Dizainerė A. Deveikytė: „Karantinas įkvėpė naujiems kūrybiniams projektams“

Agnė Deveikytė/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-05-18 14:36
Nors pasaulinė viruso pandemija sugriovė daugelio planus ir sustabdė darbus, tačiau tuo pačiu tai suteikė puikią progą stabtelėti ir pastebėti naujas galimybes. Būtent tai atrado ir garsi dizainerė Agnė Deveikytė, kuri pagaliau atsirado laisvo laiko savo ilgai puoselėtas kūrybines idėjas paversti puikiais socialiniais projektais, leidžiančiais daugeliui moterų ir merginų pasipuošti dizainerės kurtais drabužiais.

Vienas iš tokių projektų, tapo idėjos – „kuriu iš to ką turiu“ įgyvendinimas. Kaip teigia A. Deveikytė, ji jau seniai galvojo apie tai, kad reiktų paskatinti būti sąmoningesniais ir mažinti vartojimą. Tad karantino metu, užsidarius audinių parduotuvėms, ji sugalvojo turimus audinius ir jų likučius padovanoti moterims, norinčioms pasisiūti pageidaujamą rūbą individualiai.

Tokiu būdu, bet kuri moteris galėjo įgyvendinti savo svajonę – įsigyti garsios dizainerės darbą, sumokėdama tik už siuvimo paslaugą. Visas siuvimo procesas tapo savotiška pramoga karantino metu, nes moterys, kurios seka dizainerę Agnę Deveikytę socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram, galėjo rinktis pageidaujamus audinius, jų spalvų derinius, aptarti labiausiai tinkančius siluetus ir kitas detales.

Agnė Deveikytė/Asmeninio archyvo nuotr.
Agnė Deveikytė/Asmeninio archyvo nuotr.

Visi primatavimai vyko nuotoliniu būdu, moterims atsiuntus tikslius kūno išmatavimus, pagal dizainerės nurodymus. Gavusi išmatavimus, dizainerė kūrė eskizus ir siuntė jų piešinius klientėms, kurios galėjo vizualiai įsivaizduoti, kaip atrodys jų svajonių suknelė vasarai. Toks kūrybinis procesas leido atsiriboti nuo nerimo dėl ateities ir įkvėpė atsipalaiduoti bei pasvajoti apie nerūpestingas vasaros dienas. 

„Labai džiugino grįžtamasis ryšys, kuomet laimingos moterys siuntė asmenines nuotraukas ar vaizdo įrašus su nauju drabužiu. Manau, karantino metu tai labai padėjo praskaidrinti jų nuotaikas, nors pradžioje ir jautėsi nerimas. Svajonės apie ateitį, gražias sukneles, kurias bus galima dėvėti vasarą, moterims padėjo atsipalaiduoti“, – pasakojo dizainerė A. Deveikytė.

Agnės Deveikytės darbai/Asmeninio archyvo nuotr.
Agnės Deveikytės darbai/Asmeninio archyvo nuotr.

Be šio projekto įgyvendinimo Agnė džiaugiasi ir kitos idėjos realizavimu, kuomet surengė savo dešimties mados kolekcijų pavyzdžių išpardavimą, itin palankiomis kainomis. Moteris neslėpė, kad buvo šiek tiek gaila skirtis su kai kuriais autoriniais drabužiais, kurie buvo kurti panaudojant jau firminiu tapusį audinių pynimą. Agnei jie vis dar kėlė daug sentimentalių prisiminimų ir teigiamų emocijų apie buvusius sėkmingus kolekcijų pristatymus.

Tik paskelbus apie šią akciją, buvo sulaukta daugybė dėmesio. Moterys net tarpusavyje varžėsi dėl galimybės įsigyti dizainerės kurtą suknelę, paltą ar kostiumėlį. Dauguma kolekcijų pavyzdžių buvo išparduota vos per porą valandų. A. Deveikyte pasakojo, kad teko gerokai paplušėti atsakant į visų norinčių užklausas, pakuojant siuntas ir jas pristatant į paštomatą. Toks didžiulis susidomėjimas tik įrodė, kad ir ateityje teks organizuoti tokią akciją ir stengtis, kad tai taptų gražia tradicija.

Agnės Deveikytės darbai/Asmeninio archyvo nuotr.
Agnės Deveikytės darbai/Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip teigė dizainerė, vienas prasmingiausių ir labiausiai širdį glostančių projektų jai taps fotosesija, kurioje dalyvauti buvo pakviestos moterys, kurios galės pasidalinti ne tik savo istorija ir patirtimi, bet ir nekompleksuoti dėl savo kūno formų. Deja, dažnai mados pasaulyje vyrauja gana griežti grožio standartai ir reikalavimai manekenių išvaizdai. Būtent todėl pats didžiausias malonumas yra juos laužyti ir pristatyti vasaros suknelių kolekciją, skirtą įvairių kūno formų moterims, kurios žavi savo charizma, gyvenimo džiaugsmu ir didžiuojasi savo moteriškomis formomis.

Tad visas fotosesijas dalyves, dizainerė ne tik papuoš savo kurtomis suknelėmis, bet ir sukurs pilną įvaizdį bei tikrą šventės atmosferą, kartu su profesionalia grožio meistrų, dekoratorių ir fotografų komanda. Dizainerė tikisi, kad ši talentinga komanda įkvėps ne tik projekto dalyves, bet ir kitas moteris dar labiau pamilti save, tobulėti bei atskleisti savo talentus ir pradėti jais dalintis su kitais.

Agnės Deveikytės darbai/Asmeninio archyvo nuotr.
Agnės Deveikytės darbai/Asmeninio archyvo nuotr.

„Tai bus ne tik fotosesija, bet ir tikra šventė, skirta moterims ir jų moteriškumui. Planuojama visos dienos išvyka ant ežero kranto, kurios metu vyks ne tik fotosesija, bet ir piknikas, skirtas naujoms pažintims bei patirtims. Šis projektas yra keičiantis standartus ir stereotipus, tad teks visą procesą organizuoti kitaip, nei tai darydavau įprastai dirbant profesionaliais modeliais. Man tai nelengvas iššūkis – atsirinkti įkvepiančias moteris, kurių yra tiek daug ir sukurti sukneles tokias, kad jos tiktų projekto dalyvėms ir atskleistų jų charakterį.

Tikiu, kad šis projektas bus įkvėpimas ne tik man kaip kūrėjai, bet ir kitoms moterims. Jis padės atrasti naujus kelius ir kūrybinius sprendimus, padėsiančius po karantino su nauja energija kibti į projektus, kurti gyvenimą įkvepiančias iniciatyvas", – savo kūrybinėmis idėjomis dalijosi dizainerė A. Deveikytė.

Naujausi straipsniai