Dizainerei Mary Katrantzou – solidus apdovanojimas

Dizainerė Mary Katrantzou / Vida Press nuotr.
Dizainerė Mary Katrantzou / Vida Press nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2015-04-09 14:15
AA

Žvaigždžių numylėtinė Mary Katrantzou buvo įvertinta: gavo Britų mados tarybos ir „Vogue“ mados fondo apdovanojimą ir solidžią 200 000 svarų sterlingų stipendiją.

Pastaroji skiriama, kad nugalėtojai galėtų plėsti savo brendus. M. Katranzou buvo išskirta tarp kitų finalistų už bendradarbiavimą su „Adidas” ir 2015 metų rudens kolekciją.

Per kolekcijų pristatymą Mary laiko špygas kišenėje, nes vis galvoja, kad kažką padarė ne taip. 

Mary Katrantzou 2012-aisiais jau buvo apdovanota Britų mados tarybos. Tas faktas įsiminė, nes jauna dizainerė pasakė bene ilgiausią kalbą per visą tų apdovanojimų istoriją – tokia buvo sukrėsta. Ji išvis – labai paprasta, kukli, atvira, be lašo snobizmo, nepasitikinti savimi: per kolekcijų pristatymą Mary laiko špygas kišenėje, nes vis galvoja, kad kažką padarė ne taip. 

Gal kalta jos graikiška kilmė? Mary tarsi nežino mados žaidimo taisyklių ir jos intrigų, nenutuokia, kaip turi atrodyti tikra dizainerė (pati vilki įtartinus juodus sijonus ir palaidines), niekam nepavydi ir nelinki blogo. Ji net studijavo ne madą, o interjero audinius. Bet dabar tos studijos tapo pagrindiniu jos koziriu.

Dizainerė Mary Katrantzou / Vida Press nuotr.

Drabužiai - beveik muziejų eksponatai

Iš pradžių mažutėje jos studijoje su grotuotais langais vyko tikros batalijos. Siuvėja rovėsi plaukus: „Moterys turi papus! Reikia daryti įsiuvus“, o principinga Mary jai aiškino, kad svarbiausia išsaugoti ornamento piešinį, o ne paisyti anatomijos. Vėliau  jos drabužiuose atsirado ir krūtinė, ir talija, bet vis tiek svarbiausia liko raštai. Ir dabar dėl piešinio taip drebama, kad dvi skirtingų figūrų damos negali nusipirkti identiškų suknelių. Tarkim, jei audinys vaizduoja interjerą, tai  XS dydžio drabužyje bus stalas, kėdė ir gėlių vaza, o M ­– jau dvi kėdės ir dar kas nors. 

Dizainerė Mary Katrantzou / Vida Press nuotr.

Didžiąją paros dalį Mary sėdi prie kompiuterio ir kuria audinius. Vienoje jos kolekcijoje visos suknios – kaip kvepalų flakonai, kitoje – kaip šviestuvai, trečioje – išmargintos vaizdais iš žurnalo „Architectural Digest“, ketvirtoje – lygiuojasi į Faberge kiaušinius ar Meiseno porcelianą.  Kartais atrodo, kad Katrantzou kūriniai labiau tiktų ne drabužinei, o muziejaus salei, bet dizainerės klientėms atrodo kitaip.

Printų magija Mary Katrantzou modeliuose (9 nuotr.)
+3

Jau pirmoji viešai parodyta kolekcija (2009 m. pavasaris-vasara) Mary pelnė vardą; ten tebuvo devynios suknelės, bet jų panoro iškart 15 prekybos kompanijų. Jos modeliai, sukurti „Topshop“ tinklui buvo nušluoti per rekordiškai trumpą laiką. Turtingesnės klientės taip pat nesnaudžia: pavyzdžiui, „Faberge kiaušinio“ suknelės, kainavusios apie 13 000 eurų, prireikė net devyniolikai damų… Print Princess vadinamai dizainerei – 31 metai, ji debiutavo prieš nepilnus šešerius metus, bet jau galima kalbėti apie tikrą  „Mary Katrantzou“ epidemiją. Malonu, kad Mary jos tikrai nusipelnė , ir šlovė kol kas nepatemdė proto. 

Temos: