Dizainerė Reda Paula pristato besaikio vartojimo ir taršos įkvėptą drabužių kolekciją

Redos Paulos Pavasario/Vasarios'19 kolekcija/Vaido Jokubausko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-18 19:53
„Šiandien ekologijos tema labai aktuali, todėl ši kolekcija – tai mano refleksija į aplinkostaršos problemas. Iš vaikystės pamenu, kad mūsų šeima taupydavo viską: elektrą, vandenį, maistą. Bet kita vertus, buvome šiukšlintojai – važiuodami automobiliu ledų pakuotes mesdavome per langą. Šiandien jau ir mano šeima neabejinga aplinkos taršai“, – pripažįsta dizainerė.

„Dalyje visuomenės vis dar plinta dviprasmybės ekologiškumo atžvilgiu. Šia kolekcija aš kalbu apie dvigubus standartus. Dalis visuomenės deklaruoja, kad atliekas rūšiuoja, bet taip pat perka didelius kiekius produkcijos, jos nesuvartoja ir išmeta. Esu sutikusi nemažai žmonių, kuriems yra „kieta” išmesti maistą, nes jis vakarykštis. Arba telefono kroviklį, nebandant taisyti, nes pastarasis buvo pigus. 

Mes perkame daug ir pigiai, o ne suvartoję gražiai išrūšiuojame. Mano pavasario/vasaros 2019 metų kolekciją įkvėpė visa tai, kas tampa nereikalinga, išmetama. Toks neatsakingas vartojimo požiūris skatina aplinkos taršą”, – sąmojingumo ir brandos Reda siūlau įkėpti per kultūros paveldą ir gamtos teikiamus išteklius.

Redos Paulos Pavasario/Vasarios'19 kolekcija/Vaido Jokubausko nuotr.
Redos Paulos Pavasario/Vasarios'19 kolekcija/Vaido Jokubausko nuotr.

Redos dizaino sprendimais tapo sugadintų, išardytų, nuplėštų daiktų išvaizda. Modeliuose vyrauja asketiškos detalės: atbrizgimai, skylės, virvė, skirtingos sagos, kuriuos kontrastuoja su atlasiniu lygumu ir blizgumu.

„Kolekcijoje naudoju tik natūralias medžiagas, draugiškas mūsų odai. Didžioji dalis modelių – iš lino. Ši medžiaga – ekologiška ir nepaprastai svarbi mūsų tautos kultūrinio paveldo dalis. Skiautinių dizainams naudoju tarpgamybinius audinių likučius iš masinės siuvimo įmonės. Kuriant kolekciją bendradarbiauju su pynėju iš vytelių. Rankinė sukurta iš lietuviško karklo.Tai duoklė tradiciniams amatams ir vietinės gamtos turtams”, – pasakojo dizainerė.

Redos Paulos Pavasario/Vasarios'19 kolekcija/Vaido Jokubausko nuotr.
Redos Paulos Pavasario/Vasarios'19 kolekcija/Vaido Jokubausko nuotr.

Kolekcijos modelių siluetai pusiau prigludę, lengvi, švarūs. Dominuoja prislopintos šviesios spalvos: balta, pilka, rožinė, smaragdo, natūralaus lino.

Redos Paulos vizualiniu identitetu tapęs maketavimas iš gofruoto audinio šioje kolekcijoje įgauna dar didesnį lengvumo, efemeriškumo jausmą. Čia lyg bangos įsilieja į kūrinius, suteikia judėjimo į priekį, gyvybės ir vilties nuojautą. Susimąsčiusi, kurianti, keičianti, romantiška maištautoja – tokia kolekcijos moteris: „Tikiu, kad saikas, natūralumas, kultūrinės vertybės, pagarba aplinkai – galėtų būti dalykai, dėl kurių lengvai pakvaištama.”

Temos:

Stilius Mada

Naujausi straipsniai