Dirigentas Modestas Pitrėnas prisipažino esąs viešojo transporto gerbėjas: „Čia galima bučiuotis“

Modestas Pitrėnas Pažaislio muzikos festivalį pristatančioje spaudos koncerencijoje / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-04 18:50
Garsus dirigentas Modestas Pitrėnas ketvirtadienį Kauno autobusų stotyje surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje pristatytas XXII Pažaislio muzikos festivalis, prisipažino esąs viešojo transporto gerbėjas, nes važiuojant autobusu ar traukiniu nereikia pačiam vairuoti, todėl laiko lieka daugybei kitų dalykų.

„Turėti kelias valandas tik sau yra didžiulė prabanga. O viešajame transporte gali iki soties ja pasimėgauti“, - tvirtino M. Pitrėnas.

Jo teigimu, autobuse galima skaityti, kalbėti telefonu su draugais, kuriems skiri mažai laiko, tvarkyti reikalus, mokytis, naršyti internete, miegoti ir bučiuotis. Garsus dirigentas su šypsena prisimena, jog Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo priešaušryje autobusu daug tekdavo keliauti kartu su kolegomis – muzikantai tokiu būsu važiuodavo į netolimąjį užsienį.

„Oi kiek istorijų per tas išvykas nutikdavo!“, - sakė pašnekovas.

Jis iki šiol prisimena, kad ilgose kelionėse patogiausia autobuse būdavo miegoti praėjime.

M.Pitrėnui viešojo transporto klientu buvo tekę tapti ir teismo sprendimu – už gerokai viršytą greitį jis du kartus – 2010 ir 2013 metais - buvo praradęs teisę vairuoti automobilį. Garsus dirigentas spaudos vienu metu buvo pramintas „kelių ereliu“, nes baudas gaudavo ir už kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Apie tai, kad vertina viešąjį transportą, šįkart M. Pitrėnas užsiminė neatsitiktinai – šįmet pirmą kartą kompanija „Kautra“ iš Vilniaus, Alytaus ir Marijampolės specialiais reisais klasikinės muzikos gerbėjus veš būtent į kai kuriuos Pažaislio festivalio koncertus Kaune. Autobusai važiuos nesustodami tarpinėse stotelėse ir lauks, kol baigsis pasirodymai. Išvyka į laikinąją sostinę ir atgal tekainuos 5 eurus asmeniui.

Pažaislio muzikos festivalis truks tris mėnesius ir pasklis po visą Lietuvą. Jame pasirodys atlikėjai iš 12 valstybių. Bus surengti 43 koncertai, iš kurių 17 nemokamų.

Atidarymo koncertas birželio 2 d. vyks tradicinėje vietoje – Pažaislio vienuolyne. Pasak festivalio organizatorių, tai bus reginys, kurio neturėtų praleisti nė vienas klasikinės muzikos gerbėjas.

„Jei turite pinigų tik vienam bilietui ir rinksitės, į kurį festivalio koncertą ateiti, patariu – skirkite pirmenybę būtent pirmajam tradicinio kultūros reiškinio renginiui“, - rekomendavo M. Pitrėnas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai