Dėl tragiškos avarijos teisiamas aktorius Petras Dimša glumina aplinkinius legaliai vairuodamas

Petras Dimša / Liudininko Pauliaus K. nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2015-08-25 18:02
Tai, kad 76 metų aktorius Petrus Dimša nuteistas kalėti šešerius metus, o teisė vairuoti transporto priemones atimta trejiems metams, netrukdo jam teisėtai važinėti savuoju „VW Polo“. Mat teismo nuosprendis, o kartu ir sankcija dėl vairavimo P.Dimšai nėra įsiteisėjusi.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Garsųjį „Giminių“ serialo aktorių, pastaraisiais metais dažniau minėtą ne kaip talentingą vaidmenų kūrėją, o tragiškos avarijos kaltininką, gatvėse galima pamatyti ramiai vairuojantį nuosavą automobilį.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Pastarąjį sykį P.Dimša prie savojo automobilio „Volkswagen Polo“ vairo užfiksuotas praėjusį penktadienį. Vilnietis važiavo Gariūnų gatve, palei turgavietę tolyn nuo miesto centro.

Kaip žinoma, P.Dimša yra kaltinamas dėl eismo nelaimės 2013 metų liepos 17 dieną sostinės Oslo gatvėje. Bylos duomenimis, aktoriaus mašinos partrenktas 24 metų dviratininkas Šarūnas Surblys po dešimties dienų mirė ligoninėje.

Netrukus po eismo nelaimės P.Dimša buvo priverstas pamiršti vairavimą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos iniciatyva vairuotojo pažymėjimas iš P.Dimšos buvo paimtas kaip kardomoji priemonė, ji galiojo, kol vyko ikiteisminis tyrimas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Užbaigto tyrimo medžiaga buvo perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui, pastarasis išnagrinėjo P.Dimšos baudžiamąją bylą ir paskelbė gana griežtą apkaltinamąjį nuosprendį. Beje, viena iš teisiamojo kaltę sunkinančių aplinkybių buvo ta, kad P.Dimša toliau vairavo transporto priemonę net ir paėmus jo vairuotojo pažymėjimą.

Pirmos instancijos teismo nuosprendžiu P.Dimšai uždrausta vairuoti trejus metus. Tačiau verdiktas, aktoriui ir jo advokatui pateikus apeliaciją, iki šiol taip ir neįsiteisėjo.

Panašiai, kaip P.Dimšai nereikia iškart keliauti į laisvės atėmimo įstaigą, taip jam kol kas galima nepaisyti ir teismo nuosprendžio dalies dėl draudimo vairuoti. Dalis teisininkų tai vadina akivaizdžia įstatymo spraga, tačiau šiandien įstatymo raidė tokia.

P.Dimša, prie vairo varstomas aplinkinių žvilgsnių, gali būti kaltinamas nebent moralės normų pažeidimu. Tačiau pats aktorius ne sykį yra pasakęs, kad dėl jokios tragiškos avarijos jis nesijaučia kaltas, nes esą tik sustojo padėti kito automobilio partrenktam dviratininkui, o alkoholio jo organizme atsirado nuo gudobelės ekstrakto.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai