Dešimtmetis Juozas iš Šiaulių ledinio vandens kibiro iššūkį metė Daliai Grybauskaitei

Dešimtmetis Juozas metė iššūkį Daliai Grybauskaitei / Youtube.com stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-28 10:41
Dešimtmetis šiaulietis Juozas Herkus Važnaitis narsiai priėmė tėčio, taip pat Juozo, jam mestą ledinio vandens kibiro iššūkį (angl. Ice bucket challenge) ir nutarė estafetę perleisti šalies prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Vaizdo įrašu, kuriame matoma, kaip aplietas lediniu vandeniu berniukas perleidžia iššūkį prezidentei, su Žmonės.lt pasidalijo jo tėvas J.Važnaitis. „Iššūkį man metė Juozo krikšto tėtis Mindaugas Ambrasas. Aš savo ruožtu iššūkį perdaviau savo sūnui Juozui ir keliems bičiuliams“, – Žmonės.lt pasakojo jis. 

Anot vaiko mamos Odetos, akcijos idėja patiko visai šeimai: „Juozas yra būsimas ketvirtokas. Jis moka skaityti, seka naujienas, yra smalsus... Čia sensacijos nėra – tiesiog vaikas kviečia aukoti. Mūsų šeimai aukojimas yra pažįstamas, o ši akcija – labai žaisminga. Natūralu, kad įsitraukėme.“

Kodėl sūnus nusprendė mesti iššūkį prezidentei? „Jis pats perskaitė, kad toks iššūkis buvo mestas Amerikos, kitų šalių prezidentams, garsenybėms. Žinoma, tai turėjo įtakos jo sprendimui. Praėjusią savaitę keliaudami į Kauną klausėme radijo, jo eteryje Skaiva iškėlė klausimą, kodėl gi pas mus niekas nemeta iššūkio Grybauskaitei. Juozukas sureagavo – iškart pasakė, kad norėtų. Viskas vyko labai natūraliai, organiškai“, – tikina motina. 

Šeima nepamiršo ir pagrindinės ledinio vandens kibiro akcijos idėjos – aukojimo labdarai. Jie nutarė paaukoti Lietuvos organizacijoms, kurioms reikia paramos: portale aukok.lt išsirinko trumpuosius telefono numerius ir, paskambinę jais, paaukojo. Aukoti šeima pasirinko Pranciškaus fondui ir organizacijai „Maltiečių sriuba“.

Vis dėlto D.Grybauskaitė iki šiol neatsakė į mažojo Juozo jai mestą iššūkį. „Tai – visiškai normalu. Iš anksto jam paaiškinau, kad gali taip būti. Juk iššūkis mestas prezidentei... Tai – jos pasirinkimas. O galbūt ji dar atsilieps? Gal kaip kitaip prisidės prie akcijos? Neabejoju, kad ji nuolat padaro labai daug gerų darbų“, – sakė Odeta. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai