Dėl paskutinių bilietų į „Trubadūrą“ – palapinės prie Kongresų rūmų

Operos mylėtojai pasistengė gauti bilietus į „Trubadūrą“ / Vilnius City Opera nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-12-02 14:44
Norėdami gauti paskutinius bilietus į šįvakar vyksiančią Vilnius City Opera „Trubadūro“ premjerą, prie Vilniaus Kongresų rūmų operos mylėtojai įkūrė palapinių miestelį. Belaukdami kasų atidarymo, antradienio rytą jie niūniavo žinomų arijų ištraukas ir repetavo, kaip paveiks teatro vadovus, jei bilietų nebebus. Trys pusamžės moterys ir grupelė jaunimo atsinešė šašlykų, dešrelių, porą termosų arbatos sušilti, sumuštinių.

„Gyvename D. Britanijoje, todėl į galimybę iš anksto nusipirkti bilietus internetu pažiūrėjome pro pirštus, o šį spektaklį būtinai norime pamatyti“, – pasakojo užsienio lietuvių pora, besiginčydama, kuris kaltas, kad nepavyko laiku nusipirkti bilietų. Nuo šalčio jie vadavosi užkandinėje nusipirkta karšta kava ir mėsainiais.

„Pamiršau nupirkti bilietus vadovui, tikiuosi, gausiu“, – sakė vienoje didžiųjų įmonių asistente dirbanti Laura.

„Galvojome, gal atpigs, galvojom, kad bus visokių reikalų ir galim nespėti. Bet dabar bilietų nėra – prašysim pristatomų kėdžių arba gal bilietų šakneles plėšyt“, – pasakojo Irena, Aldona ir Virginija, balzakiško amžiaus kultūros mylėtojos, nepraleidžiančios sostinės premjerų.

Palapinių miestelio gyventojus sutiko į „Trubadūro“ repeticijas beskubanti Dalia Ibelhauptaitė. Ji patarė bilietus pirkti ne paskutinę minutę, kad „žiemą nereiktų gyventi palapinėje“.

Vilnius City Opera nuotr.
Vilnius City Opera nuotr.

„Džiaugiamės, kad vėl, kaip ir pirmaisiais „bohemiečių“ gyvavimo metais, nebėra bilietų – laimingi visi tie, kurie pasirūpino dar gegužės mėnesį – tuomet buvo didžiausias bilietų pasirinkimas. Juk ir į teatrą dažnai nebūna bilietų – taip pat į Nekrošiaus, kai kuriuos OKT teatro pastatymus. Eimuntas Nekrošius, Oskaras Koršunovas, Asmik Grigorian, Edgaras Montvidas, Laimonas Pautienius – tai mūsų, – tai Lietuvos „Apple“. Nors neturime pasauliui pažįstamų prekės ženklų ar Silicio slėnio, už tai lietuvius – klasikinės kultūros kūrėjus – žino visi. Gera, kad palaikome savo kūrėjus. Jie, o ne silikoninės blondinės, yra mūsų „Silicon Valley “, – sakė D. Ibelhauptaitė.

„Vis dėlto, šie mūsų „užmarštuoliai“ yra didžiausias įkvėpimas šio vakaro premjerai. Juk kas gali būti geriau nei premjeros rytą prie kasų matyti eilutę žmonių – kaip prieš legendinių technologinių produktų pristatymą Niujorke“, – šypsojosi režisierė.

Vilnius City Opera nuotr.
Vilnius City Opera nuotr.

Tenkinant išaugusį poreikį, prekyboje jau pasirodė bilietai į Giuseppe Verdi „Trubadūro“ spektaklius kovo mėnesį. Šiuo metu pateikiamas didžiausias asortimentas ir įvairios kainų kategorijos pavasariui. „Pratęsėme premjerinius spektalius kovo mėnesiui ir kovo 12 – 15 dienomis dainuos tie patys solistai kaip ir dabar. Taigi visi, kas suskubs šiandien – galės būti ramūs, kad pamatys mūsų geriausius iš geriausių ir kovą“, – sakė Vilnius City Opera režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

„Bilietų šiai savaitei nebėra, todėl nusipirkom kovui“, – po gero pusvalandžio sakė paskutiniai palapines besirenkantys pašnekovai.

Vilnius City Opera nuotr.
Vilnius City Opera nuotr.

Gruodžio 2, 3, 5, 6 dienomis rodomoje G. Verdi „Trubadūro“ premjeroje Vilniaus Kongresų rūmų scenoje išvysime didžiausius Lietuvos ir tarptautinių scenų talentus: Asmik Grigorian, Jovitą Vaškevičiūtę, Laimoną Pautienių, Sandrą Janušaitę, Tadą Girininką, žinomus užsienio tenorus Sergejų Poliakovą ir Muratą Karahaną, baritoną Mikolajų Zalasinskį. Papildomi spektakliai paskelbti kovo 12, 13, 14, 15 dienomis. Bilietus platina tiketa.lt.

Anksčiau palapinių miestelyje prie Kongresų rūmų (tiesa, šiltuoju metu laikotarpiu) buvo apsigyvenę ir patys „bohemiečiai“ – būdami darboholikais jie buvo nusprendę nešvaistyti laiko grįžimui namo ir geriau daugiau parepetuoti.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama