Dileta Meškaitė-Kisielienė prabilo apie patiriamą emocinį nuovargį: „Kartais tenka save susirinkti iš naujo“

Dileta Meškaitė-Kisielienė / Pauliaus Butkaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-21 12:07
Žinoma atlikėja, dainininkė Dileta Meškaitė-Kisielienė atvirauja, jog jos profesinėje srityje streso ir įtampos niekada netrūko. Net ir koncertinę veiklą sustabdžiusi COVID-19 viruso pandemija sukėlė tik dar didesnį nerimą dėl ateities, mat vietoje nenustygstančiai atlikėjai tapo be galo sunku susikaupti ir atsipalaiduoti.

Psichologai pastebi, jog karantinas ir socialinė izoliacija turi didelį neigiamą poveikį žmonių sveikatai. Tai veikia ne tik psichinę savijautą, bet ir fizinę būklę bei protinius gebėjimus. Gydytojai tikina, kad ilgą laiką būnant atskirtyje, gali prastėti gebėjimas susikaupti, įsiminti informaciją, tampa sunkiau bendrauti ar net rišliai dėlioti mintis.

TV8 televizijos medicinos laidoje „Sveikatos medis“ apie patiriamą nerimą ir stresą sutiko prabilti ir atlikėja Dileta Meškaitė-Kisielienė. Moteris pripažįsta, jog jos profesijos žmonėms šis laikotarpis – ypatingai nelengvas. Negana to, jos pačios darbas ir iki pandemijos buvo kupinas įtampos.

Dileta Meškaitė-Kisielienė / Pauliaus Butkaus nuotr.
Dileta Meškaitė-Kisielienė / Pauliaus Butkaus nuotr.

„Tai yra emocijų bomba: tuo, ką mes išgyvenam, tais išgyvenimais pasidaliname. Atiduodam save, išdalinam į gabalus ir po viso koncerto aptinka tuštumo būsena, kuomet turi vėl iš naujo save susirinkti. Tačiau man tai patinka, aš pasirinkau šią profesiją galbūt dėl to, kad ir pati esu emocijų bomba“, – laidoje pasakoja Dileta.

Laimei, Diletai iki šiol neprireikė specialistų konsultacijos, nors moteris neslepia stipriai nerimaujanti, dėl savo profesinės ateities. Bet kartu atlikėja karantiną sugebėjo paversti naudingu laiku: kai pagaliau pilnai gali atsiduoti dainų kūrybai.

„Visgi kartais nuo tų emocijų, kyla ir kitų problemų: sutrinka miegas, atsiranda valgymo sutrikimai. Aš dabar esu susikoncentravusi į kūrybą, visą save atidavusi dainų, tekstų rašymui ir tai mane atpalaiduoja. Tačiau kartais tas stresas perauga į nerimą, o tai – į neretai kamuojančias bemieges naktis“, – atvirauja moteris.

Neuropsichologai nustatė, jog miego metu vyksta įvairūs smegenų atkuriamieji procesai, o kuomet žmogus yra nervingas ir nepasiekia kieto miego stadijos – nukenčia smegenų sveikata.

Leonas Somovas ir Dileta Meškaitė-Kisielienė / Monikos Penkutės nuotr.
Leonas Somovas ir Dileta Meškaitė-Kisielienė / Monikos Penkutės nuotr.

„Aš negaliu medituoti, nes nemoku atjungti minčių ir atsipalaiduoti. Man daug labiau padeda kažką veikti, daryti ir neturėti laiko tam galvojimui. Visgi, kuomet jaučiu, kad esu emociškai pavargusi, stengiuosi pavargti ir fiziškai – pabėgioti, pasportuoti, jog atsirastų balansas. Tačiau ypatingai dabar, kuomet lauke šalta, niūru, o pandemijos situacija yra itin slegianti, vos tik pajaučiu, kad esu išsekusi, bėgu į vaistinę ir savo mitybą papildau vitaminų ir mineralų kompleksais, skirtais būtent smegenims“, – laidoje pasakoja atlikėja Dileta.

Medicinos laida „Sveikatos medis“ – 15 val. per TV8.

Naujausi straipsniai