Dešimtmetį Malaizijoje kuriantis fotografas P.Staniūnas: „Atrodo, kad atskridau užvakar...“

Paulius Staniūnas / „All is Amazing“ nuotrauka
Autorius: REMIGIJA PAULIKAITĖ
Publikuota: 2021-05-14 19:02
„Į mano balkoną atskrido kolibris!“ – nudžiunga dešimt metų Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre gyvenantis fotografas Paulius STANIŪNAS (37). Ten jo aistra fotografuoti tapo pagrindiniu darbu, ten jis sutiko savo gyvenimo meilę ir kuria ateities planus.

Kelionę per Aziją Paulius pradėjo 2007-aisiais, kai Vilniaus universitete baigęs verslo informacijos vadybos studijas išvyko tęsti mokslų į Indoneziją. Paskui mokėsi kinų kalbos ir dirbo Kinijoje. Na, o prieš dešimtmetį pakviestas dirbti į Kvala Lumpūrą, regis, čia sustojo visam laikui. 

 

Kaip jūsų horizonte atsirado Malaizija? 

Gyvendamas Kinijoje, į Kvala Lumpūrą buvau atskridęs porai savaičių atostogų. Miestas iš sykio padarė labai gerą įspūdį. Buvo smagu, kad su vietiniais galiu susikalbėti kinų mandarinų, indoneziečių kalbomis. Be to, čia visi moka angliškai. Sužavėjo ir draugiški žmonės, malonus šalies klimatas: čia – amžina vasara, visada trisdešimt du laipsniai šilumos. Man patiko kontrastų miestas Kvala Lumpūras, kur harmoningai dera modernumas ir laukinė gamta. Čia stovi visame pasaulyje garsūs „Petronas“ bokštai dvyniai su viduje įkurtais biurais, aukščiausio lygio restoranais, o šalia – džiunglės. Iš Kvala Lumpūro labai patogus susisiekimas su pasauliu, o Singapūras – gal net arčiau nei Klaipėda nuo Vilniaus.

Visą tekstą gali skaityti tik ŽMONĖS programėlės prenumeratoriai

Turintiems prenumeratą ir programėlę telefone

Kodėl verta prenumeruoti ŽMONĖS telefono programėlę?
  • Net trys žurnalai už vieno kainą – ŽMONĖS, LAIMĖ ir LEGENDOS
  • Visus 3 žurnalus prenumeratoriai skaito pirmieji. ŽMONĖS – jau trečiadienio vakarą!
  • Pirmas mėnuo 0,99 Eur, o po to tik 4.99 Eur / mėn. Atsisakyti galėsite bet kada!
  • Žurnalo archyvas visada po ranka

Naujausi straipsniai