Dizainerė Reda Paula pristato rudens-žiemos kolekciją: ją įkvėpė sutuoktiniai Čiurlioniai

Redos Paulos rudens/žiemos 2021 kolekcija
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Nostalgiška romantika, moteriškumas, minimalizmas ir drąsa – tai raktiniai žodžiai, apibūdinantys dizainerės Redos Paulos naujausią rudens/žiemos 2021 kolekciją. O jos įkvėpimo šaltiniu tapo sutuoktiniai menininkai Sofija ir Mikalojus Konstantinas Čiurlioniai, kurių darbai ir stilius padiktavo spalvų paletę, siluetus, detales.

Sako, nieko nenutinka veltui, todėl vienu metu pasimaišė keisti sutapimai, kurie paskatino dizainerę Redą Paulą pasigilinti į šiuos du kūrybingus žmones. „Kadangi gyename gan sudėtingu pandemijos laikotarpiu – turėjau daugiau laiko aktualiems serialams.  „Versace: American Crime Story“vienas jų“, – sakė ji.

„Scenoje, kurioje Penelope Cruz vaidino prie stalo sėdinčią Donatelą Versace, turėjau sustabdyti vaizdą. Pamačiusi ant jos stalo Čiurlionio albumą, norėjau įsitikinti, ar ten tikrai mūsų dailininko ir kompozitoriaus pavardė. Panašiu metu atradau ir faktą, jog šio menininko žmona rašytoja Sofija, gimė mano gimtajame krašte, Joniškio mieste. Kudrama kolekciją ir domėjausi šiomis dviem istorinėmis: švelnia, tačiau tvirtos valios – Sofija ir kukliu romantišku svajokliu – Konstantinu“, – atskleidė menininkė.

Redos Paulos rudens/žiemos 2021 kolekcija / Aistės Daunoravičiūtės nuotr.

Šaltojo sezono kolekciją sudaro drabužiai, skirti švęsti, dirbti ir turiningai leisti laisvalaikį. Siluetai – klasikiniai, pusiau prigludę, tiesūs arba padidinti, aiškūs ir minimalūs. Padidinto silueto ilgi paltai ir lietpalčiai, tinkantys dėvėti ant švarko. Trijų dalių vilnos kelnių kostiumai su liemene. Gundančios parauktos šilko ir vilnos suknelės. Kašmyro vilnos marškinių ir kelnių deriniai tinkantys tiek darbui, tiek laisvalaikiui. Įvaizdžius siūloma papildyti jaukiais vilnos krepšiais, rankinėmis, telefonų dėklais, skarelėmis.

Kolekcijos spalvų paletę įkvėpė M.K.Čiurlionio ciklų „Para“ ir „Zodiakai“ kaloritas. Spalvų paletė – mistiška, rami, niunasinė. Vyrauja juodos, šlapio asfalto, riešuto rudos, alyvų violetinės, pilkos, smėlio, aukso atspalviai.

Redos Paulos rudens/žiemos 2021 kolekcija / Aistės Daunoravičiūtės nuotr.

Dizainus ir stilistiką įkvėpė moteriškumo ir vyriškumo priešprieša, romantiškos suknelės ir lakoniški kostiumai. Pati Sofija mėgo puoštis kukliai: palaidinėmis parauktomis rankovėmis ir ilgais sijonais.

„Kolekcijoje paraukėme palaidines ir sukneles, atvėrėme jų iškirptes ir patrumpinome ilgius, suteikiant daugiau drąsos, kuria ir pasižymėjo rašytoja. Sijonus palikome midi ilgio, išlaikant kuklumą. Kitiems rūbų dizaino elementams panaudojome elementus iš surinktų, senų žurnalų „Banga“: T formos ilgi surišami paltai ir lietpalčiai plačiomis rankovėmis, pieštuko formos suknelių siluetai, paraukimai juosmens srityje. Atvirumui išreikšti suknelėse iškarpyti šonai, griežtos stačiakampio formos iškirptės, apnuoginti pečiai. Jau kelintą kartą su stiliumi padedanti Almina Venclovaitė pasiūlė derinius užbaigti natūralių akmenų auskarais ir žiedais. Derinti niunsinių atspalvių avalynę. O kai kuriems įvaizdžiams santūrumo suteikti galvą apsukant vilnos skarele“, – apie kolekciją kalbėjo Reda Paula.         

Redos Paulos rudens/žiemos 2021 kolekcija / Aistės Daunoravičiūtės nuotr.

Visi kolekcijos modeliai yra pagrįsti tvarumu. Kaip ir praeitose kolekcijose, taip ir šioje, dizainerei svarbu tausoti resursus ir mažinti išmetimą, todėl naudojamos medžiagos – likučiai iš masinės gamybos, neparduoti likučiai iš tiekėjų, brokuota produkcija, medžiagos iš bankrutavusių įmonių, antrų rankų, arba medžiagos iš gamintojų, turinčių OEKO-TEX sertifikatą. Drabužiuose vyrauja šilkas, vilna, kašmyras, medvilnė. Visi aksesuarai pasiūti iš atraižų, likusių po kolekcijos gamybos.

„Kolekcija skatina domėtis savo šalies praeitimi, nes tikime, kad tai gali būti mūsų stiprybė. Didžiuotis savo prigimtimi, parodyti tikrąjį save, savo natūralumą. Kolekcijos modelių kiekis labai ribotas, tačiau galimi ir individualūs užsakymai. Gaminti tai, ko iš tiesų reikia – tai tvarumo pagrindas. Tikiuosi savo darbais prisidėti prie teigiamų mados industrijos pokyčių, mažinant išteklių švaistymą ir skatinant vartotojų savimonę“, – savo mintimis dalijasi naują kolekciją pristatanti dizainerė.

Fotogalerija:

Redos Paulos rudens/žiemos 2021 kolekcija (22 nuotr.)
+16
Skaitykite daugiau