Dėstytojos amplua prisijaukinusi Erika Vitulskienė užbaigė dar vienas studijas: „Lengvų kelių neieškau“

Erika Vitulskienė / P.Zaborskio, I.Gelūno ir asmeninio albumo nuotr.
Erika Vitulskienė / P.Zaborskio, I.Gelūno ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-06-25 08:12
AA

Savo vardo namų įkūrėja Erika Vitulskienė (32) galėtų būti vadinama tikra bite darbštuole. Veiklų gausoje besisukanti moteris prieš keletą metų išbandė dėstytojos amplua, o praėjusių metų rugsėjį dar ir tapo studente – pradėjo gilinti siuvimo žinias bei įgūdžius. Šiandien jos rankose studijų baigimo diplomas. 

„Aš lengvų kelių neieškau. Man šie metai buvo labai sudėtingi, nes dirbau per tris darbus, o ir du vaikus turiu, bet žinių prisikroviau pilnai“, – portalui Žmonės.lt sako diplomą atsiėmusi E.Vitulskienė. 

Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre siuvėjo-konstruktoriaus specialybę pasirinkusi Erika pasakoja, jog metai buvo kaip niekad intensyvūs. Kasdien nuo 8 iki 14 valandos ji praleisdavo studijose, o vos uždariusi, kaip pati vadina, mokyklos duris, įsisukdavo į tikrą darbų maratoną. 

„Būdavo ir taip, kad sėdžiu pamokoje ir viena ranka siuvu, o kita – elektroninį laišką atrašinėju. Jau tikrai sakiau, kad kurį laiką jokios papildomos veiklos nesiimsiu“, – atvirauja pašnekovė.

Erika Vitulskienė/ Gintarės ir Nerijaus nuotr.

Šiuo metu tik apie poilsį svajojanti E.Vitulskienė pasidžiaugia, kad studijos praturtino karantino kasdienybę. Pati nuo 2018-ųjų Socialinių mokslų kolegijoje talentų vadybą dėstanti moteris neslepia, jog profesinėje mokykloje ją sužavėjo mokytojų atsidavimas. 

„Mokytojos mums atidavė visą širdį, tikrai ėjo dėl mūsų iš proto. Jos kantriai, kad ir tūkstantį kartų atsakydavo į tą patį klausimą. Mokydamasi šioje mokykloje jaučiausi kaip senais laikais Japonijoje, kai sensėjai pasiimdavo žmogų ir jį asmeniškai mokydavo. 

O ir išmokau labai daug, nes nepalyginamai smagus jausmas, kai gali mokytis ir čia pat savo žinias taikyti. Nors ir sakau, kad metai – žvėriški, bet labai vertingi“, – šypsosi mados namų įkūrėja.

Erika Vitulskienė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Erika džiaugiasi, kad matydamas, kaip sunkiai ji studijas bando suderinti su darbų gausa, Merūnas mielai perimdavo buities darbus, rūpindavosi jų sūnumis.

„Merūnas man labai padėjo ir suprato, kad aš viską semiu abiem rankom. Jis perėmė kai kuriuos darbus, prižiūrėjo vaikus, leido patinginiauti, kai tik turėdavau laisvą rytą, nors tokių nebuvo daug. Leisdavo ramiai pamiegoti ir žiūrėdavo, kad tik niekas netriukšmautų“, – šypsosi pašnekovė. 

Paklausus, kada bus galima išvysti jos pačios siūtą kolekciją, E.Vitulskienė paslapčių neskuba išduoti.

„Jei stebėsite mane, tai tikrai matysite. Tikrai bus siuvami ir paltai, ir suknelės, ir švarkai… Tačiau aš rugsėjį turiu ir kitų svajonių, apie kurias dabar negaliu sakyti, nes neišsipildys“, – nusijuokia ji.

Erika ir Merūnas Vitulskiai

Derino studentės ir dėstytojos amplua

Vienu metu dėstyti bei studijuoti – didžiulis iššūkis, tačiau, panašu, kad E.Vitulskienei neįveikiamų išbandymų nebūna. Moteris puikiai suspėjo pasiruošti ir paskaitoms, kurias dėstė, ir atlikti namų darbus profesinei mokyklai. Du skirtingus amplua per metus prisijaukinusi Erika nusijuokia, kad jau buvo pamiršusi tą jausmą, užplūstantį prieš pat egzaminą.

„Kai dėstau, stengiuosi studentams nekelti įtampos, tačiau per egzaminą pati jaučiau stresą. Žiūriu, tik delnai kaista, galvoju, Erika, kas tau darosi“, – šypsosi studentų išbandymus trumpam prisiminusi dėstytoja.

Ne vienerius metus Merūno vadybininke dirbanti E.Vitulskienė nuo 2018-ųjų savo patirtimi dalijasi su Socialinių mokslų kolegijos Kūrybos ir pramogų industrijų II kurso studentais. E.Vitulskienė atvira – būti dėstytoja jai labai patinka, tačiau nekantrauja su studentais susitikti akis į akį. 

„Jau svajoju, kad tik rugsėjį galėtume pradėti dėstyti gyvai, nes tas nuotolinis dėstymas man buvo košmaras – studentai pavargę, nenori klausytis per tą kompiuterio ekraną. Tikrai labai sudėtinga“, – atvirauja E.Vitulskienė.

Erika Vitulskienė / Mariaus Bendzelausko nuotr.

Erika dalijasi, kad dėstydama auditorijoje paisydavo vienos taisyklės, padedančios pritraukti studentų dėmesį. Visgi pastaruoju metu, paskaitas vedant nuotoliniu būdu, taikyti  šią taisyklę buvo sudėtinga. 

„Kai dėstydavau auditorijoje, paisydavau „Dviejų telefonų taisyklės“. Tai reiškia, kad jei dviejų studentų rankose matau telefonus, tai jau paskaita neįdomi, reikia kažką keisti. Tuomet ar garsiau pradėdavau kalbėti, ar paeidavau šiek tiek į šoną, ar šiek tiek pakeisdavau temą. Nuotoliniu būdu studentų taip greitai nesužiūrėsi – ką tu žinai, gal jau jis „Facebooke“ per kompiuterį pasijungęs“, – pastebėjimais dalijasi dėstytoja. 

Erika Vitulskienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Charizmatiškajai E.Vitulskienei ryšį su studentais užmegzti nesudėtinga. „Kai dėsčiau gyvai, tai rašydavo man studentai: „Dėstytoja, einame kavos“. Aš juos drąsiai vadinu savo chebra“, – nusijuokia ji. 

Moteris pasakoja, jog stengiasi, kad paskaitos būtų naudingos ne tik žinių gausą, bet ir gyvenimiškais patarimais. 

„Ši studentų karta yra beprotiškai įdomi, jie yra tikri tankai, tačiau jiems labai sunku atsirinkti informaciją, nes jos – gausybė. Iš tiesų, mes per paskaitas ne tik teoriją giliname, bet ir bandome pažinti save. Pavyzdžiui, vieną kartą tyrinėjome savo jausmus, nes, pastebiu, kad šiai kartai sunku apibūdinti save“, – mintimis dalijasi E.Vitulskienė.

Erika priduria, kad nevengia temų ir apie socialiniuose tinkluose konstruojamą realybę, kurią rodo žinomi žmonės.

„Tikrai kalbėdavome apie tai. Būtina jiems žinoti, kad ta realybė – ne visai tokia, nes žvelgiant atrodo, kad viskas labai gražu, visi keliauja, o tu čia vienas gyveni iš tėvų pinigų ar iš tos nedidelės algos ir nelabai ką gali sau leisti. Apie tai tikrai daug kalbame“, – sako E.Vitulskienė.

Erika Vitulskienė ir jos gyvenimo akimirkos (67 nuotr.)
+61