„Detoksas“ dėl grožio: kūnui, veidui ir plaukams

Veido kaukė / Vida Press nuotr.
Veido kaukė / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-07-12 08:46
AA

Žmogaus kūnas kasdien atsiduria mūšio lauke. Priešai – teršalai, kurių yra aplinkoje, maiste, kosmetikos priemonėse... Jie daro blogą įtaką viskam, plaukai ir oda – ne išimtis. Būtų gerai vienokiomis ar kitokiomis priemonėmis bent sumažinti teršalų poveikį, nes jo visai išvengti civilizuotame pasaulyje neįmanoma. Nereikia nieko drastiško – tiesiog kasdien rūpintis kūnu.

Švarinkite kūną

Nepaneigiama tiesa: maistas gali teršti kūną arba padėti jam valytis. Atsisakius teršiančių produktų ir pakeitus juos kūnui naudingais, pasimato ir pasijunta rezultatas. Garantuotai reguliariai teršiate kūną, jei valgote daug perdirbto ir konservuoto maisto. Gyvūninės kilmės, pilnas riebalų ir cukraus – taip pat ne tas, kuris palaiko organizmo švarą.

Daug augalinio maisto. Jis užtikrina tinkamą šarmų ir rūgščių pusiausvyrą, turi daug antioksidantinių ir uždegimą mažinančių medžiagų. Tarp stipriausiomis detoksikuojamosiomis savybėmis pasižyminčių augalų nurodomi burokėliai, kurie padeda valytis kraujui ir kepenims, stimuliuoja tulžies gaminimą; kiaulpienės, kurios irgi labai geros kraujo ir kepenų „bičiulės“ (tuoj bus šviežių lapelių – dėkite jų į salotas ir žaliuosius kokteilius); greipfrutai, ypač raudonieji, kurių detoksikuojamasis komponentas limonoidai kūne išlieka aktyvūs net 24 valandas; rauginti produktai, kurių fermentacijos metu susidaro daug gerųjų bakterijų – jų reikia, kad žarnyne nedominuotų jį teršiantys blogiukai.

Daug vandens. Gryno, negazuoto, nesaldinto vandens reikia gerti pakankamai (2–3 litrus per dieną), nes jis padeda kūnui atsikratyti toksinų.

Limfodrenažinis masažas. Limfinė sistema daro labai svarbų darbą – tiekia maistines medžiagas į ląsteles, saugo nuo infekcijų, šalina iš kūno toksinus ir kenksmingus mikroorganizmus. Kad ji dirba vangiai, išduoda oda – celiulitu, sausumu, glebumu, spuogais... Limfodrenažinis masažas, skatinantis limfos tekėjimą, efektyviai paspartina organizmo valymosi procesą. Toks masažas atliekamas ir rankomis, ir specialiomis „kelnėmis“, kurios veikia kojas ir pilvą didelio slėgio oro bangomis.

Kiniškas masažas / Vida Press nuotr.

Skaistinkite veidą

Visa, kas pasakyta apie kūną, – ir veido detoksikavimo dalis. Kita – išorinės priemonės. Odoje pilna porų, kurios – riebalų, suragėjusių ląstelių, nešvarumų, makiažo „rojus“. Kai visi šie dalykai užsibūna porose, atsiranda sudirgimų, raudonų dėmių, spuogų, inkštirų. Be to, veido odoje kaupiasi ir toksinai, kuriuos generuoja kūnas. Nešalinami jie kartu su kitais veiksniais skatina odos senėjimą.

Kai kurie specialistai mano, kad švelnus kasdienis odos šveitimas geriau nei procedūra kartą per savaitę.

Valymas. Rinkoje yra kasdienio naudojimo valiklių, kurie dar ir šveičia. Vertėtų išmėginti toms, kurių oda mišri ir riebi, kurios nori išvalyti poras. Tiesą sakant, ir sausesnės odos savininkėms, kurioms paprastai rekomenduojama odą šveisti rečiau nei riebiaodėms, neprošal patikrinti, kaip paveiktų toks produktas. Kai kurie odos priežiūros specialistai mano, kad švelnus kasdienis šveitimas tam skirta priemone geriau nei procedūra kartą per savaitę, nes efektyviau palaikomi odos švara ir skaistumas. Jei renkatės mechaninį šveitiklį, svarbu, kad kasdienio naudojimo produkte šveičiamosios dalelės būtų tokios mažos, kad net nesimatytų. Kitas būdas valyti veidą – kaukės, turinčios tokių detoksikuojamųjų komponentų kaip molis ir dumbliai.

Apsauga. Odos priežiūros specialistai ragina naudoti priemones, saugančias odą nuo aplinkos taršos (automobilių išmetamųjų dujų, dūmų, dulkių), kuri kalta dėl to, kad veidą atakuoja laisvieji radikalai, sunkieji metalai ir kt. Teršalai pažeidžia odos apsauginį barjerą, žaloja ląsteles, užkemša poras, sausina, jautrina odą, skatina uždegimus ir ankstyvą senėjimą. Dabar kalbama apie tai, kad tarša tokia pat pavojinga kaip UV spinduliai. Taigi, pasak žinovų, dieną verčiau neiti į lauką nepasitepus veido drėkikliu su SPF filtru, antioksidantais, peptidais, vitaminais, kurie neutralizuoja teršalus. Bet oda teršiasi ir būnant patalpose – dėl jose esančių daiktų, pagamintų iš sintetinių medžiagų, dėl agresyvių valiklių, dėl IT technikos... Jei naudojate pudrą, pasidairykite tokios, kuri turi antioksidantų. Verta rinktis mineralinę.

Cigarečių tarša. Rūkymas – taip pat aplinkos tarša, kuri veikia ir rūkančius, ir kvėpuojančius tokiu oru žmones. Cigarečių dūmai siaurina kraujagysles, todėl odos mikrocirkuliacija prastėja ir jos ląstelės blogiau aprūpinamos deguonimi bei maisto medžiagomis. Rezultatas – pilkšvas atspalvis ir raukšlės. Nikotinas žaloja elastiną ir kolageną – jų skaidulos užtikrina odos stangrumą. Nikotinas skatina laisvųjų radikalų susidarymą, o jie – didieji grožio priešai.

Veido kremas / Vida Press nuotr.

Gaivinkite plaukus

Ar jūsų plaukai primena šiaudus? Lūžinėja, skilinėja jų galiukai? Sunku pasidaryti šukuoseną, o anksčiau tai nekėlė problemų? Jei į šiuos ar kitus panašius klausimus atsakote „taip“, laikas detoksikuoti juos ir galvos odą. Labai naudinga atlikti detoksikaciją reguliariai – tai tikrai padėtų palaikyti gerą plaukų išvaizdą.

Valymas. Galvos odai šios procedūros reikia taip pat, kaip ir veido ar kūno odai. Jos metu ne tik atversite poras, pašalinsite susikaupusius grožio produktų likučius ir suragėjusias ląsteles. Ne mažiau svarbu tai, kad stimuliuosite naujų gyvybingų ląstelių dauginimąsi, pagerinsite folikulų, nuo kurių labai priklauso plaukų išvaizda, aplinką ir padidinsite jų galimybes apsirūpinti maisto medžiagomis. Naudokite jau pagamintus šveitiklius ir valomąsias kaukes arba pasigaminkite pačios. Pavyzdžiui, dr. Ozo laidoje buvo patarta pasidaryti kaukę iš vulkaninės kilmės molio bentonito, alyvuogių aliejaus turinčio muilo ir kokosų aliejaus.

Plovimas. Valomasis šampūnas dar vienas išmėginti vertas produktas, galintis ypač praversti toms, kurios nuolat naudoja stilizavimo priemones. Nesvarbu, ką darote: tiesinate plaukus, didinate jų apimtį, fiksuojate šukuoseną, naudojate sausąjį šampūną ir pan., visi šie gaminiai palieka pėdsakų. Jei lankotės baseine, irgi teršiate plaukus – chloru. Sakote, dažnai plaunate galvą? Gerai, tačiau net paprasčiausi šampūnai bei kondicionieriai (turintys parabenų, sulfatų, silikonų) laikui bėgant prikaupia „šiukšlių“. Be to, paprastų šampūnų formulės neužtikrina stipraus valomojo poveikio. Kai grožio priemonių nuosėdos susimaišo su natūraliai atsiskiriančiomis nuo galvos odos suragėjusiomis ląstelėmis, juolab pleiskanomis, susidaro bjauroka masė, kurią efektyviau pašalins specialus valomasis šampūnas. Tačiau jis turi būti naudojamas saikingai, juo negalima pakeisti kasdienio produkto, nebent gamintojai nurodo kitaip.