Dizainerė E. Monginienė išliejo pyktį dėl COVID-19: „Įprastai viešai nesikeikiu“

Elvyra Monginienė/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-02 15:37
Visame pasaulyje nevaldomai plintant koronavirusui (COVID-19), aksesuarų ir drabužių kūrėja Elvyra Monginienė nusprendė netylėti ir sukūrė, kaip pati sako, daugumos savijautą išreiškiančius džemperius F**K COVID-19 VIRUS.

„Esu žmogus, kuris nemėgsta keiktis, tačiau šiuo metu atsidūrėme situacijoje, kuomet žmonės pereina įvairias jausmų stadijas: baimę, nežinomybę ir, žinoma, pyktį“, –  Žmonės.lt sakė trečią savaitę karantino sąlygomis gyvenanti E. Monginienė. 

Septynerius metus verslą kurianti dizainerė prisipažino, kad jai sunku matyti pandemijos metu žlungančius kolegas, o dėl tokio aplinkinių likimo jaučiamas pyktis pastūmėjo sukurti drąsią drabužių liniją. 

 

„Šis užrašas yra skirtas virusui – niekam kitam. Noriu pabrėžti, kad iš pandemijos aš verslo nedarau. Džemperiai nėra gyvybiškai svarbus dalykas, tiesiog manau, kad šiuo metu, kai nereikia skubėti ir puoštis, tai – puikus rūbas. Kūryba yra mano saviraiška, aš per rūbą tiesiog išreiškiu emociją“, – kalbėjo dizainerė.

Nors daugelis šiuo metu tikina, kad karantinas – puikus metas persvarstyti gyvenimo vertybes, Elvyra nukerta – sulėtėjęs gyvenimo tempas netinka jos charakteriui. 

„Man visą laiką buvo labai svarbūs žmonės, žmogiškumas. Finansai niekada nebuvo pirmoje vietoje. Visuomet daug dirbdavau, keliaudavau. Gal kitiems iš šono ir galėjo pasirodyti, jog mano tikslas yra tik užsidirbti pinigų, tačiau nieko panašaus – man paprasčiausiai patinka tempas. Tokiam žmogui kaip aš – sunku prisitaikyti prie „karantininio gyvenimo“ nusėdėti vietoje. Būtent todėl ir ėmiausi naujų idėjų“, – pasakojo dizainarė. 

„Su klientėmis bendrauju online, siūvinėju, kuriu, dirbu. Šiuo metu yra sustojusi auskarų prekyba, tačiau pradėjau gaminti kaukes, o dėl jų užsakymų gaunu labai daug. Pritariu įvestam karantinui, tačiau noriu pasakyti, kad baimė mums nepadės išlikti stabiliems. Kažko imtis reikia ir tokiu metu, kai atrodo nieko nebegali daryti. Iš šio laiko galime įvesti ir šiokią tokią madą“, – teigė Elvyra. 

Naujausi straipsniai