Dizainerė Agnė Kuzmickaitė pristatė 2018/2019 metų prêt-à-porter kolekciją

A. Kuzmickaitės 2018 / 2019 metų prêt-à-porter drabužių kolekcija / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-05 21:10
Plazdančiais drugeliais iš kitų dizainerių išsiskiriančia kūryba pagarsėjusi Agnė Kuzmickaitė balandžio 5-osios vakarą mados gerbėjus sukvietė į kūrybinių industrijų centrą „Pakrantė“ Vilniuje, kur pristatoma dar niekur nematyta 2018 / 2019 metų prêt-à-porter drabužių kolekcija. Šis madų šou — šeštasis A. Kuzmickaitės karjeroje.

Ryškioje, skulptūriškoje, trimatėje Agnės Kuzmickaitės dviejų dalių kolekcijoje supinamos konceptualumo ir praktiškumo dizaino kryptys, tad drabužių ansambliai skirti drąsioms, ambicingoms, nebijančioms svajoti ir išdidžiai į priekį žengiančioms kosmopolitėms.

Dizainerė pavasariui/vasarai skirtą kolekcijos dalį dar rudenį pristatė tarptautinėje Kijevo mados savaitėje ir sulaukė pripažinimo – moters kūrybą įvertino „Vogue“. Agnę įkvėpė unikalus Lietuvos pajūris. Kasmet su šeima Juodkrantėje atostogaujanti dizainerė atvirauja, jog ant suknelių, palaidinių ir švarkelių nugulę jos pačios darytų nuotraukų printai yra tarsi mieliausi nuotraukų albumai, sujungiantys šilčiausius šeimyninius prisiminimus ir neblėstančią meilę madai ir estetikai.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.


Ant podiumo Agnė Kuzmickaitė perkėlė ne tik Juokrantės gamtos vaizdus, bet ir dukros Leonardos piešiniuose užgimusias vaivorykštes. Jas Agnė vertikaliomis linijomis atkartojo suknelėse bei plisuotuose sijonuose, o horizontaliomis linijomis ant džemperių ir sijonų nutūpusios vaivorykštės sukūrė žaismingas saulėlydžių iliuzijas. Vasariško lengvumo įnešė ir eksperimentai su nėriniais.

Agnė – modernios klasikos gerbėja, tad rudeniui ir žiemai skirtoje kolekcijos dalyje vyrauja elegantiško silueto suknelės bei juoda spalva. Dizainerė juodai spalvai įkvėpė naujos gyvybės panaudojusi lateksines faktūras bei trimates drugelių aplikacijas. Skulptūriški, lazeriu pjauti švarkai, masyvios striukės ir džemperiai, lateksiniai sijonai bei perregimos, drugiais dekoruotos tiulio suknelės.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Drugeliui Agnė šioje kolekcijoje taip pat skyrė daug dėmesio. Mažyčiai, nėriniuoti, juodi ir spalvoti drugeliai šiais metais tampa tikru ekstavagantiško stiliaus pareiškimu – masyvūs, susipietę į būrius ir pasiūti iš netikėtų faktūrų audinių.

Kūrybos gerbėjus dizainerė ir šį sykį nudžiugino pristačiusi pilną kolekciją – tarp sukurtų modelių – ir maudymosi kostiumėliai, kuriuos demonstruojančios manekenės podiumu žengė skanaudamos ledus. Kurdama maudymosi kostiumėlius dizainerė žaidė vaivorykštės spalvomis ir akcentais, tačiau liko ištikima savo pasirinktai stilistikai.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Praėjusiais metais modelius sportiniais bateliais apavusi Agnė, šiais metais susirinkusius žiūrovus stebino ekstravagantiškais ilgaauliais. Vieni jų įkvėpti Kuršių nerijos gamtos ir pasiūti iš tvirto smėlio spalvos lino, kiti juodi ir dekoruoti ryškiaspalviais drugiais, tretieji vaivorykštiniai.

Skambant ritmingai, svaiginančiai Agnės vyro Sauliaus Prūsaičio kurtai muzikai, podiumu žengė pusšimtis modelių, tarp kurių – Monika Račiūnaitė, taip pat – neseniai antrojo vaikelio susilaukusi drabužių kūrėja Julija Žižė. Pasipuošusi Agnės kurta suknele, ji stūmė „AERO Tutis“ vežimėlį, kurio dizainą sukūrė A. Kuzmickaitė.

Dizainerė siūlo pažvelgti už dėžės ribų ir savo kasdienius daiktus paversti ne tik praktiškais, bet ir stilingais.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kaip žurnalui „Žmonės“ teigė Agnė, „kasmet bent trumpam užplūsta dvejonės: kodėl apskritai rengiu tuos kolekcijų pristatymus? Ar to tikrai reikia? Juk ne visi dizaineriai tai daro, nesivargina... Bet paskui nusiraminu: reikia. Man nuo mažens atrodė, kad dizainerio darbas ir yra kolekcijų pristatymai, visada apie tai svajojau.“

Agnės Kuzmickaitės, kaip dizainerės, siekis – suderinti praktiškumą ir konceptualumą, komerciją ir meną.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai