Dexterio Fletcherio filmo „Erelis Edis“ premjera Vilniuje: raudonas kilimas ir britiškas humoras

Dalia Ibelhauptaitė, Andrius Mamontovas ir Dexteris Fletcheris, Rafailas Karpis su žmona, Marijus Adomaitis-Ten Walls su žmona / L.Balandžio ir V.Ovadnevo nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2016-03-23 18:46
Prie savaitę Londone pristatytas Dexterio Fletcherio filmas „Erelis Edis“ pagaliau pasiekė ir Lietuvos kino ekranus. Trečiadienio vakarą Vilniuje vyko iškilminga jo naujosios juostos premjera.

„Erelis Edis“ – trečiasis D.Fletcherio filmas. Pirmi du – 2011 metais pasirodęs „Pašėlęs Bilas“ ir po poros metų pasirodęs filmas-miuziklas „Sunshine on Leith“ – buvo parodyti „Kino pavasaryje“, tačiau atskiro pristatymo šalyje, kurią britų režisierius gali vadinti antraisiais namais, iki šiol nebuvo. Galbūt todėl režisierės Dalios Ibelhauptaitės vyrui ši filmo premjera tapo dar ypatingesnė.

Pagerbti režisieriaus ir išvysti jo naujos komiškos biografinės dramos susirinko būrys jo draugų, bičiulių, kolegų. Tarp jų buvo galima sutikti daugybę kultūros, meno, šou verslo pasaulio garsenybių. „Kai kurie iš susirinkusių svečių mane pažįsta nuo 5-erių“, – juokėsi D.Fletcheris.

L.Balandžio ir V.Ovadnevo nuotr.
L.Balandžio ir V.Ovadnevo nuotr.

Premjeros nepraleido dirigentas Modestas Pitrėnas ir operos solistė Ieva Prudnikovaitė, tenorai Edgaras Montvidas, Rafailas Karpis, muzikantai Andrius Mamontovas, Tomas Sinickis, Marijus Adomaitis-Ten Walls, Viktoras Diawara, dizainerė Sandra Straukaitė, „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė, muzikologas Darius Užkuraitis, kino kritikas Edvinas Pukšta, režisierė Giedrė Žickytė, laidų vedėjai Ignas Krupavičius ir Richardas Jonaitis bei daugelis kitų.

D.Fletcherį į premjerą Vilniuje atlydėjo D.Ibelhauptaitė. 

Praėjusią savaitę Londone vykusioje premjeroje režisierė sulaukė komplimentų dėl Juozo Statkevičiaus jai kurto įvaizdžio. Vilniuje D.Ibelhauptaitė pademonstravo tą patį kostiumą. „Daugelis įpratę mane matyti kaip režisierę, o dabar aš atlieku žmonos vaidmenį. Privalu pasipuošti“, – pagirta už įvaizdį sakė D.Ibelhauptaitė.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Erelio Edžio“ premjeroje Statkevičiaus aprengtai Daliai Ibelhauptaitei – Claudios Schiffer komplimentai

L.Balandžio ir V.Ovadnevo nuotr.
L.Balandžio ir V.Ovadnevo nuotr.

Dar prieš prasidedant filmui svečiai salės ekrane galėjo išvysti archyvinius kadrus iš režisieriaus gyvenimo. Juose – net prieš kelias dešimtis metų darytos nuotraukos, kuriose D.Fletcheris pozuoja su garsiais aktoriais, režisieriais, pramogų pasaulio atstovais. Viena akimi buvo galima išvysti ir „Erelio Edžio“ filmavimo užkulisius, linkėjimus Lietuvos kinomanams siuntė ir juostoje vaidinę aktoriai.

Filmas „Erelis Edis“ jau spėjo būti pastebėtas ir „Sundance“ kino festivalyje, ten jis sulaukė daugybės žiūrovų simpatijų. Prieš savaitę jis buvo pristatytas ir režisieriaus gimtinėje Didžiojoje Britanijoje. 

 

D.Fletcheris ne kartą yra sakęs, kad Lietuva jam tarsi antri namai. Tą jis dar kartą pabrėžė ir Vilniuje vykusioje premjeroje. 

„Čia yra mano namai, Dalios namai, Londonas yra mūsų namai. Man pasisekė, kad čia, Lietuvoje, yra daug mūsų mylimų žmonių. Mums abiem tai yra labai svarbu“, – sakė jis.

L.Balandžio ir V.Ovadnevo nuotr.
L.Balandžio ir V.Ovadnevo nuotr.

Filmas pasakoja žiemos sporto žvaigždės Eddie Edwardso istoriją, kai šis nuo mažų dienų svajojo apie galimybę tapti žaidynių žaidynių žvaigžde.

Tačiau berniukas sirgo sunkia kaulų liga, o jo svajonė daugeliui jo bendraamžių tapo pašaipų objektu. Nepaisant to, nei medikų prognozės, nei patyčios Edžio nesustabdė – jis ir toliau siekė savo tikslo ir pasiryžo tapti šuolininku su slidėmis. Daug pastangų, užsispyrimo ir sunkių treniruočių davė savo – iš Kalgario olimpiados namo jis grįžo ne tik su medaliu, bet ir tapęs tūkstančių britų įkvėpimo šaltiniu.

Kuriant „Erelį Edį“ D.Fletcheriui teko dirbti su tokiomis žvaigždėmis kaip Hughas Jackmanas, Taronas Egertonas. 

Dar prieš premjerą D.Fletcheris užsiminė, jog scenarijų juostai pradėjo rašyti vos prieš pusantrų metų. O vėliau, kai pasiūlė jį perskaityti H.Jackmanui, kūrybinis procesas savaime ėmė eiti lyg iš pypkės.

„Iki kuriant juostą Hughas man nebuvo nei draugas, nei pažįstamas. Pasiūliau perskaityti jam scenarijų ir jis pasakė, kad nori vaidinti šiame filme. Tuomet viskas judėjo labai greit“, – sakė D.Fletcheris.

Aktoriui filmavimo aikštelėje teko susidurti su nemenku iššūkiu. Iki šiol ant slidžių nestovėjęs H.Jackmanas turėjo išmokti slidinėti. Tiesa, jam talkino ir profesionalai dubleriai, čia suvaidino net 11 kaskadininkų, padėjusių jam atlikti sudėtingus triukus, pavyzdžiui, padaryti šuolį slidėmis iš 90 metrų aukščio.

H.Jackmanas buvo dar anksčiau sakęs, kad labai norėtų apsilankyti Lietuvoje vyksiančioje premjeroje, tačiau šiuo metu jis išvykęs į Australiją, kur tai pat vyksta „Erelio Edžio“ premjera, filmas bus pristatytas Melburne ir Sidnėjuje.

Lietuvos kino ekranuose „Erelis Edis“ bus pradėtas rodyti nuo balandžio 1 dienos.

Kadrai iš filmo pristatymo Londone:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai