Dizainerė Kristina Kruopienytė atšventė įkurtuves: apsigyveno kompaktiškame bute

Dizainerės K. Kruopienytės įkurtuvės/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-29 11:29
Net 100 mėsainių ir tiek pat keksiukų, balionų jūra bei skardinmūšis iki aistrų – taip saulėtą trečiadienio vakarą dizainerė Kristina Kruopienytė šventė įkurtuves savo naujuose namuose, įsikūrusiuose rytinėje Vilniaus miesto pusėje esančiame Kalnėnų rajone.

„Dar niekada nesu turėjusi tokių įkurtuvių, kuriose dalyvauja daugiau nei pusšimtis žmonių“, – drauge su kaimynais valgydama burgerius juokėsi dizainerė.

„Kompaktiški butai su vyšnių sodu labai priminė Japoniją. Kai lankiausi šioje šalyje, supratau, kad mums iš tiesų nereikia daug ploto ir daiktų. Svarbiausia – protingi išplanavimo sprendimai. Gyventi mieste, idealiai suprojektuotame 59 kvadratinių metrų dviejų aukštų bute ir už lango turėti savą pievos plotą yra nerealus jausmas“, – džiaugėsi K. Kruopienytė.

Dizainerės K. Kruopienytės įkurtuvės/Asmeninio archyvo nuotr.
Dizainerės K. Kruopienytės įkurtuvės/Asmeninio archyvo nuotr.

Prieš dvejus metus Japonijoje viešėjusi K. Kruopienytė teigia, kad ši kelionė jai buvo lemtinga ir kūrybos klausimu. Po apsilankymo Rytų Azijos šalyje žinoma dizainerė pradėjo analizuoti savo profesinę veiklą, norėdama atsikratyti nusistovėjusių normų – vis dažniau laužo standartus, žvilgsnį nukreipia į minimalizmą.

Į pikniką po atviru dangumi savo kieme susirinkę gyventojai ragavo kepamų mėsainių, statė bokštą iš medinių kaladėlių Jenga, patys gamino ir laidė lėktuvėlius pilotų varžybose, o daugiausia susikaupimo pareikalavo protmūšio klausimai apie Vilnių.

„Rinkdamiesi naujus namus ilgai stengiamės atrasti aukso vidurį. Norėjome turėti savą kiemą, tačiau mintis kraustytis į užmiestį neviliojo. Tiek mane, tiek vyrą traukia nestandartiniai išplanavimai, todėl pamatę „užsikabinome“ už dviaukščio buto idėjos Kalnėnuose“, – savo pasirinkimą komentavo dizainerė.

Naujausi straipsniai