D.Filmanavičiūtė – apie vieną žiūrimiausių „Kino pavasario“ filmų „Aš esu Greta“: „Priverkiau pilną lovą“

Dovilė Filmanavičiūtė / R.Mickevičiūtės ir T.Stuko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Prasidėjus „Kino pavasariui“ ryškėja festivalio favoritai „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje. Vienas žiūrimiausių filmų – dokumentinė juosta apie Gretą Thunberg – „Aš esu Greta“.

Filmą  „Aš esu Greta“ žiūrėkite „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje:

https://zmonescinema.lt/filmas/as-esu-greta-i-am-greta-2020-nathan-grossman

„Aš priverkiau pilną lovą. Aš pasijutau tokia dėkinga. Aš taip atvėriau akis. Raudojau kaip motina, priblokšta Aspergerio sindromo lydimos šeimos kasdienybės. Raudojau kaip suaugęs žmogus, suvokiantis kiekvieną Gretos nusivylimą, kaip savo pačios pralaimėjimą“, – apie filmą „Aš esu Greta“ įspūdžiais dalijasi rinkodaros specialistė Dovilė Filmanavičiūtė.

Nathan Grossman dokumentinis filmas „Aš esu Greta“ pasakoja apie Gretą Thunberg, kuri 2018-ųjų rugpjūtį ėjusi į pamokas, pradėjo streiką dėl klimato kaitos. Jos klausimas suaugusiesiems buvo toks: „Jei jums nerūpi mano ateitis Žemėje, kodėl turėčiau ko nors siekti mokykloje?“

Per kelis mėnesius jos keliu pasekė šimtai tūkstančių jaunuolių pasaulyje. Greta, tyli penkiolikmetė švedų mergaitė su autizmo spektro sutrikimu, tapo pasaulinio garso aktyviste. Režisierius ją sekė nuo pirmosios mokyklos streiko dienos nė nenutuokdamas, kad liudija vieno įtakingiausių žmonių pasaulio istorijoje kelionės pradžią.

Filmo anonsas:

Skaitykite daugiau