Dizainerė Diana Vapsvė: „Ryžausi krūtų šalinimo operacijai, kad išsaugočiau save šeimai“

Diana Vapsvė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-15 12:08
„Man nereikia palaikymo, gailesčio ar užuojautos. Aš tik noriu paraginti moteris tikrintis krūtis, nes sveikata gyvenime yra svarbiausia. Juk esame atsakingos ne tik už save, bet ir už savo šeimos gerovę“, – atvirai prabyla drabužių dizainerė Diana VAPSVĖ (35). Prieš mėnesį moteris ryžosi sudėtingai krūtų operacijai, kuriai kaupėsi metus. Ir galbūt dar tiek pat laiko reikės priimti naują save.

Moteris pasakoja, kad pastaruosius septynerius metus beveik neišeidavo iš mamologų ir onkologijos ligoninės gydytojų kabinetų. Prieš dvidešimt metų Diana neteko mamos, ją pasiglemžė krūties vėžys. Mamai tebuvo 38-eri. Tačiau istorija tęsėsi, tik jau su pačia Diana.

Po pirmagimės gimimo ji pradėjo įtarti, kad su sveikata nėra gerai. Pasitikrino krūtis. Išgirdusi dar ir mamos istoriją, gydytoja patvirtino: moteris yra rimtoje rizikos zonoje, reikia stebėti save, tikrintis netgi dažniau nei kas pusę metų. Bet visų diagnozė buvo tokia pati: labai sutankėjęs krūtų liaukinis audinys. Vienas gydytojas net patarė: jei pagimdytų antrą vaiką, greičiausiai problemos dėl krūtų susitvarkytų savaime. Labai džiaugėsi, kai tai įvyko, tačiau dvyliktą nėštumo savaitę moteris neteko kūdikio.

Po nutrūkusio nėštumo užgriuvo dar didesni rūpesčiai dėl sveikatos. Krūtys tapo be galo skausmingos, nes iki tol buvę dariniai pradėjo didėti. Dėl labai kieto liaukinio audinio echoskopas nieko nematė. „Gydytojas, kuris bandė paimti mėginius, tikrąja to žodžio prasme keikėsi, nes adatos lūžo bandant pasiekti darinius – tokie kieti audiniai buvo“, – prisimena Diana. Prasidėjo nesibaigiantys vaikščiojimai pas onkologus. „Ir dar ta baimė, kad vieną dieną visgi išgirsiu lemtingą diagnozę – vėžys. Kitos išeities nei mastektomija tiesiog nebuvo.“

Dėl savo sprendimo Diana nė kiek nesigaili. „Jaučiuosi padariusi viską, kas mano galiose, kad apsaugočiau save ir savo šeimą. Dabar tik kantriai laukiu, kada praeis pusė metų po operacijos ir, kaip žada gydytojai, grįš gyvenimo džiaugsmas, taps lengviau ir fiziškai, ir psichologiškai. Ir aš vėl pamilsiu save tokią, kokia esu.“

Interviu bei fotosesija – naujausiame žurnale „Žmonės“

Žurnalas „Žmonės" Nr. 20

Šios savaitės žurnale „Žmonės" - pasakojimas šviesaus atiminimo Vytautui Šerėnui pagerbti, išskirtinis interviu su Londone gyvenimą kuriančia Ramune Repčenkaite-Majithia, pokalbis su „Auksinį liūtą" Venecijos bienalėje laimėjusiomis Lietuvos menininkėmis Rugile Barzdžiukaite, Vaiva Grainyte ir Lina Lapelyte, iššūkių kupina kaunietės Jurgos Žukauskaitės kelionė motociklu bekele ir gausybė kitų įtraukiančių istorijų.

Naujausi straipsniai