Dizainerė Kristina Sviderskaitė pristato rudens/žiemos kolekciją: ruošiasi mados namų atidarymui

Kristina Sviderskaitė pristato naują rudens/žiemos kolekciją/Rasa Nebasa nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-24 12:41
Dizainerė Kristina Sviderskaitė, kurianti prekės ženklui „Kristina S Studios“, šią savaitę pristatė naują rudens žiemos kolekciją moterims „AW’19 URBAN FOREST“. Šįkart joje dominuoja tamsios žemiškų tonų spalvos, architektūriškos formos ir netikėtos detalės.

Drąsiems ir savo stilių kuriantiems žmonėms kurianti dizainerė šį kartą savo kolekcijoje ieško miesto ir gamtos santykio.

„Manau, labiausiai mane įkvėpė vasaros atostogos Nidoje ir kelionė į Veneciją. Nida šį kartą suskambėjo be jūros, visai naujai – saulės šešėliuose besimaudančių pušynų vaizdas visiškai užbūrė. Tas samanų faktūrų įstabumas ir spalvos, kiek ten subtilių niansų! Toks natūralus grožis tiesiog pakerėjo. O kitos  kelionės į Veneciją, miesto ant vandens ir be automobilių, unikalumas leido patirti ir pamatyti miestą visai kitaip – nors mieste mažai gamtos, bet jame kaip niekad esi priklausomas nuo gamtos sąlygų. Taip pat didelį įspaudą paliko aplankyta Venecijos bienalė. Jos  kūriniai kalbėjo apie klimato kaitą, susinaikinimą. Kėlė klausimus, kas mūsų laukia. Tai savotiškai sukrėtė, privertė susimąstyti, kokiomis nuojautomis gyvena pasaulis“, taip apie savo inspiracijas pasakoja Kristina.

Šia sukurta kolekcija dizainerė klausia kur ir kaip susitinka miestas ir gamta, kiek mieste gyvenantis žmogus išlaiko ryšio su gamta, koks likimas laukia gamtos ir miesto?

Savo idėjai atskleisti dizainerė pasirinko naudoti žemės tonų ir tamsiais spalvas, natūralius audinius, architektūros formas atkartojančius siluetus, geometrines linijas.

Spalvos primena anglies, samanų, kerpių, miško žalumo, rūdžių tonus. Faktūros varijuoja nuo minkštos vilnos, šiukšdančio lietpaldinio audinio iki blizgančios odos ar tvirtos matinės vilnos. Taip kolekcijoje susijungia gyvybės, augimo  ir savotiška susinaikinimo bei irimo nuojauta.

Kristina pabrėžia, kad šių metų šaltojo sezono drabužių kolekcijoje, kaip ir anksčiau, didelis dėmesys skirtas drabužio transformacijai.

Kristina Sviderskaitė pristato naują rudens/žiemos kolekciją/Rasa Nebasa nuotr.
Kristina Sviderskaitė pristato naują rudens/žiemos kolekciją/Rasa Nebasa nuotr.

„Stengiausi sukurti tokius drabužius, kurie savyje slėptų kelis vilkėjimo variantus. Noriu suteikti moteriai laisvės ir erdvės savo būsenų ir emocijų išraiškai per drabužius. Noriu skatinti kūrybiškumą ir mokėjimą „žaisti“ drabužiu, atrasti skirtingus derinius ir savo unikalų stilių. Taip pat stengiausi sukurti tokius drabužius, kurie dėrėtų tarpusavyje arba būtų lengvai derinami prie jau turimų. Taip prisidedu prie sąmoningo vartotojimo. Beje, šį kartą kolekcijoje atsiranda ir naujų tvarios mados užuominų – „remake fashion“. Jau anskčiau esu sukūrusi pavienių tokio tipo drabužių, kai iš nebereikalingų ir dėvėtų drabužių perdarymo būdu yra sukuriamas naujas. Šį kartą kolekcijoje atsirado iš vyriškų klasikinių kelnių gimęs moteriškas sijonas. Labai įdomu, kokios bus reakcijos“, – minitmis dalijasi Kristina Sviderskaitė.

„Kristina pristatydama šią kolekciją taip pat turi kelias naujienas. Pirmoji  – nauja „Kristina S Studios“ studija Naujamiesčio industriniame rajone.

„Jau lapkričio pradžioje galėsiu pakviesti į naują erdvę, daug šviesesnę ir jaukesnę. Tikiuosi, jog bendravimas virtualiai ir „susitikimas“ elektroninėje parduotuvėje peraugs į dažnesnius gyvus susitikimus su klientais. Kurdama pirmenybę skiriu betarpiškam bendravimui. Norisi turėti kontaktą su žmogumi, kuriam kuriu. Matyti, kuo jis gyvena, kas jam svarbu, įdomu, ko jis nori, kaip jis save mato. Todėl kiekvienas drabužis iš  naujosios kolekcijos prisitaiko – studijoje galima pasimatuoti, pritaikyti ilgius, dydžius, kitas detales, kurios suteikia individualumo“, – kūrybos paslaptis atskleidžia dizainerė.

Antroji naujiena – žiemos pradžioji pasirodysianti kolekcija vyrams: „Labai ilgai brandinta idėja pagaliau materializuosis. Labai jaudinuosi, nes tai visiškai nauja sritis ir jaučiuos gan nedrąsiai joje, bet kartu ir nekantriai laukiu rezultato, o kol kas esu gan paskendusi kūrybiname procese.“

Temos:

Mada Stilius

Naujausi straipsniai