką norime ir kada norime, kad žmonėms būtų iš ko rinktis. Šįkart apimtis – neįprasta Lietuvoje, kur dažnai pristatomos penkios suknelės su keliasdešimt nuotraukų ir pavadinamos kolekcija. „Urban Jungle“ kūrė net 15 žmonių komanda. Tikimės, kad klientai tai įvertins“, – kalbėjo dizaineris.

Laisvai krentantys drabužių siluetai nepamainomi per vasarišką kaitrą, o nestandartiniai, asimetriški kirpimai suteikia išskirtinumo. Permatomo tiulio detalės safario stiliaus suknelėse kuria ypatingą perregimumo įspūdį. Kasdienėje aprangoje lengvai pritaikomi marškinėliai, džemperiai – preciziškai rankomis dekoruoti stiklo karoliukais. Užtenka iš aukštakulnių įsispirti į laisvalaikio ar sportinius batelius ir tas pats drabužių derinys iš dalykinio įvaizdžio virs nauju.

Roberto Kalinkino mados namų nuotr.
Roberto Kalinkino mados namų nuotr.

„Mėgstu kirpimus iš skirtingų audinių. Būna, kad drabužis atrodo fainas, bet matai, kad jam kažko trūksta. Taip buvo su safario suknelėmis. Jų gamyba – itin sudėtinga technologiškai, tačiau pavyko pasiekti išskirtinį rezultatą, kad ją vilkinti moteris atrodytų įdomiau, stilingiau“, – pasakojo dizaineris.

Kolekcijoje greta klasikinių juodos ir baltos derinių – ir rausvos, žydros pastelės, ryški geltona, rožinė.

„Įkvėpimo detalėms, spalvoms atsinešu ir iš namų, kur pasitinka visas zoologijos sodas – šunys, papūga, žuvytės, iguana. Be to, šeimoje nusimato spalvingas ruduo – papildymas mūsų „vaikų skyriuje“. Matyt jausmai išsiveržia per spalvas“, – šypsojosi dizaineris, su žmona laukiantis antrosios atžalos.

„Urban Jungle“ kolekcijos marškinėliai akį traukia drąsiais pareiškimais, pavyzdžiui, perbrauktu Paryžiaus pavadinimu ir vietoj jo įrašytu Vilniaus vardu. Ar Vilnius Robertui Kalinkinui – mados sostinė?

Roberto Kalinkino mados namų nuotr.
Roberto Kalinkino mados namų nuotr.

„Su verslu atkakliai mėginome prasimušti į Paryžiaus rinką – ketverius metus iš eilės savo kūrybą pristatinėjome mados savaitėse, nuvežėme dešimt skirtingų kolekcijų. Dabar vedu seminarus, pasakodamas, ko nedaryti ten nuvykus, pasakoju apie mados verslo pagrindus, skirtumus čia ir užsienyje, atskleidžiu, ko išmokome iš savo bei kitų augančių prekės ženklų darytų klaidų. Ir, žinoma, mums, čia gyvenantiems, Vilnius – mados sostinė. Kai pagalvoji, kam mums tas Paryžius? Švęskime tai, ką turime. Akivaizdu, kad savos sienos palaiko. Pavyzdžiui, šios kolekcijos marškinėliai – vieni perkamiausių. Net stebina, kad žmonėms taip patinka“, – sako dizaineris.

Kolekcijoje – ir marškinėliai su tarptautiniu mastu išgarsėjusios reklaminės kampanijos „Jėzau, Marija“ atvaizdais. Tai – savotiška pergalės už kūrybos ir žodžio laisvę išraiška: „Maketai buvo padaryti labai seniai, skirti specialiai spaudai ant marškinėlių, bet gulėjo stalčiuje, laukdami savo laiko. Pagaliau gavome oficialius leidimus juos naudoti, tad absoliučiai nieko nebijome.“

Kolekcijos rankinės išsiskiria urbanistine simbolika: juodai geltoni dryžiai primena apsaugines juostas mieste, suspausta limonado skardinė žolėje – gamtos taršą.

„Apeliuojame į faktą, kad žmonės bando įrodyti, neva yra labai tvarkingi, viską po savęs susirenka. Bet apsidairykime: šiukšlių mūsų aplinkoje daug. Sukūriau fun aksesuarą. Tai įvadas į mano būsimą industrinę kolekciją“, – užsimena dizaineris.

Kapsulinę kolekciją „Urban Jungle“ galima rasti Roberto Kalinkino parduotuvėje PC „Outlet Park“ bei parduotuvėje internete www.robertkalinkin.com

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai