Didžiausiame mados festivalyje – 16 perspektyvių jaunųjų mados dizainerių

„Fashion Vilnius” plakatas / Marlos Singer nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-09-08 14:23
Šį savaitgalį Vilniuje vyksiančio mados festivalio „Fashion Vilnius” išvakarėse, rugsėjo 10-ąją, viename iš sostinės prekybos centrų bus atidaryta speciali parduotuvėlė, kurioje net 16 perspektyvių jaunųjų lietuvių mados dizainerių pristatys savo kūrybą.

Prekybos centre „Europa“ veiksianti parduotuvė „Fashion Vilnius SHOP” po vienu stogu suburs tuos, kurie dar tik pradeda savo karjerą mados pasaulyje, tačiau jau turi pakankamai gerų, įgyvendintų idėjų, kurias verta ne tik pamatyti, bet ir įsigyti išskirtinių drabužių bei aksesuarų mėgėjams. 

Visi, kurie festivalio metu susigundys savo rudens garderobą papildyti originalia jaunųjų dizainerių kūryba taip pat prisidės ir prie gražaus tikslo: 10 proc. nuo parduotų daiktų kainos keliaus Maltos ordino pagalbos tarnybai, kuri, savo ruožtu,  sukauptus pinigus skirs pagalbai vaikams. 

Jaunuosius dizainerius kartu su festivalio „Fashion Vilnius” organizatoriais į parduotuvėlę sukvietė Vilniaus dailės akademija ir Vilniaus dizaino kolegija. Jaunieji dizaineriai teikė savo paraiškas pristatyti savo darbus festivalio metu ir iš visų buvo atrinkti labiausiai verti dėmesio. 

Savo kūrybą „Fashion Vilnius SHOP” pristatys kelią į žinomumą besiskinantis kūrybinis „Oh!Skin“ duetas – Gabrielė Martirosianaitė ir Toma Kisieliūtė, bei daugelis kitų: Agnes Flick-Vyšniauskienė, Salomėja Bandoriūtė, Paulius Stalionis su Viktorija Rozenbergaite, Urtė Petkūnaitė-Ciparė, Erika Kielė, Ramunė Guogytė, Deimantė Botkaitė, Justina Zabolskytė, Ingrida Jasinskė, Vaida Januškevičiūtė, Indrė Šimanskytė su Paulina Aksenavičiūte, Liucija Kvašytė, Agnė Alaburdaitė su Ana Dering, Lina Steponavičienė ir Lina Laukė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Fashion Vilnius SHOP” prekybos centre „Europa” veiks tik festivalio metu – rugsėjo 11-13 dienomis.

Parduotuvėlė suveiks ir kaip mados kambarys, kuriame susitikti su jaunaisiais dizaineriais turės progą įvairių butikų Vilniaus senamiestyje savininkai.

„Planuojame, kad tai galėtų tapti gražia kasmetine tradicija, nes, akivaizdu, ne visi jaunieji dizaineriai atranda pakankamai erdvių mieste, kur galėtų pristatyti ir, ypatingai, parduoti savo kūrybą. Idealiu atveju, parduotuvėlė suveiks ir kaip mados kambarys (angl. showroom), kuriame susitikti su jaunaisiais dizaineriais turės progą įvairių butikų Vilniaus senamiestyje savininkai, norintys ir galintys savo asortimentą praplėsti jaunatviška lietuviškos mados kūryba”, – sakė viena iš „Fashion Vilnius” organizatorių Ieva Rimkutė. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Festivalio metu vyks ir dar keli specialieji renginiai: grožio inovacijų paroda „Fashion Vilnius EXPO” Vilniaus Rotušėje, kur taip pat organizuojamas konkursas stiliaus profesionalams „Fashion Vilnius STYLE“ ir grožio inovacijų konferencija, kuri parodos lankytojams bus nemokama. Visame mieste  festivalio metu madingiausias ateinančio sezono naujienas pristatys net 100 taškų-dalyvių. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Sostinėje debiutuos mados festivalis „Fashion Vilnius“

Elaima.lt

Naujausi straipsniai