Didžiausios mūsų klaidos renkant dovanas

Dovana
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Taip jau yra, kad mūsų visų nuomonės apie idealias dovanas gerokai skiriasi. Psichologė Bella de Paulo – apie pačias populiariausias klaidas, norint kitus pradžiuginti dovanomis.

Dažnai dovanas renkame paskubomis, pavargę ir pikti po sunkios darbo dienos, susinervinę dėl spūsčių gatvėse. Tačiau turbūt kiekvienas tikimės, kad štai artimas žmogus atidarys gražią dėžutę ir sušuks iš džiaugsmo, kad vaikas bus laimingas, gavęs išsvajotą dovaną, o kolega negalės atsistebėti mūsų gerumu...

Tačiau dažnai dovanotojo ir dovaną gaunančiojo nuomonės apie puikią dovaną gerokai skiriasi. Dovanotojas nori nustebinti originalumu ar dovanos verte, todėl tikisi emocijų fejerverko. Tačiau net pati įdomiausia, kruopščiai rinkta ir nuostabiai supakuota dovana gali sukelti nusivylimą tam, kuris ją išpakuos.

Ir visai ne todėl, kad žmogus, kuriam rinkome dovaną, perdėm praktiškas ar be polėkio. Kiekvienam malonu, kad juo rūpinasi, žmonės vertina kitų dėmesį, tačiau gavę dovaną iškart pagalvoja, kur ją pritaikys ir ar pritaikys. Ar ji patogi? Ilgaamžė? Ar džiugina? Tarkime, ateinančių Rytietiškųjų metų simbolio – gaidžio statulėlė, net labai graži, gali pradžiuginti tik akimirką. O kur paskui ją dėti?

Kad jūsų dovanos tikrai džiugintų, pirmiausia prisiminkite, apie ką tas žmogus, kuriam dovanosite, dažnai kalba, kuo žavisi. Ir pagalvokite, ar jam ta dovana bus naudinga ir nevienadienė.

Dovanų maišelis

Nesuklysti padės geros dovanos rinkimo principai.

1. Įspūdžiai, o ne daiktai

Renkant madingus aksesuarus ar kvepalus, lengva nepataikyti, todėl visi labiau džiaugiasi, tarkime SPA dovanų kuponas, bilietais į koncertą ar teatrą, kvietimu vakarienės restorane.

2. Ilgaamžės dovanos visada pasiteisina

Net jei nesukelia jūsų išsvajoto emocijų pliūpsnio. Patikėkite, žmogui tikrai gauti ką nors realiai pritaikomo namuose, nei dar vieną „įdomią“ žvakidę, kuri keliaus į sandėliuką ir bus ištraukta tik tada, kai draugė ateis į svečius...

3. Nesikankinkite rinkdami dovanas

Priimta manyti, kad kuo ilgiau laužysite galvą, ką čia padovanojus, tuo dovana bus geresnė. Bet žmogų juk turėtų pradžiuginti rezultatas – jam visai vis tiek, kiek dienų ar savaičių jūs jam rinkote puodelį su snaigėmis ar megztinį su elniu.

Dovanų maišelis

4. Nesiorientuokite tik į kainą

Brangi dovana ne visada – laukiamiausia dovana. Dauguma gavusiųjų nepuola domėtis ir ieškoti parduotuvėse, kiek ta ar ana dovana kainavo. Nes jei brangi ir nemiela, tai...

5. Nedovanokite sunkiai pritaikomų daiktų

Gėris ir grožis dažniausiai slypi paprastume. Kokie nors supersudėtingi mechanizmai dūlės lentynose, nes jų savininkas tingės skaityti instrukciją.

6. Neverta demonstruoti, kad puikiai žinote dovanos gavėjo skonį

Dovanodami tam tikro nišinio butiko kuponą jūs apribojate žmogaus pasirinkimą. Na, taip, galbūt jis ir mėgsta ten pirkti, bet gal jau puikiai žino pasiūlą ir norėtų ne to, ką mato kas savaitę...

Dovanų maišelis
Skaitykite daugiau