Didžiausia odos priežiūros klaida – prausti ją tik vandeniu

Moteris prausia veidą / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-08-31 15:20
Odos priežiūrai lietuvės skiria daug laiko, tačiau ne visuomet išnaudoja jį tinkamai. Kokias odos priežiūros klaidas dažniausiai pastebi profesionalai ir kaip teisingai prižiūrėti odą, remiantis „Odos priežiūros piramide“, kalbėta „Eurovaistinės“ ir prancūziškos kosmetikos „Filorga“ grožio popietėje.

Pasak savo pastebėjimais ir patarimais renginyje pasidalinusios kosmetologės Andrėjos Krasnevičienės, didžiausia odos priežiūros klaida – manyti, jog odos valymui užtenka vandens.

Gyvenant mieste, valymas turėtų būti pirmasis ir svarbiausias odos priežiūros žingsnis.

„Gyvenant mieste, valymas turėtų būti pirmasis ir svarbiausias odos priežiūros žingsnis. Net ir nenaudojant makiažo, odą kasdien veikia nešvarumai, dulkės, laisvieji radikalai. Dėl šios priežasties klientėms rekomenduoju tiek švelnios sudėties makiažo valymo putas, tiek micelinį vandenį. Jokiu būdu neužtenka veido tiesiog nuprausti vandeniu“, – tikino kosmetologė.

Pasak jos, ypatingą dėmesį reikėtų skirti paakių odai. Valydamos makiažą, dauguma moterų vis dar nekreipia dėmesio, jog oda šioje vietoje plonytė ir jautri, o dėl nepakankamai švelnios odos priežiūros atsiradusios raukšlelės labiausiai išduoda senėjimą.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Kaip konstatavo A.Krasnevičienė, būtent paakių problemos ir veido raudonis lietuvėms sukelia daugiausiai galvos skausmo. Vienas svarbiausių dalykų sprendžiant abi šias bėdas – tinkamai drėkinti odą.

„Vienas pagrindinių sunkumų, su kuriuo susiduria moterys – netinkamos konsistencijos priemonių pasirinkimas. Visų pirma, labai svarbu žinoti savo odos tipą. Juk porėta, tačiau pleiskanojanti oda, jokiu būdu nėra sausa – tokiu atveju, vis tiek reikėtų priemonės mišriai odai. Turint sausą, brandžią odą ir pasirinkus itin lengvą priemonę, teigiamo efekto taip pat nepajusite. Tinkamas drėkinimas yra geriausia odos apsauga“, – šio odos priežiūros žingsnio svarbą komentavo kosmetologė.

Kalbėdama apie veido odos serumus, specialistė akcentavo amžių – sulaukus 30 metų, į savo kosmetinę juos įtraukti turėtų kiekviena moteris.

„Serumą galima pasirinkti pagal odos problemą ar tekstūrą. Be to, produkto pasirinkimas priklauso ir nuo sezoniškumo – per lengva tekstūra šaltuoju metu gali sukelti dehidrataciją, o tam tikrus ingredientus vasarą galima naudoti tik kartu su apsauginėmis priemonėmis, turinčiomis filtrus nuo saulės. Vis dėlto dabar, po vasaros karščių ir iki sausio šalčių, – pats geriausias metas išbandyti naujas priemones“, – patarė specialistė.

Šveitimas namuose, naudojant šiurkščias priemones, gali sukelti dehidrataciją ir išryškinti kapiliarus. Atsargesnėms reikėtų būti ir su naminėmis veido kaukėmis.

Tiesa, jos nuomone, kai kuriuos odos priežiūros žingsnius verčiau palikti profesionalams. Pavyzdžiui, žymiai atsargiau, nei daugelis moterų yra įpratusios, vertėtų eksperimentuoti su odos šveitimu ir veido kaukėmis.

„Jei oda pleiskanoja, ją reikėtų ne šveisti, o drėkinti. Savo klientėms labiausiai rekomenduoju bent kartą per pusmetį apsilankyti pas kosmetologą ir atlikti cheminį šveitimą. Šveitimas namuose, naudojant šiurkščias priemones, gali sukelti dehidrataciją ir išryškinti kapiliarus. Atsargesnėms reikėtų būti ir su naminėmis veido kaukėmis. Pavyzdžiui, tam, kad mineralinė molio kaukė būtų veiksminga, negalima leisti jai išdžiūti. Be to, įprastai kaukei nuplauti reikia karšto vandens, o jis kenksmingas visiems odos tipams – sausą odą dar labiau sausina, o riebią odą riebina“, – komentavo specialistė.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Renginio metu darsyk prisiminta „Eurovaistinės“ kartu su ekspertais sukurta sukurta „Odos priežiūros piramidė“. Pasak bendrovės valdybos pirmininkės Ingridos Damulienės, būtent tinkamas odos valymas, drėkinimas ir apsauga sudaro ekspertų siūlomos priežiūros sistemos esmę.

„Matome bendrą tendenciją – žmonės nori būti gražūs, tačiau daugiausiai dėmesio skiria estetikai, o ne higienai, problemų maskavimui, o ne sprendimui ir prevencijai. Tinkamai pasirūpinus oda, „suspindėti“ pavyks ir be dekoratyvinės kosmetikos, o jei vis tiek norėsite pasipuošti, šis procesas taps ne 30, o 5 minučių darbu“ , – „Odos priežiūros piramidės“ idėją komentavo I. Damulienė.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai