Didžiausios vyrų baimės

Ironiškas vyras / 123RF.com iliustr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-14 19:00
Mes, moterys, visą laiką ko nors iš vyrų reikalaujame: pagalbos, dėmesio, patarimų, švelnumo, supratimo... Bet ar dažnai pagalvojame, kad tiems mūsų ąžuolams irgi ko nors trūksta ir jie dėl kažko nerimauja? Ir ko gi jie labiausiai bijo?

Ne to, apie ką pagalvojote. (Kad lemiamu momentu jų aparatas nesuveiks)... Ne, pasirodo, psichologai išskiria kiek kitokias vyrų baimes.

Valdingos moterys. Taip taip, nors kas antras tikrai tikins, kad jam karjeros damos įdomesnės už namų fėjas, pasąmonėje jie bijo bruožų, kurie tradiciškai priskiriami vyriškai lyčiai. Juos apima paniška baimė, kai moteris stengiasi viską padaryti savaip, primesti savo nuomonę, imtis ryžtingų veiksmų. Silpnesnius vyrijos atstovus kartais taip paveikia netgi valdingas moters tonas, kad jie skuodžia iškart. Pas mielas saldžiabalses.

Taip pat skaitykite: Mokslininkai atskleidė efektyvią flirto techniką

Silpnosios jų asmenybės pusės. Jei pastebėjote, kad išrinktasis nuo jūsų slepia savo nesėkmes ir nusivylimus, nemanykite, kad visai jumis nepasitiki ar slepia kraupias paslaptis. Ne, vyrai bijo pripažinti, kad ir jie kartais būna silpni. Jie dar labiau pažeidžiami nei mes, o visuomenėje klesti nuostatos, kad vyrai VISADA stiprūs, jie niekada neverkia, nesielvartauja, nepralaimi. Užtat jie iš paskutiniųjų nori nuslėpti mažas ir dideles savo silpnybes.

Baimė pasirodyti juokingais. Pats lengviausias būdas nutraukti su vyru santykius ir susipykti su juo visam gyvenimui yra toks: viešai iš jo pasišaipykite, paleisdama kelis sarkastiškus juokelius. Įspūdį sustiprinsite, jie šalia bus jam svarbūs žmonės.

Moterys viršininkės. Vyrai vis dar klaidingai įsitikinę, kad moterys vadovaujasi ne logika, o emocijomis, todėl įsivaizduodami savo boso vietoje moterį, mano, kad ji nuolat isterikuos ir aikštysis, be to, jam nuolat teks taikstytis su jos kaprizais, svyruojančiomis nuotaikomis ir nenuosekliu elgesiu. Net jei jis turi vyrą vadovą, kuris elgiasi lygiai taip pat, kaip čia aprašyta, vyras vis vien bijos naujos bosės, nes yra įsitikinęs, kad bus dar blogiau.

„Shutterstock“ nuotr.
„Shutterstock“ nuotr.

Taip pat skaitykite: „Mūsų santuoką griauna jo valdinga mama!“ Santykių ekspertų komentaras

Baimė būti apgautiems. Tik jie gali išpūtę akis nužiūrinėti kiekvieną praeinančią moterį, tik jie gali darbe flirtuoti ir meiliai žvilgčioti į žmonų drauges. Jų požiūriu, moterims taip elgtis negražu. O dar baisiau, jei jų išrinktoji turi vyrų draugų, nes, jų galva, tai tikrai visada perauga į kai ką nuodėmingo, nors jei jie susitinka su mokyklos laikų meile ir paskui neatsako į skambučius, tai „visai nieko nereiškia, nes kavinėje, kur gėrėm kavą, labai garsiai grojo muzika“.

Ligos. Vyrai bijo net ne ligų, o to, ką mes vadiname šokiais tokiais negalavimais. Sloga, menkas galvos skausmelis ar pilvo sukimas juos tuoj pat verčia gultis į lovą, dejuoti ir šauktis pagalbos, nes juk TAAAIP bloga... Ir dar niekas  nesirūpina, neverda arbatos, nelaiko už rankos ir nelinksmina juokingomis istorijomis.

Siaubingai bijo susimauti. Nors visi žinome, kad geriausiai pasimokome ne iš svetimų, o iš savų klaidų, tačiau vyrai itin bijo klysti, priimti neteisingą sprendimą. Žinome, kad bet koks sprendimas yra geriau nei nežinia ir situacijos vilkinimas, tačiau vyrai ilgai svers ir dvejos, nes bijos suklysti.

Vienatvė. Dažnai vyrai, pakliuvę į meilės trikampį, bijo skirtis. Nes nežino, ar su nauja moterimi bus tikrai geriau nei su žmona. O jeigu ne? O jeigu išsiskirsi, o naujoji pasija nebus tokia pakanti ir atlaidi ir išmes iš namų dėl smulkmenos? O būti vienam yra taip baisu... Kažkokia nežinia, išslydęs pagrindas iš po kojų, kai nežinai, nei kam esi, nei dėl ko dirbti, nei koks tavo gyvenimo tikslas...

„Shutterstock“ nuotr.
„Shutterstock“ nuotr.

Baimė nuplikti. Štai čia jau didžioji katastrofa! Jie įsivaizduoja, kad tuomet tampa moterims nepatrauklūs, be to, sensta ir vysta. Bet kaip jie klysta – daugumos moterų akyse plikė siejasi su seksualumu.

Mūsų akimis, pusė šių vyrų baimių tikrai nevertos dėmesio, tačiau vyrai į kai kuriuos dalykus reaguoja jautriau nei mes. Gal todėl ir jų gyvenimo trukmė trumpesnė? Taigi, pailginkime ją, savo mylimiesiems tas baimes vaikydamos – juk mes stiprios moterys, ir mums jos įveikiamos!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai