Dereko Lamo rudens kolekcija, kurią sukurti įkvėpė ugnikalnių lava

Dereko Lamo rudens–žiemos kolekcija / dereklam.com nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Derekas Lamas – amerikiečių mados dizaineris, gimęs Kalifornijoje, tačiau visad pabrėžiantis savo azijietiškas šaknis. Pasirodo, Derekas – jau ketvirta savo emigravusios giminės karta, auganti Jungtinėse Valstijose, o jo šeimos istorija vienaip ar kitaip susijusi su stiliumi.

Vyriškio tėvai užsiiminėjo drabužių iš Azijos importavimu, o jo seneliai netgi turėjo medžiagų fabriką San Fransiske, kuriame buvo kuriami audiniai specialiai proginėms bei vestuvinėms suknelėms! Nenuostabu, kad būdamas vaikas, Derekas neretai sukiodavosi tarp siuvėjų, ir turėjo marias laiko grožėtis siuvimo amatu.

Derekas Lamas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip europiečiai Didžiojoje Britanijoje turi „Saint Martins“, taip ir amerikiečiai turi mados mokyklą, kuria didžiuojasi (ir kuri, beje, turi savo filialą Paryžiuje) – tai „Parsons“ mados ir dizaino mokykla. Derekas Lamas baigė „Parsons“ 1990-aisiais ir netrukus ėmėsi darbo mados namuose pas puikiai žinomą dizainerį Michaelį Korsą. Tuomet jis persikėlė į Honkongą, o dar po kelių metų, pasisėmęs patirties, grįžo į tuos pačius mados namus vadovauti dizaino linijos kūrimui. 2003-iaisiais Derekas pagaliau ėmėsi veiksmų ir įkūrė savo vardo drabužių liniją. Ir tuomet prasidėjo... Debiutavęs mados savaitėje kaip jaunas ir talentingas dizaineris (kurių Niujorke toli gražu netrūksta), Lamas, nepraėjus nė dvejiems metams, jau gavo prestižinį CFDA mados apdovanojimą naujųjų dizainerių kategorijoje. Besibaigiant krizei, 2010-aisiais, Derekas įsiliejo į elektroninį verslą ir savo elektroninėje parduotuvėje prekiauja drabužiais bei aksesuarais – savo vardo, t. y. Derek Lam, ir „10 Crosby by Derek Lam“ kolekcijomis.

Dizaineris puikiai žinomas ir atpažįstamas dėl savo nerūpestingos eklektikos, būdingos didmiesčio nuotaikai, bei derinamų kontrastingų priešingybių – aštrių, grubių siluetų ir dailių, mergaitiškų medžiagų. Kaip ir dauguma kūrėjų, taip ir Derekas, kurdamas šio rudens ir žiemos sezono kolekciją, nusprendė kurti drabužius, susiradęs „atraminį tašką“. Ir šįkart juo tapo ne koks mados laikotarpis (kurių pilna šį sezoną – nuo hipių stiliaus iki dešimtojo dešimtmečio ištakų), o lavos vazos! Tiksliau, keramikos srovė, kilusi vakarų Vokietijoje dvidešimto amžiaus viduryje, savo spalvynu ir glazūra primenanti vulkaninius darinius. Ar pavyko Derekui Lamui sužaisti šia tema ir sukurti savitą interpretaciją? Manome, kad tikrai taip – pereinamų žemės spalvų švarkus ar sijonus iš minkštos vilnos mielai spintoje pasikabintų ne viena moteris. O kur dar tas susisiaučiamas jaukus paltas iš moherinės vilnos!..

Derekas Lamas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Straipsnio pavadinime žodis „menininkas“ yra ne veltui. Derekas Lamas ne tik moderniai interpretuoja kultūrinius faktus bei paveldą, bet ir teigia, kad pats kuria meniškoms asmenybėms – ne, nebūtinai toms, kurios kuria, šoka ar kitaip artistiškai reiškiasi, tačiau visoms toms, kurios domisi menu ir yra neabejingos kultūrai.

Taip pat skaitykite: Atgimstanti bandažinė mada – rafinuotam moters seksualumui išryškinti

Šiuo metu Dereko Lamo dizaino direktore dirbanti Elizabeta Giardina pabrėžia, kad komanda didelį dėmesį skyrė įdomią faktūrą turinčioms palaidinėms. Šioms įkvėpimą davė didieji menininkai, netgi darbo metu pasižymėję unikaliu stiliaus pojūčiu, tokie kaip Diane Arbus ar Louise Bourgeois. Taip kolekcijoje ir atsirado kiek kampuotos formos, plačios palaidinės. Verta paminėti ir dar vieną drabužį – tai „darbinės“ kelnės, patogios ir laisvos, tačiau stebinančios medžiagiškumu, nes pasiūtos iš odos. Jūsų stilius visai neturi būti ekscentriškas tarsi mados kataloge, kad galėtumėte pasinaudoti dizainerio idėjomis. Ir kodėl gi nepaįvairinus klasikinės darbo aprangos tiesiog viena ryškia ir originalia palaidine?

Derekas Lamas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip jau supratote, tekstūra šio dizainerio kūryboje – itin svarbus elementas. Taip pat ir dydis: kuo labiau drabužis primena geometrinę formą ar skulptūrą – tuo geriau. Vilna, medvilnė – pagrindinės natūralios medžiagos, vyraujančios kolekcijoje, tačiau šiemet dizaineris nusprendė įtraukti ir neopreną. Pagrindiniai elementai, kuriuos galima pasiskolinti savoms stiliaus paieškoms? A formos sijonas, prasidedantis nuo liemens viršaus ir krintantis ligi kelių, tiesaus kirpimo apylaisvis paltukas ir kailinė pūkuota liemenė (jaukiems vakarams, arba toms dienoms, kai į aptemptas palaidinines pažvelgti net iš tolo nesinori). Atkreipkite dėmesį ir į batus – jie masyvūs, blizgios odos ir, svarbiausia, jų kulno bei pado spalva yra šviesi ir skiriasi nuo viso bato spalvos. Štai ir viena didžiausių rudens-žiemos avalynės tendencijų.

Derekas Lamas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Daugiau nuotraukų – galerijoje:

Ugningoji Dereko Lamo rudens–žiemos kolekcija (20 nuotr.)
+14
Skaitykite daugiau