Dizainerį Hubertą de Givenchy prisimenant: pasaulį apžavėję jo kūriniai

Audrey Hepburn. / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-15 21:20
Visas pasaulis gedi šeštadienį mirusio mados genijaus Huberto de Givenchy. Prancūzo kūriniais ne vieną dešimtmetį puošėsi ryškiausios Holivudo žvaigždės ir aristokratės. Septintajame dešimtmetyje visos troško „Givenchy“ mažos juodos suknelės – tokios, kokią matė vilkint Audrey Hepburn filme „Pusryčiai pas Tifanį“.

Tačiau dizainerio H. de Givenchy ir aktorės A. Hepburn draugystė užsimezgė gerokai anksčiau. 1953-aisiais pradėjus kurti filmą „Sabrina“ jo pagrindinė žvaigždė A. Hepburn leidosi į aukštosios mados kūrėjo paieškas. Stilingam ir beprotiškai madingam filmui reikėjo ypač talentingo dizainerio. Audrey jau buvo nusižiūrėjusi dizainerį Cristobalį Balenciagą, tačiau jam tai pasirodė pernelyg nereikšmingas darbas, kad jo imtųsi artėjant kolekcijos pristatymui. Tad aktorė paskambino Hubertui de Givenchy.

Tuo istorija galėjo ir pasibaigti, nes dizaineris taip pat ruošėsi kolekcijos pristatymui, o garsių aktorių, norinčių jo paslaugų, netrūko. Vis dėlto Audrey taip pakerėjo Hubertą, kad šis sutiko jai padėti.

„Ji suteikė drabužiams gyvybės. Ji tapdavo jų dalimi taip, kaip niekas kitas“, – 1995-aisiais žurnalui „Vanity Fair“ sakė H. de Givenchy.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

„Sabrina“ pelnė „Oskarą“ už geriausią kostiumų dizainą, o statulėlę atsiėmė filmo kostiumininkė Edith Head. Padėkos kalboje ji nė neužsiminė apie talentingąjį prancūzų dizainerį. A.Hepburn dėl to kaip reikiant įsiuto. Nuo to laiko vesdama derybas su prodiuseriais ji į savo reikalavimų sąrašą įtraukdavo bendradarbiavimą su H. de Givenchy. Audrey tapo „Givenchy“ ambasadore kino ekrane ir realiame gyvenime.

„Tik su jo drabužiais aš jaučiuosi savimi. Jis yra kur kas daugiau nei aukštosios mados kūrėjas, jis – asmenybės kūrėjas“, – kartą pareiškė šviesaus atminimo aktorė.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Taip jautėsi ne ji viena. H. de Givenchy kūrinius dievino garsiausios to meto manekenės, aktorės bei aristokratės: Ingrid Bergman, grafienė Mona von Bismarck, Maria Callas, Capucine, Marlene Dietrich, Greta Garbo, imperatorė Farah Pahlavi ir kt.

Stilingiausia JAV pirmąja dama tituluojama Jackie Kennedy ne kartą iškilmėms rinkosi būtent šio prancūzo kurtus drabužius. Huberto kūryba apžavėjo ir Monako princesę Grace Kelly – ji prancūzui patikėdavo savo įvaizdį per svarbiausias šventes ar oficialius susitikimus. Kartu jiedu eksperimentuodavo ir į santūrų princesės įvaizdį įnešdavo modernaus glamūro. Pavyzdžiui, susitikdama su Kennedy šeima Grace Kelly pasipuošė kukliu žaliu kostiumėliu, prie kurio priderino iš koto verčiantį galvos apdangalą.

Scanpix ir ViDA Press nuotr./Žmonės.lt montažas
Scanpix ir ViDA Press nuotr./Žmonės.lt montažas

Paskutinę savo kolekciją H. de Givenchy pristatė 1995 metais. Pasitraukęs į pensiją mados namų vairą jis patikėjo Johnui Galliano, kuris „Givenchy“ paliko vos po metų. Vėliau penkerius metus jiems vadovavo Alexanderis McQueenas, o po to – Julienas Macdonaldas. 2005-aisiais į „Givenchy“ atėjo Riccardo Tisci, pernai pristatęs paskutinę savo kolekciją. Nuo šių metų kūrybos direktore tapo ir H. de Givenchy mados tradicijas tęsia dizainerė Clare Waight Keller.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai