Dietistė Vaida Kurpienė: „Mamos poreikiai ne mažiau svarbūs nei vaiko“

Vaida Kurpienė / Žurnalo „Žmonės“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-28 12:00
„Motinos dienai artėjant, turbūt tradiciškai turėtume jums parengti saldų, mielą viršelį su keliais pūstažandžiais mažyliais... – svarsto šios savaitės „Žmonių“  viršelio istorijos autorė Jūratė Ražkovskytė. – Bet kartais visai smagu nubraukti pieno putą nuo kavos ir išgerti puodelį kartaus espreso.“ 

Viena populiariausių šiandienos dietisčių Vaida Kurpienė (42) – tarsi ta karti kava: priverčia plačiau atmerkti akis, labiau suspurdėti širdį ir apie buvimą mama pagalvoti kiek iš kitos – gal mažiau įprastos – pusės. Pagalvoti pirmiausia apie save, nes mintys apie vaiką, jo laukimas, gimdymas ir auginimas prasideda juk nuo moters. Ji turėtų nepamiršti savęs, net jei pirmą, penktą ar dešimtą kartą tapo mama. Imtis keisti savo gyvenimą, jeigu jame randa daugiau minusų nei džiaugsmo.

Ji neneigia, kad tai sunku, juolab pati yra patyrusi, ką reiškia stresą ir sunkius išgyvenimus malšinti maistu. Buvo metas, kai emocinė ir psichologinė būsena buvo tokia, kad tuo metu visai nerūpėjo, nei kiek sveria, nei ką valgo, nei kaip atrodo. O kai vieną dieną pamatė, kad priaugo trisdešimt kilogramų, tiesiog nustojo svertis.

Ir dabar, kai girdi panašias klienčių istorijas, visada prašo jų bent kelias minutes per dieną skirti sau – stabtelėti ir pagalvoti ne apie bėdas, sunkumus, o tik apie save. Nes emocijų ir gyvenimo tragedijų slopinimas maistu nieko gero neduoda – tik gilina tuštumą viduje, skatina sveikatos problemas ir veda į giliausią depresiją. „Paklauskite savęs: ar tikrai mano poreikiai mažiau vertingi nei kitų šeimos narių? Ar tikrai? Rūpinimasis savimi nereiškia kasdien vaikščiot į SPA, užtenka daug paprastesnių dalykų: penkiolika minučių paskaityti knygą arba tiesiog ramiai pasėdėti su puodeliu arbatos“, – pataria.

Interviu ir fotosesija – žurnale „Žmonės“. Žiūrėkite naujausio numerio anonsą:

Naujausi straipsniai