Depresija: skaudžios pasekmės jūsų sveikatai

Kokią įtaką sveikatai daro depresija? / Fotolia nuotr.
Kokią įtaką sveikatai daro depresija? / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-01-08 19:00
AA

Depresija daro blogą įtaką ne tik jūsų psichologinei, bet ir fizinei būklei. Tai reiškia, jog atsiranda rizika vystytis įvairioms sveikatos problemoms, pradedant širdies ligomis, baigiant osteoporoze – kaulų retėjimu.

Medicinos daktaras ir psichiatrijos profesorius iš Kolumbijos universiteto medicinos centro Philipas Muskinas sako, jog depresija – tai liga, kurią reikia gydyti. Juk jei, pavyzdžiui, susirgtumėte plaučių uždegimu, tuomet kreiptumėtės į gydytoją, ar ne? 

Depresija, kaip ir bet kuri kita liga, sukelia problemų, kadangi sergantys žmonės dažniausiai patiria įvairiausių simptomų, susijusių ir su fizine sveikata. Štai kokios 5 didžiausios depresijos pasekmės skelbiamos everydayhealth.com. 

Širdies ligos

Daugelis pradeda skandinti savo nerimą, vartodami alkoholį ar kitas svaigiąsias medžiagas.

Tie žmonės, kuriems diagnozuota depresija, turi daug didesnę tikimybę susirgti širdies ligomis nei tie, kurie nesiskundžia šia liga. 

Apskritai, turintys psichologinių problemų žmonės dažniau skundžiasi širdies bėdomis, todėl padidėja tikimybė mirti nuo infarkto.

Kaip sau padėti? Ugdykite sveikus įpročius, pavyzdžiui, dažniau eikite pasivaikščioti. Tai ne tik sumažins depresijos simptomus, bet ir padės jūsų širdies bei kraujagyslių sistemai.

Taip pat skaitykite: 6 maisto produktai, kurie suteiks jaunatviškos energijos

Diabetas

Žmonės, kurie kenčia nuo depresijos, dažnai turi sunkumų ugdydami tinkamus įpročius, pavyzdžiui, nenori sveikai maitintis ar sportuoti, o tai gali turėti įtakos diabeto atsiradimui. Žmonėms, kurie jau serga diabetu, yra dvigubai didesnė tikimybė susirgti ir depresija. Tyrėjai nėra iki galo išsiaiškinę, koks tikslus ryšys yra tarp šių dviejų sveikatos sutrikimų, tačiau aišku, jog jei yra vienas, tuomet gali atsirasti ir kitas. Philipas Muskinas sako, jog jei nuolat esate liūdni ir nelaimingi, tuomet sumažės ir noras rūpintis savimi.  

Nutukimas

Žmonės, besiskundžiantys depresija, gali turėti problemų dėl antsvorio. Jiems sunku ugdyti sveikos mitybos įpročius, atsisakyti saldumynų ir pradėti sportuoti, be to, tokie asmenys labiau linkę į riebų, daug cukraus turintį maistą. Jie vis ieško priežasčių, kaip išvengti nueiti į sporto klubą ar pagaliau pradėti keisti gyvenimo būdą. 

Osteoropozė

Pagyvenę žmonės ir jaunos moterys, sergančios depresija, turi retesnius kaulus (tai susiję su kalcio bei mineralinių medžiagų trūkumu). Antidepresantų vartojimas taip pat gali būti susijęs su šios ligos atsiradimu. Turėtumėte palaikyti vitamino D lygį organizme (vartokite papildus arba mėgaukitės saulės spinduliais, žinoma, saikingai) ir reguliariai sportuokite. Tiek vitaminas D, tiek sportas padės palaikyti gerą kaulų funkciją.

Taip pat skaitykite: 15 naudingų šokolado savybių: užkerta kelią strijoms, išvaiko stresą

Alkoholio vartojimas

Šis dalykas glaudžiai susijęs su depresija, nes daugelis pradeda skandinti savo nerimą, vartodami alkoholį ar kitas svaigiąsias medžiagas. Vis dėlto tai tikrai jums nepadės atsikratyti depresijos, priešingai – atsiras priklausomybė nuo svaigiųjų medžiagų. Tabakas ir alkoholis yra „populiariausios“ priemonės nuo depresijos.

Apie 20 proc. žmonių, kurie turi psichologinių problemų, yra linkę į svaigiųjų medžiagų vartojimą. Jei priklausomybė neseniai buvo išgydyta, tai prasidėjus depresijai, tikėtina, jog žmogus ir vėl grįš prie ankstesnių įpročių. Todėl gali tekti gydyti tiek depresesiją, tiek alkoholizmą ar kitas priklausomybes.