Dėl vaidmens „Džokeryje“ J.Phoenixui teko laikytis griežtos dietos: „Tai tapo tam tikra manija“

Joaquinas Phoenixas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Prieš dešimtmetį Joaquinas Phoenixas (44) žadėjo atsisakyti aktoriaus karjeros ir tapti reperiu. Gerai, kad ši istorija pasirodė išgalvota, nes jei išties būtų palikęs kiną, keli geri filmai būtų pritrūkę žvaigždės. Į kino ekranus aktorius šįkart grįžo kitokiu amplua ir tapo Džokeriu, tikru nusikaltėliu.

Kaip pasakoja J. Phoenixas, vienas didžiausių iššūkių filmuojantis buvo svorio sureguliavimas. Prieš filmavimą jis numetė daugiau nei 23 kilogramus!

„Kai žinai, kokius skaičius turi pasiekti, stengiesi iš paskutiniųjų. O vėliau prisideda ir kiekvieno ryto paranoja... kaip dar numesti 300 gramų“, – apie sudėtingą dietą kalbėjo aktorius.

Joaquinas Phoenixas / „Scanpix“ nuotr.

Nors lengva nebuvo, J. Phoenixas tikina, kad numesti svorio jis tiesiog privalėjo, jei norėjo kiek įmanoma geriau atkartoti savo įkūnyto personažo judesius ir manieras.  „Manau, kad įdomiausia man per visą šį dietos laikotarpį, buvo mano jausmų audros. Vienu metu jautiesi galingas, kitu – užpuola liūdesio akimirkos“, – pasakojo jis. 

Visgi, aktorius pasidžiaugė, kad numetęs nereikalingą svorį jis pasijuto kaip niekada energingas ir žvalus.

Joaquinas Phoenixas filme „Džokeris“ / „Scanpix“ nuotr.

„Tikrai nesitikėjau, kad mano kūnas gali tiek daug. Pamačiau, kad galiu elgtis taip, kaip noriu, nejausdamas jokių kūno suvaržymų. Manau, tai labai stipriai prisidėjo prie mano vaidmens“.

Be to, aktoriui sudėtingas pasirodė ir jam atliekamas grimas.

„Vyrai šiaip nemėgsta būti dažomi, o čia man teko didžiąją dalį laiko leisti grimo meistrų kėdėse. Ir tai dar būtų pakenčiama, bet didžiausias vargas laukdavo pasibaigus filmavimams – tuomet, kai reikdavo grimą nusivalyti“, – prisiminęs filmavimus šypsodamasis pasakojo garsus aktorius.

Joaquinas Phoenixas filme „Džokeris“ / „Scanpix“ nuotr.

Filmo kūrėjai neslepia, jog šio naujojo Džokerio įvaizdį įkvėpė grėsminga serijinio žudiko Johno Wayne’o Gacy išvaizda. Pastarasis žinomas ne tik dėl šaltakraujiškų jaunuolių žmogžudysčių, bet ir dėl liguisto pomėgio persirenginėti klounu ir organizuoti vakarėlius ieškant naujų aukų.

Teigiama, jog kuriant grimą meistrai konsultavosi ir su profesionaliais klounais, kurių patarimas buvo dažant veidą vengti griežtų linijų. Tarp klounų egzistuoja tokia taisyklė, nes manoma, jog griežtos linijos gali išgąsdinti vaikus.

Skaitykite daugiau